ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 NİSAN 2024, PAZAR   

48

YABANCI ÜYE İŞLEMLERİ

Yabancı Uyrukluların Üyelik İşlemleri

1) Yabancıların Odamıza üyeliği T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`ndan alacakları inşaat mühendisliğine ilişkin çalışma izin süresi ile sınırlı olup, üye kayıtları Oda merkezinde yapılır.

2) Türkiye`deki üniversitelerden birinden mezunlarsa geçici mezuniyet belgesi veya diplomasının aslı, yurtdışından mezunlarsa YÖK tarafından düzenlenen diploma denklik belgesinin aslı, yurtdışındaki üniversiteye ait diplomanın aslı, tercümesi ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunulan belgelerle Bakanlık tarafından üyelik başvurusunun TMMOB`ye iletilmesi ile işlem başlatılır.

3) 2022 yılı için ilk kayıt ücreti olarak 4.000.-TL ile birlikte yıllık üyelik aidatı olarak 2022 yılı için 7.000.-TL tahsil edilir.

Türk Soylu Yabancıların Üyelik Kayıt İşlemleri

1) Türk soylu yabancıların Odamıza üyeliği T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`ndan alacakları inşaat mühendisliğine ilişkin çalışma izin süresi ile sınırlı olup, üye kayıtları Oda merkezinde yapılır.

2) Türkiye`deki üniversitelerden birinden mezunlarsa e-mezun belgesi, yurtdışından mezunlarsa YÖK tarafından düzenlenen diploma denklik belgesinin aslı, yurtdışındaki üniversiteye ait diplomanın aslı, tercümesi ve T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunulan belgelerle Bakanlık tarafından üyelik başvurusunun TMMOB`ye iletilmesi ile işlem başlatılır.

3) 2022 yılı için ilk kayıt ücreti olarak 4.000.-TL ile birlikte yıllık üyelik aidatı olarak 2022 yılı için 7.000.-TL tahsil edilir.

4) http://www.nvi.gov.tr/Hizmetler/Nufus,Turk_Soylu_Yabancilar.html web adresinde belirtilen belgeler ile nüfus idaresinden Türk Soylu olduklarını gösterir belgeyi sunmaları halinde T.C. vatandaşı üyelerle aynı aidat ücreti ödeme hakkı kazanırlar.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr