İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

18 MAYIS 2024, CUMARTESİ   

46

47. DÖNEM MESLEK İÇİ EĞİTİM KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

NUSRET SUNA
SORUMLU Y.K. ÜYESİ
e-Posta:

Bolu-Gerede doğumludur. 1970 yılında Pertevniyal Lisesi, 1975 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun olmuştur. Mezuniyetinden bu yana sahibi olduğu şirkette proje ve müşavirlik konusunda çalışmaktadır. Odamızın Meslekiçi Eğitim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olup, Referans Belgesi Kurulu ve Referans Belgesi Üst Kurul Üyeliği görevlerini yapmaktadır. SUNA, İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi`nde 38-44. Dönemlerde Yönetim Kurulu`nda Sayman Üye , 45 ve 46. Dönemde İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

MURAT SERDAR KIRÇIL
SORUMLU Y.K. ÜYESİ
e-Posta:

Sarıkamış doğumludur. 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 1995 yılında aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Halen Yapı Anabilim Dalı`nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 35. Dönem Kadıköy Temsilcilik Kurulu Üyesi, 36. Dönemde Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve 44. Dönemde Yönetim Kurulu Sekreter Üye, 45. ve 46. Dönemde Şube Sekreter Üye olarak görev almıştır. 1998 yılından bu yana, çeşitli tarihlerde İstanbul Şubesi`nin çeşitli komisyonlarında ve İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kurulu`nda yer almıştır.

ZEKAİ CELEP
KURUL BAŞKANI
e-Posta:

Erbaa (Tokat) doğumlu olup, ilköğretimini Erbaa, Muğla ve Milas`da yaptı. İzmir Namık Kemal Lisesi`ni 1962`de bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi`nden 1967 yılında Yüksek Mühendis unvanı ile mezun oldu. Aynı yıl İnşaat Fakültesi, Teknik Mekanik ve Genel Mukavemet Kürsüsü`nde asistan olarak göreve başladı. Daha sonra bu görevinden ayrılarak Hannover Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Teknik Mekanik Kürsüsü`nde doktora çalışmalarına başladı. 1971 de Dr.-Ing. unvanını aldı. 1972`ye kadar Münih`teki MAN şirketinin Yeni Teknoloji Bölümü`nde araştırma mühendisi olarak çalıştı. 1972-1980 arasında İstanbul Teknik Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi`nde görev yaptı. 1976`da Doçent ve 1983`de Profesör oldu. 1980-1983 arasında Northwestern Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde ve MIT, Makina Mühendisliği Bölümü`nde misafir öğretim üyesi ve araştırmacı olarak çalıştı. 1985-1987 arasında Kral Suud Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde öğretim üyesi olarak bulundu. 1984 TÜBİTAK Teşvik Ödülü sahibi olup, 1989-1990 arasında TÜBİTAK Mühendislik Araştırma Grubu üyeliğinde bulundu. İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi`nde İnşaat Mühendisliği Bölümü, Yapı Anabilim Dalı`nda öğretim üyesi olarak görevinden sonra Eylül 2012 de emekli oldu. 2012-2016 arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Yapı Mühendisliği Programı ve Deprem Mühendisliği Programı`nda, İstanbul Kültür Üniversitesi yüksek lisans programında ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi`nde dersler verdi. Şubat 2016 dan itibaren Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde görevlidir. Uzun süreden beri İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Meslekiçi Eğitim Kurulu`nda görev yapmaktadır. Deprem Yönetmelikleri (1998, 2007 ve 2018), Riskli Bina Tespit Esasları (2013) ve Tarihi Yapılar İçin Deprem Risklerinin Yönetimi Kılavuzu (2017) belgelerinin hazırlayıcı kurullarında görev almıştır. "Betonarme Yapılar", "Yapı Dinamiği", "Deprem Mühendisliğine Giriş ve Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı" ve "Betonarme Taşıyıcı Sistemlerde Doğrusal Olmayan Davranış ve Çözümleme / Deprem Yönetmeliği Kavramları" adlı ders kitapları bulunmaktadır.

 

ALPER ULUŞAN
SEKRETERYA
e-Posta:

1990 yılında Samsun`da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 6. Dönem genç-İMO Öğrenci Konseyi Başkanlığı ve 5. Dönem genç-İMO Öğrenci Konseyi üyeliği görevlerinde yer aldı. Azerbaycan`da şantiye şefi olarak çalıştı. Belgesel sektöründe çalışmalar yürütmektedir. Odamız İstanbul Şubesi`nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır. İTÜ Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü`nde Deprem Mühendisliği alanında ve YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü` nde Yapı İşletmesi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir

REZAN BULUT
ÜYE
e-Posta:

İstanbul`da doğdu. 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi`nden mezun oldu. 1995 yılında İMO Habitat Komisyonu Sekreteri olarak İstanbul Şube`de çalışmaya başladı. İMO İstanbul Şubesi 35. Dönem Yönetim Kurulu üyeliği yapan Bulut, 36. 37. 38. 39. ve 40. Dönemlerde Sekreter Üye olarak görev yaptı. 2008 yılından itibaren İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi`nde Şube Sekreteri olarak görev yapmaktadır.

SİNEM KOLGU
ÜYE
e-Posta:

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr