İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

15 TEMMUZ 2024, PAZARTESİ   

5

47. DÖNEM YAPI KURULU

Dönem seçiniz:

Komisyon Hakkında

 

Dosyalar

 

Komisyon Üyeleri

SADIK CAN GİRGİN
BAŞKAN
e-Posta:

1982 yılında İzmir`de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden 2004 yılında mezun oldu. 2005-2007 yılları arasında endüstriyel yapı şantiyelerinde saha mühendisi olarak çalıştı. 2008-2012 yılları arasında İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi`nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Kasım 2007- Ocak 2018 arası DEÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Ocak 2018`den bu yana aynı bölümde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2008 yılında DEÜ İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalında "Yapısal olmayan (ikincil) sistemlerin dinamik analizi" tezi ile yüksek lisans çalışmasını tamamladı. 2012 yılında YÖK bursu ile ABD`de California Üniversitesi, Berkeley`de 8 ay süre ile misafir araştırmacı olarak bulundu. 2014 yılı Mayıs ayında "Moment aktaran prefabrik betonarme kompozit iç kolon-kiriş bağlantılarının iyileştirilmesi" tezi ile doktora çalışmalarını tamamladı. Doktora sonrası çalışmalarını TÜBİTAK bursu ile bir yıl süre ile ABD`de Virginia Politeknik ve Eyalet Üniversitesi`nde 2016`da tamamladı. Çalışma alanları: deneysel yapı mekaniği, yapıların onarımı ve güçlendirilmesi, betonarme yapıların analitik modellenmesi, performansa dayalı tasarım.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

MUTLU SEÇER

e-Posta:

GÜLEN ÖZKULA

e-Posta:

KUTAY YÜCETÜRK
SEKRETER
e-Posta:

ERTUĞ AK

e-Posta:

SONER BİLGE

e-Posta:

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

MERT GENÇ

e-Posta:

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

GÜLŞAH OLGUN

e-Posta:

EROL AR

e-Posta:

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

ŞERİF GÜNER

e-Posta:

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

MUSA BORCA

e-Posta:

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

EMRE ERCAN

e-Posta:

CEREN NARİN GÜZEL

e-Posta:

1989 yılında İzmir`de doğdu. 2011 yılında Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi. Üniversite döneminde üç yıl genç-İMO temsilciliği yaptı. 2012 yılında İMO İzmir Şubesi`nde örgütlenme sekreteri olarak çalıştı. 44. Dönem İzmir Şube Yönetim Kurulu`nda Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genç Mühendisler Komisyonu Başkanlığı, 44. Dönem İMO Genel Merkez Kadın Komisyonu üyeliği görevinde bulundu. Özel sektörde proje alanında mühendislik hizmeti vermeye devam etmektir. Halen İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesi Mimari Restorasyon Anabilim Dalı`nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

ENGİN AKTAŞ

e-Posta:

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

CEMALETTİN DÖNMEZ

e-Posta:

TOLGA OKTAY GÜL

e-Posta:

2008 yılında Celal Bayar Üniversitesi`nden mezun oldu. 2011 yılında aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. 2009-2014 yıllarında Manisa İl Özel İdaresi, 2014-2015 yılları arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi`nde İnşaat Mühendisi olarak görev yaptı. 2015 yılından bu yana Karabağlar Belediyesi`nde çalışmaktadır. Ege Üniversitesi`nde doktorasına devam etmektedir. İMO İzmir Şubesi`nde İşyeri Temsilcisi olarak görev yapmış, İmar ve Şehircilik Komisyonu ile Geoteknik Kurulunda görev almıştır.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

ÖZGÜR BOZDAĞ

e-Posta:

AZİZ BABURHAN

e-Posta:

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

OĞUZ ÖZGÜR EĞİLMEZ

e-Posta:

ÖMER ZAFER ALKU

e-Posta:

ULUĞ CAM

e-Posta:

CENK IŞILAY

e-Posta:

İBRAHİM SERKAN MISIR
BAŞKAN
e-Posta:

Doç. Dr. İbrahim Serkan Mısır, 1976 yılında Kırşehir`de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi`nden 1999 yılında mezun oldu. Kocaeli ve Düzce depremlerinde hasar gören binaların değerlendirilmesinde görev yaptı. Sırasıyla 2004 ve 2011 yıllarında Yapı Mühendisliği alanında yüksek lisans ve doktora derecesini aldı. 2014 yılında VirginiaTech/ABD`de doktora sonrası araştırmalar yürüttü. DEU Yapı Mühendisliği Laboratuvarının kurucu üyelerindendir. 2016 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde Doçent öğretim üyesidir. 20`den fazla araştırma makalesi ve 40`dan fazla ulusal ve uluslararası bildirinin yazarları arasında olup 10`dan fazla araştırma projesinde yürütücü ya da araştırmacı olarak görev almış, uluslararası alanda 160`dan fazla bilimsel yayın tarafından atıflanmıştır. Araştırma konuları arasında depreme dayanıklı yapı tasarımı, büyük geometrik ölçekli yapısal numunelerin yarı-statik düzlemiçi/düzlemdışı testleri, tarihi ve yakın dönem yığma binaların davranışı ve güçlendirilmesi ve şehir ölçeğinde yapı envanteri ve kademeli sismik ön değerlendirme çalışmaları bulunmaktadır. Hâlihazırda, 2018 Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği için AFAD yönlendirme komisyonu üyesidir.

 

EGEMEN SÖNMEZ

e-Posta:

NECATİ ATICI

e-Posta:

Denizli`de doğdu. 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü`nde yüksek lisansını tamamladı. 1985-1988 yılları arasında Betoya Prefabrik firmasının proje servisinde, 1988-1989 yıllarında MSB Malatya İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı`nda kontrol mühendisi, 1989-1993 yılları arasında Tekno Mimarlık Ltd. Şti.`nin proje servisinde, 1994-1997 yılları arasında ise serbest proje mühendisi olarak çalıştı. Halen 1997 yılında kurduğu SONAT MÜH. MADAN MİM. Proje Müşavirlik firmasında yönetici olarak mesleki çalışmalarının sürdürmektedir. İMO İzmir Şubesi 42. Dönem Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği, İMO 42. Dönem Mesleki Değerlendirme Kurulu Üyeliği, İMO 43. Dönem Danışma Kurulu Üyeliği, İMO 43. Dönem Meslekiçi Eğitim Kurulu üyeliği, İMO 44. ve 45. Dönem yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

ZAFERCAN ATACAN
SORULU YK ÜYESİ
e-Posta:

2008 yılında Celal Bayar Üniversitesi`nden mezun oldu. 2016 yılında Celal Bayar Üniversitesi`nde lisans eğitimini tamamladı. 2014 yılından bu yana kendi firmasında proje ve taahhüt işleri yapmaktadır.

Bu Üyeye ait
FOTOĞRAF dosyası bulunamadı!

COŞKAN HASEKİ

e-Posta:

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr