ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 HAZİRAN 2024, CUMA   

26

BETONDA UÇUCU KÜL KULLANIMI

    Yayına Giriş Tarihi: 02.01.2024 00:00   Güncellenme Zamanı: 02.01.2024 14:55:00  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 02.01.2024 14:55:33

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Malzemeleri Uzmanlık Kurulu tarafından hazırlanan Betonda Uçucu Kül Kullanımı raporu yayımlandı.

Betonda Uçucu Kül Kullanımı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Malzemeleri Uzmanlık Kurulu tarafından hazırlanan Betonda Uçucu Kül Kullanımı raporu yayımlandı.

Uçucu küllerin özellikleri üzerinde durulan raporda, uçucu küllerin genel özellikleri verildikten sonra bu malzemelerin taze ve sertleşmiş beton özellikleri ile betonun uzun dönemli dayanıklılığına etkileri çeşitli araştırmaların sonuçlarına dayanılarak sunuluyor. Yazarlığını Mehmet Kemal Ardoğa, Özkan Şengül, Muhittin Tarhan, Mustafa Tokyay, İsmail Özgür Yaman`ın yaptığı raporda uçucu kül ile üretilen betonların bileşim özellikleri ile bu malzeme ile ilgili standartlar verilirken, çeşitli özel betonlarda uçucu kül kullanılması da ayrı bir başlık altında ele alınıyor.

Başkanlığını Mustafa Tokyay`ın Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliğini Nusret Suna`nın yaptığı İsmail Özgür Yaman, Özkan Şengül, Bilgehan Karaman, İrfan Kadiroğlu, Muhittin Tarhan, Mehmet Kemal Ardoğa, Abdullah Atliman`ın üyesi olduğu ve Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığını Ceylan Özkul`un yaptığı Yapı Malzemeleri Uzmanlık Kurulunun raporu İMO Şubelerinden temin edilebilecektir.

 

 


Okunma Sayısı: 73

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr