ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 HAZİRAN 2024, CUMA   

2

ANKARA ŞUBEMİZDE TEKNOLOJİ, MÜHENDİSLİK VE GELECEĞİMİZ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 02.01.2024 00:00   Güncellenme Zamanı: 02.01.2024 14:22:13  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 02.01.2024 14:35:10

İMO Ankara Şubesinde Mühendislikte Bilgisayar Uygulamaları ve Teknolojik Gelişmeler Sempozyumu`nun ikinci gününde “Teknoloji, Mühendislik ve Geleceğimiz” başlıklı panel gerçekleştirildi.

Ankara Şubemizde Teknoloji, Mühendislik ve Geleceğimiz Paneli Gerçekleştirildi

İMO Ankara Şubesinde Mühendislikte Bilgisayar Uygulamaları ve Teknolojik Gelişmeler Sempozyumu`nun ikinci gününde "Teknoloji, Mühendislik ve Geleceğimiz" başlıklı panel gerçekleştirildi.

Odamız adına Ankara ve Muğla Şubelerimiz tarafından İMO KKM Teoman Öztürk Salonu`nda 22-23 Aralık 2023 tarihlerinde Mühendislikte Bilgisayar Uygulamaları ve Teknolojik Gelişmeler Sempozyumu düzenlendi. 

Sempozyumun ikinci gününde yapılan oturumlardan sonra "Teknoloji, Mühendislik ve Geleceğimiz" başlıklı panel gerçekleştirildi. TMMOB 2. Başkanı inşaat mühendisi Selçuk Uluata`nın kolaylaştırıcı olduğu bu panelde; bilgisayar mühendisi Ahmet Hasan Koltuksuz, kimya mühendisi Beno Kuryel ve inşaat mühendisi Mustafa Atmaca ise panelist olarak yer aldı. 

Panelde; TMMOB`nin bilim ve teknoloji ilkeleri, teknolojik gelişmelerin inşaat mühendisliği istihdamına etkileri, teknolojik yeniliklerin mülkiyet hakkı, bilgisayar aklı ile insan aklının karşılaştırılması, bilgisayar uygulamalarının insan kaynaklı hesaplama hatalarını giderip gideremeyeceği,  yapay zekanın ilerleyen süreçlerde insan yaşamında yer alabileceği konumu, yapay zekanın denetlenmesi, bilim ve teknolojik gelişmelerin toplumsal yaşama etkileri ile hangi sınıfsal kesime yarar sağladığı gibi birçok başlıkta değerlendirmeler yapıldı. 

İlgiyle takip edilen panelde gelecekte yapılması gereken çalışmalar hakkında da değerlendirme ve öneriler dile getirildi. 


Panel sonrası katılımcılara teşekkür belgeleri İMO Ankara Şubesi YK Başkanı Bülent Tatlı tarafından takdim edildi.


Okunma Sayısı: 13

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr