ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 MAYIS 2024, PAZAR   

50

İSTANBUL ŞUBEMİZDE CUMHURİYETİN YURTTAŞ İDEALİ VE ERDEMLİ MÜHENDİS SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 11.12.2023 00:00   Güncellenme Zamanı: 11.12.2023 14:07:35  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 11.12.2023 14:10:09

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılı Söyleşileri kapsamında “Cumhuriyetin Yurttaş İdeali ve Erdemli Mühendis” konulu söyleşi 9 Aralık 2023 tarihinde İstanbul Şube Harun Karadeniz Konferans Salonu’nda yapıldı.

İstanbul Şubemizde Cumhuriyetin Yurttaş İdeali ve Erdemli Mühendis Söyleşisi Düzenlendi
 
İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılı Söyleşileri kapsamında "Cumhuriyetin Yurttaş İdeali ve Erdemli Mühendis" konulu söyleşi 9 Aralık 2023 tarihinde İstanbul Şube Harun Karadeniz Konferans Salonu`nda yapıldı.
Söyleşiye konuşmacı olarak İnş. Müh. Hıfzı Haluk Velidedeoğlu katıldı. Söyleşide "erdemli" olmak üzerine diğer canlılardan farklı olarak, tercihte bulunma, karar alma ve kararı doğrultusunda davranma yeteneğine sahip olan insanın, hak ve özgürlüklerinin sınırının, ancak bir diğer insanın eşit hak ve özgürlükleri olabileceğini kabul edip savunulması gerektiğine vurgu yapıldı. Ayrıca barışın; birey, aile, topluluk düzeyinde başlayıp, topluma, uluslar ve uluslararası düzeye taşınması için, barışçı olmayı, toplumun her bireyine benimsetecek politikaların uygulanması ve savunulması gerektiği; demokrasinin, insanlığın bir kültürü, dünyaya bakış ve yaşama biçimi olduğu, bireyi esas alan, özgürlükçü, çoğulcu, katılımcı, iletişimsel, uzlaşmacı, sosyal özellikleri ile ön plana çıkan, toplum olarak içselleştirilmesini sağlayacak yöntemler ile, şeffaf ve hesap verebilir, denetlenebilir olması gerektiğine dikkat çekildi ve bir tek kişiye yapılan adaletsizliğin, tüm topluma yönelmiş bir tehdit olduğundan, adaletin en yüksek değerine, şeffaf toplumlarda ve yapılarda ulaşılabileceğinden, adil olmanın, ailede, okulda ve toplumsal yaşamın her alanında, yaşamsal önem taşıdığından bahsedildi.  

 


Okunma Sayısı: 14

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr