ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 HAZİRAN 2024, CUMA   

3

İSTANBUL ŞUBEMİZ TMMOB V. İSTANBUL KENT SEMPOZYUMUNA KATILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 05.12.2023 00:00   Güncellenme Zamanı: 05.12.2023 14:05:03  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 05.12.2023 14:07:16

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından 2-3 Aralık 2023 tarihlerinde düzenlenen TMMOB V. İstanbul Kent Sempozyumu Harbiye Askeri Müzesi Kültür Sitesi’nde gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz TMMOB V. İstanbul Kent Sempozyumuna Katıldı

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından 2-3 Aralık 2023 tarihlerinde düzenlenen TMMOB V. İstanbul Kent Sempozyumu Harbiye Askeri Müzesi Kültür Sitesi`nde gerçekleşti. "Kent ve Demokrasi" temasıyla "Toplumcu, eşitlikçi, doğadan ve bilimden yana; söz, yetki ve karar alma süreçlerini demokratikleştiren bir kent yaşamının örgütlenebilmesi" hedefiyle gerçekleştirilen Sempozyum, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ, TMMOB İstanbul İKK Sekreteri Seyfettin AVCI ve İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU`nun açılış konuşmalarıyla başladı.

"Kentlerimizi ve yaşam alanlarımızı savunalım" şiarıyla bir araya gelen Sempozyumun ilk tematik oturumunda "Kent ve Demokrasi" sunumu TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Cevahir Efe Akçelik tarafından gerçekleşti. Sempozyumun ilk gününde Cumhuriyetin 100.Yılında İstanbul, Kent ve Demokrasi: Toplumcu Yerel Yönetimler, Kent Hakkı: İstanbul`da Mülksüzleştirme ve Dönüşüm konuları tartışıldı. İstanbul`da yaşanan sosyal ve ekonomik dönüşüm, göç meselesi, mülksüzleştirme ve barınma krizi gibi konular ve yaklaşan yerel seçimler öncesi TMMOB`nin toplumcu ve halkçı yerel yönetimler perspektifi ele alındı. Sempozyumun ikinci günü İstanbul Afet Riskleri ve Kent Politikaları başlığı altında gerçekleşen üç oturumda; İstanbul`un en önemli gündemlerinden biri olan afet riskleri irdelendi.

Sempozyumun "Kent Hakkı: İstanbul`da Mülksüzleştirme ve Dönüşüm" temalı 3. Oturumu Şube Yönetim Kurulu Üyemiz "Özer OR" tarafından yönetildi. Afet Riskleri ve Kent Politikaları başlığı altında gerçekleşen oturumda Şubemiz Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu Başkanı (TMMOB İstanbul İKK Kadın Komisyonu Üyesi) Ayşegül BİLDİRİCİ SUNA "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bakış Açısından Deprem ve Barınma Krizi" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

İstanbul Kent Forumu ile sona eren Sempozyuma Şubemizden, Yönetim Kurulu Sekreter Üyemiz Evren KORKMAZER, Yönetim Kurulu Üyemiz "Özer OR", Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz Emek YILMAZ, Afete Hazırlık Ve Müdahale Kurulu Başkanı Temel PİRLİ ve Şubemiz Proje Sorumlusu Umut DAĞAR katıldı. 


Okunma Sayısı: 11

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr