ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 HAZİRAN 2024, CUMA   

19

İSTANBUL ŞUBEMİZDEN `BELLEĞİMDEN SİLİNMEYENLER` SÖYLEŞİSİ

    Yayına Giriş Tarihi: 14.11.2023 00:00   Güncellenme Zamanı: 14.11.2023 11:25:03  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 14.11.2023 11:27:42

İstanbul Şubemizden "Belleğimden Silinmeyenler" Söyleşisi
Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen "Belleğimden Silinmeyenler" başlıklı Söyleşi İMO İstanbul Şubesi Harun Konferans Salonu`nda gerçekleşti. Meslek duayenimiz Prof. Dr. Uğur ERSOY`u ağırladığımız Söyleşi Şube Başkanı Fusun SÜMER`in açılış konuşmasıyla başladı.

SÜMER, "Söyleşinin anahtar sözcükleri Cumhuriyet ve bellek olunca akla gelen ilk isimlerden biri Prof. Dr. Uğur Ersoy`dur. Bırakalım mesleki konularda katkı ve desteğini, bizleri defalarca hem mesleki tarihe hem de Cumhuriyet tarihine yolculuğa götüren hocamıza ne kadar teşekkür etsek kifayetsiz kalacaktır. Uğur hocamızla yapılan her bir sohbet sonunda, sanki bir şeylerin eksik kaldığı hissine kapılmayan arkadaşım neredeyse yok gibi. Hiç şüphe yok ki bunun nedeni sadece tarihin zenginliği değil aynı zamanda anlatıcının bilgisi, donanımı, öğreticiliği ve bunlarla birlikte kendisini dinlettirebilme özelliğidir. Belleğimizden silinmeyenler yani bir başka ifade ile Cumhuriyet kazanımları bizim değerimizdir, onları göz bebeğimiz gibi koruyacağız." dedi.

ERSOY, Cumhuriyet tarihinde önemli izler bırakan ve kendi yaşamında kişilikleriyle öne çıkan "Sahip Örge (Mersin Valisi), Tevfik Sırrı Gür (Mersin Valisi), Prof. Mustafa İnan (İTÜ`nün efsane hocası), Ord. Prof. Cahit Arf (Matematikçi), Şefik Erensü (Korgeneral, İstanbul Belediye Başkanı (1960), NATO Koleji Komutanı (Roma), ODTÜ Rektörü) Prof. Phil M. Ferguson (Texas Üniversitesi), Raymond C. Reese(Müşavir Mühendis), Kemal Kurdaş(Maliye Bakanı, ODTÜ Rektörü), Prof. Arif Payaslıoğlu (Dekan, Rektör yardımcısı), Prof. Mete A. Sözen (Illinois Üniversitesi, Purdue Üniversitesi)" kişilere yönelik anılarını aktardı.


Okunma Sayısı: 29

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr