ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 NİSAN 2024, PAZAR   

28

ANKARA ŞUBEMİZ: KUTLUDÜĞÜN HALKININ YANINDAYIZ

    Yayına Giriş Tarihi: 18.09.2023 00:00   Güncellenme Zamanı: 18.09.2023 14:09:52  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 18.09.2023 14:11:11

İMO Ankara Şube sekreter üyesi Ahmet Onur Özergene ve şube sekreteri Mahir Kaygusuz TMMOB Çevre Mühendisleri Odası ile birlikte Kutludüğün halkıyla bir araya geldi.

Ankara Şubemiz: Kutludüğün Halkının Yanındayız

İMO Ankara Şube sekreter üyesi Ahmet Onur Özergene ve şube sekreteri Mahir Kaygusuz TMMOB Çevre Mühendisleri Odası ile birlikte Kutludüğün halkıyla bir araya geldi.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Ankara, Mamak ilçesinde yoğunlaşmış madencilik faaliyetlerinin yol açtığı sorunlar çözülmemişken, yeni maden ocakları açılmasına dair girişimlere tepki gösteren Kutludüğün Mahallesi halkı ile bir araya geldi.

Mahalle halkının haklı tepkilerinin dinlendiği buluşmada, madencilik faaliyetlerinin yol açtığı sorunlar görüşüldü; zaman içinde giderek büyümüş olan bu sorunlar nedeniyle mevcut faaliyetlerin sonlandırılması taleplerinin aksine, yeni planlanan ocaklarla faaliyetlerin daha da arttırılmasının sonuçları tartışıldı. 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası temsilcilerinin de katıldığı toplantıda halkın ve ekosistemin maruz kaldığı/kalacağı tehditler ortaya konuldu.

Toplantı sonunda, gerek TMMOB Çevre Mühendisleri Odası ve gerekse TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ortak söylem ile halkın bu mücadelesinde yanlarında olacaklarını, teknik ve hukuki destek vermeye hazır olduklarını ifade etmiştir.


Okunma Sayısı: 18

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr