ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 MAYIS 2024, PAZAR   

1

İSTANBUL ŞUBEMİZ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT FAKÜLTESİ MEZUNİYET (ÖDÜL) TÖRENİNDE

    Yayına Giriş Tarihi: 10.07.2023 00:00   Güncellenme Zamanı: 10.07.2023 16:59:23  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 10.07.2023 16:59:49

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Mezuniyet (Ödül) Töreni 7 Temmuz 2023 tarihinde YTÜ İnşaat Fakültesi Konferans Salonu`nda yapıldı.

İstanbul Şubemiz Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Mezuniyet (Ödül) Töreninde

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Mezuniyet (Ödül) Töreni 7 Temmuz 2023 tarihinde YTÜ İnşaat Fakültesi Konferans Salonu`nda yapıldı. İnşaat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy`un açılış konuşmasıyla başlayan törende dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edilirken, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Bilge Doran tarafından plaketleri takdim edildi.
Törende konuşan Şube Başkanı Fusun Sümer, mezuniyet törenleri sadece biten bir eğitim sürecinin tescil edilmesiyle sınırlı olmadığını, daha çok gelecek hayallerinin ete kemiğe bürünmesi ve geleceği kazanma iradesinin ortaklaştırılması olduğunu belirtti.  "Ne siz sıradansınız ne mesleğimiz sıradan. Sizler iyi eğitim aldınız, Yıldız Teknik gibi değerli bir eğitim kurumunda okuma şansı buldunuz. Mesleğimiz açısından tartışılmaz bir yere sahip değerli öğretim üyelerinin tedrisatından geçtiniz. Bunun taşıdığı önemi ve anlamı meslek hayatınıza adım atar atmaz fark edeceksiniz, bundan eminim. Ne kadar doğru bir karar vererek inşaat mühendisi olmayı seçtiğinizi de meslek hayatınıza başladığında fark edeceksiniz." diyen Sümer, "İnşaat mühendisliği böyle bir meslektir. Mesleğimizin tek ve merkezi örgütü olan İnşaat Mühendisleri Odası ise 1954`ten bu yana mesleğin ve meslektaşların hizmetindedir. Kapıları sizlere daima açıktır. Odanız ulusal/uluslararası kongreler, sempozyumlarla; kurs, seminer ve benzeri etkinliklerle ömür boyu öğrenme ihtiyacını olanakları ölçüsünde karşılamakta, meslek içi eğitim çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Her birinin sizlerin mesleki gelişimine katkısı olacaktır. Konuşmamı bitirirken sizlere inşaat mühendisliği ailesine hoş geldiniz diyor, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölüm Başkanlığına, hocalarımıza, mezuniyet töreninin hazırlanmasına katkı sunan görevlilere teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum." diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Nabi Yüzer ve Prof. Dr. Fatih Gülgen sunuculuğunda gerçekleşen törende dereceye giren genç meslektaşlarımıza Şubemiz tarafından kitap seti hediye edildi. Törene Şube Sekreter Yardımcısı Funda Kılınç Suvakçı da katıldı.

 

 

 

 

 


Okunma Sayısı: 25

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr