ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 MAYIS 2024, PAZAR   

34

DEPREM ETKİSİ ALTINDA MEVCUT BİNA SİSTEMLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE GÜÇLENDİRME TASARIMI ALANINDA ÇALIŞAN İNŞAAT MÜHENDİSLERİNİN İMO İNTERNET SAYFASINDA YAYINLANMASI YÖNERGESİ

    Yayına Giriş Tarihi: 09.05.2023 00:00   Güncellenme Zamanı: 10.05.2023 10:27:17  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 09.05.2023 18:03:53

Yönerge kapsamında Odamıza başvuru yapan inşaat mühendislerinin başvuru dosyalarının değerlendirilmesi sonucunda oluşturulan liste yayınlanmıştır.

Deprem Etkisi Altında Mevcut Bina Sistemlerinin Değerlendirilmesi ve Güçlendirme Tasarımı Alanında Çalışan İnşaat Mühendislerinin İMO İnternet Sayfasında Yayınlanması Yönergesi

Yönerge kapsamında Odamıza başvuru yapan inşaat mühendislerinin başvuru dosyalarının değerlendirilmesi sonucunda oluşturulan liste yayınlanmıştır. Listeye erişmek için tıklayınız. 

Yönerge kapsamında iki farklı başvuru yöntemi ile liste güncellenmeye devam etmektedir:

1- Dosya kapsamında yapılacak başvuralar; İMO internet sayfasında MBDG listesinde yer almak isteyen ve meslek yaşı beş yıl ve üzerinde olan SİM`ler bir dosya kapsamında, mevcut bina değerlendirme raporu ve güçlendirme tasarımı alanında belirli bir deneyim ve bilgi birikimine sahip olduklarını, ayrıca söz konusu çalışma alanının gerektirdiği organizasyonlar açısından da belirli bir yetenek ve deneyime sahip olduklarını belgeleyecek ve DK tarafından değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

2- İMO tarafından açılacak eğitim kapsamında yapılacak başvurular; İMO internet sayfasında MBDG listesinde yer almak isteyen ve meslek yaşı üç yıl ve üzerinde olan üyeler, ilgili konuda İMO tarafında hazırlanacak eğitimlere katılmak ve sonucunda yapılacak sınavdan başarılı olmak şartıyla bu Yönergenin 5 inci maddesinin ikinci fıkrasının (c) bendinde belirlenen koşullar açısından değerlendirmeye tabi tutulacaklardır. Eğitimlerin açılması, başvurular ve sınava ilişkin usul ve esaslar İMO Yönetim Kurulunca belirlenecektir.

Yönerge ve formlar için tıklayınız.


Okunma Sayısı: 132

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr