ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 MAYIS 2024, PAZAR   

26

İSTANBUL ŞUBEMİZDE İSTANBUL’UN TRAFİĞİ SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ

    Yayına Giriş Tarihi: 02.05.2023 00:00   Güncellenme Zamanı: 02.05.2023 13:18:10  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 02.05.2023 13:18:00

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen ve konuşmacı olarak Prof. Dr. Ergun Gedizlioğlu’nun katıldığı “İstanbul’un Trafiği” başlıklı Söyleşi ve İmza Günü Şube Harun Karadeniz Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde İstanbul`un Trafiği Söyleşi ve İmza Günü

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen ve konuşmacı olarak Prof. Dr. Ergun Gedizlioğlu`nun katıldığı "İstanbul`un Trafiği" başlıklı Söyleşi ve İmza Günü Şube Harun Karadeniz Konferans Salonu`nda gerçekleşti.
 
Söyleşi Şube Başkanı Fusun Sümer`in açılış konuşmasıyla başladı. Sümer konuşmasında günümüzde trafiğin ülkemizde ve özellikle kentimizde önemli bir problem olarak yerini koruduğuna işaret etti.  İnsan yaşamında önemli bir rolü olan trafik konusunun, ulaştırma uzmanlık alanı içindeki önemine de dikkat çeken Sümer, Prof. Dr. Ergun Gedizlioğlu tarafından hazırlanan Trafik Mühendisliği kitabının bu alanda önemli bir katkı sunacağını ve bu konuda çalışan öğrenci ve meslektaşlarımız tarafından önemli bir kaynak olacağının altını çizdi.  
 
Kitabın içeriklerine de değinen Sümer, "TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 48. Dönem Yönetim Kurulu olarak Değerli Hocamız Prof. Dr. Ergun Gedizlioğlu tarafından hazırlanan bu kitabın Türkiye`nin bilimsel yayınları arasında önemli bir yeri olacağına inanıyor, gerek öğrencilere gerekse konuyla ilgili meslektaşlarımıza faydalı olacağına inanıyoruz" sözleriyle konuşmasını sonlandırdı. 
 
Söyleşide Prof. Dr. Ergun Gedizlioğlu kent içi trafik yönetimi, taşıt trafiğini düzeni, trafik akımlarındaki düzenlemeler, yollarda trafik akım düzeninin bozulmasına neden olabilecek geometrik düzensizlikler ve süreksizlikler, yol ve kavşak düzenlemeleri, altyapı yetersizlikleri konuları üzerine bilgilendirmelerde bulundu ve sorunun düzensizlik/kuralsızlık olduğunun altı çizildi.
 
Söyleşi sonrasında Prof. Dr. Ergun Gedizlioğlu, Trafik Mühendisliği kitabını katılımcılara imzaladı.


Okunma Sayısı: 14

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr