ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 ŞUBAT 2024, PAZARTESİ   

13

GAZİANTEP ŞUBEMİZDEN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ

    Yayına Giriş Tarihi: 27.12.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 27.12.2022 13:48:25  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 27.12.2022 11:54:36

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesinin düzenlediği Kış Balosuna sanatçı Levent Yüksel katıldı.

Gaziantep Şubemizden Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesinin düzenlediği Kış Balosuna sanatçı Levent Yüksel katıldı. Geceye Gaziantep Protokolü, KKTC İMO Başkanı Gürkan Yağcıoğlu, Meslek Odası Başkanları, STK Başkanları ve inşaat mühendisleri katıldı.

Şube Başkanı Burkay Güçyetmez yaptığı açılış konuşmasında; İçeresinde bulunduğumuz zorlu koşulları aşabilmenin tek yolunun birlik ve beraberlikten geçtiğine vurgu yaptı.

‘`Türkiye`de inşaat mühendisliği mesleğinin kurumsallaşmasında en önemli kilometre taşı olan İnşaat Mühendisleri Odasının kuruluşunun 68. yılını kutluyoruz. Odamızın 19 Aralık 1954`te kurulmasına ithafen 19 Aralık günü, ülkemizde aynı zamanda İnşaat Mühendisleri Günü olarak kutlanıyor.
Her dönemin kendine özgü zorlukları vardır ama son yıllarda hem mesleğimiz hem de meslektaşlarımız açısından belki de tarihin en kötü zamanlarını yaşıyoruz; her üç meslektaşımızdan biri işsizlikle, işyeri sahibi olanlar iflas etmekle karşı karşıya bulunuyor, kamuda mühendis istihdamı her geçen gün azalıyor. Öte yandan mesleğimizin itibarını zedeleyen uygulamalar hayata geçiriliyor, meslektaşlarımızın imzaları alınıp satılan bir metaya dönüştürülüyor, inşaat mühendisleri ucuz işgücü statüsüne getirilmek isteniyor.
Nasıl ki geçmiş günlerde yaşanan zorlukların üstesinden gelmeyi hep birlikte başardıysak, bugünküleri aşmamızın da mümkün olduğunu biliyoruz. Yeter ki dayanışmamızı, birlikteliğimizi güçlü tutalım.
İMO Gaziantep şube olarak mesleki ve teknik çalışmalarımızın yanı sıra, sosyal kültürel etkinliklere ve birlik beraberliğe de çok önem veriyoruz. Birçok mesleki problemlerimiz var ve bunlarla baş etmek için olağan gücümüzle hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Bu gecede sizlerle bu zorlu koşullardan bir nebze uzaklaşıp birlik ve beraberlik içerisinde inşaat mühendisleri günümüzü kutlamak için bir araya geldik.``

 

 

 

 

 

 

 

 


Okunma Sayısı: 20

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr