ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

01 MART 2024, CUMA   

40

ADANA ŞUBEMİZ, ODAMIZIN 68. YILI DOLAYISIYLA KURULUŞ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 27.12.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 27.12.2022 11:39:39  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 27.12.2022 11:39:50

İMO Adana Şubesi tarafından Odamızın kuruluşunun 68. yılı dolayısıyla 75. Yıl Sanat Galerisinde gerçekleştirilen etkinlikte, meslekte 60, 50, 40 ve 25 yılı dolduran üyelerimize plaket ve onur belgeleri, üniversiteye bu yıl başlayan öğrencilere ilk baretleri takdim edildi.

Adana Şubemiz, Odamızın 68. Yılı Dolayısıyla Kuruluş Etkinliği Düzenledi

İMO Adana Şubesi tarafından Odamızın kuruluşunun 68. yılı dolayısıyla 75. Yıl Sanat Galerisinde gerçekleştirilen etkinlikte, meslekte 60, 50, 40 ve 25 yılı dolduran üyelerimize plaket ve onur belgeleri, üniversiteye bu yıl başlayan öğrencilere ilk baretleri takdim edildi.

İMO, TÜM BASKILARA KARŞI DURMAYA DEVAM EDECEKTİR
İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur törende yaptığı konuşmada, 19 Aralık 1954 tarihinde kurulan, 68. kuruluş yılının kutlayan İnşaat Mühendisleri Odasının, bu 68 yıl içinde hem mesleki gelişme, hem de toplum yararı için özveriyle çalıştığını i ifade etti. İMO`nun bu doğrultuda, her koşulda çalışmaya devam edeceğini de belirten Aksungur; böyle değerli bir örgütlenmenin parçası olmanın onur kaynağı olduğunu söyledi.
Kuruluşundan bu yana geçen 68 yıl içinde İMO`nun zorlu mücadelelerden de geçtiğini ve bunları kararlılıkla göğüslediğini söyleyen Aksungur; "12 Eylül dönemi, TMMOB yasasında değişiklik yapma girişimleri ki bu çeşitli zamanlarda önümüze çıkarıldı. Hepinizin bildiği gibi yine aralarında TMMOB`nin de olduğu meslek odalarını dillerine dolamış durumdalar. Ancak şundan eminim ki 620 bine yaklaşmış üyesiyle TMMOB, 140 bin civarında üyesiyle İnşaat Mühendisleri Odası tüm baskılara karşı durmaya devam edecektir" dedi.
Mesleğin emektarlarıyla, gençleri buluşturmanın kendileri için ayrı bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade eden Aksungur, 60, 50, 40 ve 25 yılını dolduran, mesleki örgütlenmeye emek veren meslektaşlarını kutlayarak, katkılarından dolayı teşekkür etti. Aksungur, gençlere de "inşaat mühendisliği mesleğine hoş geldiniz" diyerek eğitim hayatlarında başarılar diledi.
MESLEKTE 60, 50, 40 ve 25 YIL PLAKET ve ONUR BELGESİ, GENÇLERE İLK BARET TAKDİMİ 
Konuşmaların ardından meslekte 60, 50, 40 ve 25 yılını dolduran İMO Adana Şubesi üyesi inşaat mühendislerine plaket ve onur belgelerinin, gençlere ilk baretlerinin takdim törenine geçildi. Mesleğin duayenlerine plaket ve onur belgeleri İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur,  TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Özden Güngör, TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır, İMO Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Nebil Yengüner, Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Leyla Tan, İMO Adana Temsilcilik Kurulu Kuruluş Başkanı Burhan Civan,   Adana Tabip Odası Başkanı Selahattin Menteş, Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Mehmet Tatar, Adana Müteahhitler Birliği Başkanı Haydar Çakıroğlu, İMO Adana Şube Geçmiş Dönem Başkanı Zekeriya Turanbayburt,  TMMOB Adana İKK Sekreteri ve İMO Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uncu, İMO Danışma Kurulu Üyesi Hıdır Çak, Adana Şube Üyeleri Selman Serttepe ve Mustafa Çampınarı, İMO Adana Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Mazlum Sevincek, Sedat Yıldırım, Ahmet Berdan Dinçyürek, Onur Batmaz ve Hava Basit tarafından takdim edildi.  Mesleğin emektarları da gençlere ilk baretlerini takdim etti. Gece kokteylle devam etti.Okunma Sayısı: 9

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr