ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

18 MAYIS 2024, CUMARTESİ   

47

İSTANBUL ŞUBEMİZ PROF. DR. NESRİN YARDIMCI TİRYAKİOĞLU’NU ANMA TÖRENİNE KATILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 28.11.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 28.11.2022 11:34:36  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 28.11.2022 11:35:50

Yeditepe Üniversitesi tarafından gerçekleşen Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI TİRYAKİOĞLU’nu Anma Töreni 24 Kasım 2022 tarihinde Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonunda gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Prof. Dr. Nesrin Yardımcı Tiryakioğlu`nu Anma Törenine Katıldı
 
Yeditepe Üniversitesi tarafından gerçekleşen Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI TİRYAKİOĞLU`nu Anma Töreni 24 Kasım 2022 tarihinde Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonunda gerçekleşti.
 
Törene Oda Yönetim Kurulu Üyesi Gülsun PARLAR, Şube Başkanı Fusun SÜMER ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Selçuk İZ, Özer OR, Sami GÜLTEKİN, Proje Sorumlusu Umut DAĞAR katıldı. Oda Yönetim Kurulu Üyesi Gülsun PARLAR konuşmasında, "Öncelikle bir kadın inşaat mühendisi olarak hocamızın bana kattıklarına vurgu yapmak isterim. İnşaat Mühendisliği mesleğini fiziksel güçle ilişkilendirerek erkek mesleği ilan eden bilim dışı anlayışa inat, Nesrin hocamız becerisi, deneyimi, yeteneği ile, bilime mesleğimize, meslektaşlarımıza yaptığı katkılar ile biz kadın inşaat mühendislerine rol model olmuş umutlarımızı gücümüzü arttırmıştır. O, inşaat mühendisliğinde öncü kadınlardan biridir. Genç mühendislerimize onun azmini çabasına aktarmak bizlerin boynunun borcudur" dedi.
 
Şube Başkanı Fusun SÜMER ise; "Eğer bir insan için anlatacak çok şey varsa ve her biri birbirine değen, birbirini tamamlayan ve aynı zamanda birbirinden bağımsızsa karşımızda anlatılması zor bir değer bulunmaktadır. Eğer becerebilirsek bu değeri sadece bugün değil geçmişten günümüze, bugünden sonsuzluğa kavuşturmayı, içselleştirmeyi ve onunla yürümeyi deneyeceğiz. Başarırsak hem sevgili hocamıza teşekkür edeceğiz hem de mesleki bilgi birikimini bir ömür boyu rehberimiz olarak kabul edeceğiz." dedi ve "Sevgili Nesrin Yardımcı Tiryakioğlu, sevgili hocamız, sevgili meslektaşımız size binlerce öğrencinizin, yüz binlerce meslektaşınızın sevgilerini, saygılarını, minnettarlığını iletiyorum." diyerek konuşmasını sonlandırdı. Değerli hocamızı saygıyla ve özlemle anıyoruz.


Okunma Sayısı: 29

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr