ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 NİSAN 2024, PAZAR   

21

BURSA ŞUBEMİZDE ULUCAMİ’NİN GELECEK NESİLLERE GÜVENLE TAŞINMASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 14.11.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 14.11.2022 11:17:13  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 14.11.2022 11:19:32

İMO Bursa Şube Başkanı Küçükkayalar, İMO Bursa Şubesi olarak böyle bir tarihi mirasın gelecek nesillere taşınmasına teknik destek ve katkı koymaktan mutluluk duyduklarını açıkladı.

                                                                                                                          
Bursa Şubemizde Ulucami`nin Gelecek Nesillere Güvenle Taşınması İçin Protokol İmzalandı

Bursa`nın sembol tarihi eserlerinden Ulu Cami`nin gelecek nesillere güvenle taşınması için Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün, Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Haluk Yıldız, "Ulu Cami Taşıyıcı Sistem Özelliklerinin Bilimsel Olarak Tespiti" protokolü imzaladılar. İMO Bursa Şube Başkanı Küçükkayalar, İMO Bursa Şubesi olarak böyle bir tarihi mirasın gelecek nesillere taşınmasına teknik destek ve katkı koymaktan mutluluk duyduklarını açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, "Bursa tarih, medeniyet şehri. Her köşesi bir değer. Turistler tarafından ilgi görüyor. Bursa denince akla gelen baş ögelerden birisi Ulu Cami. Tarihi eserlerimizi geleceğe güvenle miras bırakmak görevimiz var. Bu nedenle İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Bursa Uludağ Üniversitesi ile Ulucami Taşıyıcı Sistem Özelliklerinin Bilimsel olarak tespitini yapılıp 2018 Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğine uygun olarak değerlendirilmesi, gerekli bilgi belge ve akademik , teknik destek için komisyon kurulacak. Bu komisyon marifetiyle yönetilecek. Jeolojik, Jeofizik çalışmalarının mali yükümlülüğü Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır.


Okunma Sayısı: 51

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr