ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 ŞUBAT 2024, PAZARTESİ   

34

ANKARA ŞUBEMİZ:LEVENT DARI’YI SAYGI VE SEVGİYLE ANIYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 08.11.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 08.11.2022 14:11:51  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 08.11.2022 10:59:06

Odamıza, mesleğimize ve TMMOB’a büyük emekler veren meslektaşımız, Oda Yönetim Kurulu Üyemiz Levent Darı’yı geçen yıl 4 Kasım’da kalp krizi sonucu kaybettik.

Ankara Şubemiz Levent Darı`yı Saygı ve Sevgiyle Anıyoruz

Odamıza, mesleğimize ve TMMOB`a büyük emekler veren meslektaşımız, Oda Yönetim Kurulu Üyemiz Levent Darı`yı geçen yıl 4 Kasım`da kalp krizi sonucu kaybettik.

1962 yılında Ankara`da doğan Levent Darı, 1986 yılında ODTÜ`den mezun oldu. Mesleki hayatına Marmaris`te kıyı liman mühendisi olarak başladı. 1988 yılından itibaren inşaat taahhüt ve yapı tasarımı alanlarında şirket yöneticisi olarak çalıştı. Evli ve bir çocuk babası olan Levent Darı, 41., 42. ve 43. Dönem Oda Yönetim Kurullarında sekreter üye görevinde bulundu, Referans Belgesi Kurulu ve Mesleki Değerlendirme Kurulu çalışmalarında yer aldı. 47. Dönem İMO Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmekteyken hayatını kaybeden Darı Odamıza büyük özverileri olan bir emektardı.

Levent Darı`nın ani vefatı tüm TMMOB, İMO camiasını ve dostlarını derinden sarstı. Levent Darı hep daha yaşanılabilir bir dünyanın hayalini kurdu ve inancını hiç kaybetmedi. İMO`da yıllarca emek ve demokrasi mücadelesini büyütmek için çaba sarf etti ve inandığı değerleri sonuna kadar savundu.  Gençlerin ağabeyi olan Levent Darı`nın düşünceleri, emekleri, meslek bilinci bugüne, yarına ve bize bıraktığı en büyük mirastır.

Odamızın mücadelesinin içinde ne zaman ihtiyaç olsa hiç düşünmeden elini taşın altına koydu, kurullarda ve komisyonlarda görev aldı. Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı ve her daim iyi bir mühendis, iyi bir meslek insanı oldu. Odamız için verdiği emekler bizlere her zaman ışık olacaktır. Anısı ve bıraktığı izler bizlerle birlikte yaşamaya devam edecektir. Mücadelesini bıraktığı yerden alıp ileriye taşımak bizlere bıraktığı son görevdir.

İMO Ankara Şubesi
Yönetim Kurulu 

 

 

 

 

 


Okunma Sayısı: 25

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr