ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 ŞUBAT 2024, PAZARTESİ   

10

ANKARA ŞUBEMİZDE MESLEĞE HAZIRLIK KURSU TAMAMLANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 31.10.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 31.10.2022 11:36:52  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 31.10.2022 11:38:34

İMO Ankara Şubesi tarafından 29 Eylül-23 Ekim 2022 tarihleri arasında 4. sınıf genç-İMO üyeleri ile 2018 ve sonrasında mezun olan üyeler için Mesleğe Hazırlık Seminerler ve Çalışma Atölyeleri düzenlendi.

Ankara Şubemizde Mesleğe Hazırlık Kursu Tamamlandı

İMO Ankara Şubesi tarafından 29 Eylül-23 Ekim 2022 tarihleri arasında 4. sınıf genç-İMO üyeleri ile 2018 ve sonrasında mezun olan üyeler için Mesleğe Hazırlık Seminerler ve Çalışma Atölyeleri düzenlendi.

Kursun ilk haftasında 29 Eylül 2022 tarihinde İMO Tanıtım ve Tanışma Kokteyli düzenlendi. İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ahmet Onur Özergene, Yönetim Kurulu Üyeleri Cem Çetin, Güral Güven, Aykut Bingöl ve İMO Ankara Şubesi Şube Sekreteri Mahir Kaygusuz tarafından "İMO tanıtım, Çalışma yaşamı, Odamızın işleyişi, Kurul ve komisyon görevleri ve oluşum süreçleri, Meslek içi eğitimler, Sosyal ve kültürel etkinlikler vb. konular hakkında sunum yapıldı ve katılımcılarla fikir alışverişinde bulunuldu.

30 Eylül 2022 tarihinde İnş. Müh. Mehmet Gökçe tarafından yapılan seminerde  "Mühendis Nedir, Ne Değildir, Çalışma alanlarımız, haklarımız ve sorumluluklarımız" konuları hakkında bilgi verildi.
1 Ekim 2022 tarihinde Psikolog Güliz Güngör Çetin tarafından "Etkili İletişim ve CV Hazırlama Semineri" düzenlendi. Seminerde; "İletişim Profil Testi ile analiz, Sözlü ve sözsüz iletişim,  İşe alım süreçleri, CV hazırlama" konularına değinildi. Seminerin ardından Dr. Öğretim Üyesi Halit Cenan Merdol tarafından 4 saatlik Excel Eğitimi verildi. Eğitimde "Temel İşlemler, Biçimleme, Formüller, Grafikler, Çizim Araçları, Yazdırma" konuları işlendi.

Kursun 2. Haftasında haftasında 4 Ekim 2022 tarihinde; A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mak. Müh. Bedri Tekin tarafından "İSG ve Çalışma Alanlarımız Semineri" verildi. Seminerde "İşçi sağlığı ve güvenliği, nedir?, Çalışma yaşamına ilişkin yasal düzenlemeler nelerdir? ,İş kazası nedir?, Meslek hastalıkları nelerdir?, Hukuki boyutlar nelerdir?" konularına yer verildi.

8 Ekim 2022 tarihinde İnş. Müh. Cem Çetin ve İnş. Müh. Ahmet Onur Özergene tarafından "Yeni Başlayanlar için Beton ve Çelik Yapı Tasarımında Bilinmesi Gerekenler" semineri düzenlendi. Seminerde İnş. Müh. Cem Çetin tarafından "Yapı mühendisliği nedir?, Yapı malzemesi olarak çelik, Tasarım yükleri, Kullanılan programlar, Çelik yapı elemanları ve bağlantı tipleri, Yönetmelikler ve standartlar" ve İnş. Müh. Ahmet Onur Özergene tarafından "Betonarme nedir, Taşıyıcı sistemin tasarlanması, Yapısal düzensizlikler, Öneriler" konuları hakkında bilgi verildi.

8 Ekim 2022 tarihinde İnş. Müh. Ahmet Onur Özergene tarafından "Proje Okuma Atölyesi" düzenlendi. Atölyede; "Mimari proje ile ilgili genel bilgiler, Statik proje ile ilgili genel bilgiler, Mimari ve statik proje okuma, Mimari ve statik proje karşılaştırmaları" hakkında çalışmalar yapıldı.

Kursun son haftasında 13 Ekim 2022 tarihinde; Yük. İnş. Müh. Mehmet Aydın tarafından "Yeni Başlayanlar için Karayolu Projelerinde Bilinmesi Gerekenler" semineri verildi. Seminerde "Karayolu Sınıflandırılması, Tasarım Kriterleri, Projelendirme, Dayanma Yapıları, Kavşaklar" konularına yer verildi.

14 Ekim 2022 tarihinde Yük. İnş. Müh. Metin Mısırdalı tarafından "Yeni Başlayanlar için Hidrolik ve Su Kaynakları Alanında Bilinmesi Gerekenler" semineri düzenlendi. Seminerde "Hidrolik Yapı, Tasarımı/Hidrolik Modelleme, Yağış Havzası/Taşkın Hesabı, Su Kaynakları/Su Temini/Su Dağıtım Şebekesi, Barajlar/Baraj Tipleri,Regülatörler" hakkında bilgi verildi.

22 Ekim 2022 tarihinde İnş. Müh. Selçuk Uluata tarafından "Şantiye Şefi ve Yapım Metodolojisi" semineri düzenlendi. Seminerde "Man-Hour hesaplamaları, Yapım metodolojisi, Şantiye yönetimi ve planlanması" konuları işlendi.

22-23 Ekim 2022 tarihinde İnş. Müh. Orhan Şenol tarafından "Hakediş-Metraj Çalışma Grubu" atölyesi düzenlendi. Atölyede; Yaklaşık Maliyet, Metraj, Mahal Listesi, Mukayeseli Hesaplar,Paket Programları konuları hakkında bilgi verildi. Katılımcılar tarafından döşeme, duvar, kapı, pencere, çatı, tavan, süpürgelik, merdiven metrajları uygulamalı olarak yapıldı.


Okunma Sayısı: 14

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr