ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 NİSAN 2024, PAZAR   

2

İMO İSTANBUL ŞUBESİNİN HARUN KARADENİZ AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 22.08.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 22.08.2022 17:10:43  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 22.08.2022 17:10:33

15 Ağustos, 68’in devrimci gençlik önderlerinden meslektaşımız Harun Karadeniz’in ölüm yıl dönümü. Harun Karadeniz 47 yıl önce, henüz 33 yaşındayken aramızdan ayrıldı. 47 yıl boyunca ne onu unuttuk ne de ondan bize miras kalan bağımsızlık ve toplumculuk ideallerinden vazgeçtik.

İMO İstanbul Şubesinin Harun Karadeniz açıklaması

15 Ağustos, 68`in devrimci gençlik önderlerinden meslektaşımız Harun Karadeniz`in ölüm yıl dönümü. Harun Karadeniz 47 yıl önce, henüz 33 yaşındayken aramızdan ayrıldı. 47 yıl boyunca ne onu unuttuk ne de ondan bize miras kalan bağımsızlık ve toplumculuk ideallerinden vazgeçtik.

Harun Karadeniz 68 kuşağı devrimci gençliğinin simge isimlerindendi. İTÜ Öğrenci Birliği başkanıydı. "Boğaz`a değil, Zapsuyu`na köprü" kampanyasının, 6. Filo`nun limanlarımıza demirlemesine, eğitimin özelleştirilmesine karşı yürütülen kampanyaların, tam bağımsız Türkiye için yürüyüşlerin mimarlarındandı. Halk için mühendislik anlayışının savunucularındandı. Harun Karadeniz meslektaşımızdı. 

Harun Karadeniz "biz mühendisler için tek yol kim için ve ne için çalıştığını bilerek emekçi halkın yararına üretim yapma olanakları yaratmaktır," diyerek yaşadığı dönemde rehber olmakla kalmamış, aynı zamanda sahip çıkılması gereken bir anlayışı hepimize miras bırakmıştır.

Onun rehberliğini ve mirasını sahipleniyoruz. Toplumcu görüşlerinden ve kamucu mühendislik anlayışından bugün de ilham alıyoruz. 

Harun Karadeniz`in ideallerini bugünlere taşımak, gençlikle buluşturmak ve birlikte yaşatmak için İstanbul Şube binamızda bulunan toplantı salonuna onun ismini vereceğimizi meslektaşlarımıza ve halkımıza müjdeliyoruz.

İnanıyoruz ki ismini taşıyacak toplantı salonumuzda yol arkadaşlarını, meslektaşlarını ve özellikle genç mühendisleri kucaklamaktan sonsuz mutluluk duyacaktı.

Ölüm yıldönümü vesilesiyle bir kez daha ifade ediyoruz: 7154 Sicil Numaralı üyemiz Harun Karadeniz`in anısını yüreğimizin en derin ve en anlamlı yerinde onurla taşımaya, yaşatmaya devam edeceğiz.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 

İstanbul Şubesi Yönetim KuruluOkunma Sayısı: 48

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr