ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 HAZİRAN 2024, CUMA   

45

ANKARA ŞUBEMİZ: HOŞ GELDİNİZ GELECEĞİN DEĞERLİ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ

    Yayına Giriş Tarihi: 22.08.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 23.08.2022 09:30:34  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 22.08.2022 16:57:22

Geleceğin Değerli İnşaat Mühendisleri,

Ankara Şubemiz: Hoş Geldiniz Geleceğin Değerli İnşaat Mühendisleri

Geleceğin Değerli İnşaat Mühendisleri,

Harcanan onca çaba ve emekle, meşakkatli ve uzun bir sınav sürecinin sonunda hayatınızın belki de en güzel zamanlarını deneyimleyeceğiniz üniversite yaşamına hoş geldiniz.

İnşaat mühendisliğini seçen ve yarınlarımızı, geleceğimizi birlikte inşa edeceğimiz siz genç mühendislik öğrencileriyle tanışmak, her zaman yanı başınızda olmak için sabırsızlanıyoruz.

Ülkemizde eğitimin giderek piyasalaştırıldığı, gericileştirildiği, hep daha fazla kar elde etmenin etrafında örgütlendiği, gençlerin tarikat ve cemaatlerin eline itildiği, düşüncelerini ifade etme ve kendi hayatlarına ilişkin söz sahibi olma haklarının elinden alındığı, devasa barınma ve beslenme sorunlarının yaşandığı bir hale getirildiğini biliyoruz.

Oysa üniversite, özellikle de inşaat mühendisliği mesleğini seçen siz gençler için kamu yararını odağına alan, eşitliğin, özgürlüğün, sosyal, kültürel, sanatsal zenginliğin deneyimlendiği, kendi ilgi alanlarımızı keşfedebildiğimiz, kendimizi tanıyabildiğimiz ve gerçekleştirebildiğimiz bir bilimsel eğitim demektir. Bireysel ve toplumsal olarak geleceğimizi şekillendirdiğimiz yerdir üniversite.

İnşaat mühendisliği ise yaşamın her alanını doğrudan ilgilendiren, yaşamı ilmek ilmek ören, doğrudan kamu yararı için çalışan bir meslek olarak bu mesleği seçen siz öğrencilere önemli olanaklar sağlarken ciddi bir sorumluluk da yüklüyor.

İnşaat Mühendisleri Odası olarak bu olanakları zenginleştirmek ve bu sorumluluğu paylaşmak üzere her zaman yanı başınızda olacağız. İnşaat mühendisliği mesleğini tercih eden siz gençlerimize her türlü destek ve dayanışmayı sağlayacağız. Üniversite hayatınız boyunca karşılaşacağınız tüm sorunları birlikte çözmek için, aklın ve bilimin ışığında icra edilecek toplumcu bir mühendislik anlayışıyla geleceğimizi birlikte şekillendirmek için meslek odanız, sizlerin öz örgütü olan genç-İMO katılımınız için heyecan duyuyor! Gençlerin umutla yarınlarını, geleceklerini tasarlayabildiği, düşüncelerinin önemsendiği, kendi hayatlarında, örgütlerinde ve ülkenin geleceğinde de söz sahibi olduğu bir yaşamı birlikte örmek için genç-İMO`ya üye olmaya davet ediyoruz.

Toplumcu mühendislik anlayışını tüm yurtta yaymak, hayallerinizi, umudunuzu gerçek kılmak üzere çıktığınız bu yolda her zaman birlikte yürümek, tanışmak ve örgütlenmek için sizleri İMO Ankara Şubesine bekliyoruz.

İMO Ankara Şubesi

Yönetim Kurulu

 


Okunma Sayısı: 31

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr