ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 ŞUBAT 2024, PAZARTESİ   

40

ŞANTİYE ŞEFLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA YÖNELİK İMO ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

    Yayına Giriş Tarihi: 15.08.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 15.08.2022 16:47:52  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 15.08.2022 16:03:29

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası merkez ve tüm şubeleriyle birlikte; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

Şantiye Şefliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Yönelik İMO Çalışmaları Sürüyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası merkez ve tüm şubeleriyle birlikte; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Yapılan çalışmalarla Şantiye Şefliği alanının ihtiyaçlarını karşılayacak değişikliklerin yapılması hedefleniyor.

Bu kapsamda ilk olarak İMO Yönetim Kurulu tarafından 26 Temmuz 2022 tarihinde basın açıklaması yapıldı. Açıklamanın ekinde, Bakanlık tarafından yapılan değişikliklerin değerlendirildiği ve yönetmelikte yapılması gereken değişiklik önerilerine yer verilen  İMO Görüşü paylaşıldı. Kampanya çalışmaları kapsamında İMO Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından çeşitli basın yayın kuruluşlarında yer alan açıklamalar ve röportajlar yapıldı.

İMO Yönetim Kurulu, Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı ile ilgili talep ve önerileri sunmak üzere, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürünü 1 Ağustos 2022 tarihinde makamında ziyaret etti.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, Sekreter Üyesi Özer Akkuş ve Genel Sekreter Yardımcısı Dilek Bekiroğlu tarafından yapılan ziyarette Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürü Murat Oral, Genel Müdür Yardımcısı Atila Erenler ve Belgelendirme Hizmetleri Dairesi Başkanı Adem Sankur ile görüşüldü.

Görüşmede, Odamızın şantiye şefliği konusunda görüşleri ve tespitleri paylaşılarak yaşanan sorunlara dikkat çekildi.

Çalışmalar kapsamında tüm şubelerimizde basın açıklamaları ve çeşitli ziyaretler, toplantılar gerçekleştirildi. Şubelerimiz tarafından Milletvekillerine mektup gönderildi.

 

 

Adana 

İMO Adana Şubesi, 28 Temmuz 2022 tarihinde Şube binasında Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelik Konusunda Yürütülen Kampanya Kapsamında, Bakanlık taslağının yetersizliğinin anlatıldığı ve Şantiye Şeflerinin tam zamanlı çalışmasının öneminin vurgulandığı basın toplantısı yaptı. 

26 Temmuz 2022 tarihinde, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ve Başkan Yardımcısı Şube üyesi Mehmet Gildir`in Şubemizi ziyaretinde kampanyamız ve görüşlerimiz hakkında bilgilendirmeler yapıldı

İMO Adana Şubesi tarafından, Odamızın Şantiye Şefliği konusunda yürüttüğü çalışmalar kapsamında, 2 Ağustos 2022 tarihinde Adana Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ziyaret edildi.  

 

Ankara 

İMO Ankara Şubesi ve Çorum, Bolu, Kdz. Ereğli, Kırşehir, Zonguldak, Kayseri ve Karabük Temsilcilikleri Şantiye Şefliği Yönetmeliği Taslağı hakkında yaptıkları basın açıklamaları yazılı ve görsel basında yer buldu.

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ahmet Onur Özergene, Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Taşkın Karadeniz ve Şube Sekreteri Mahir Kaygusuz Anayurt Gazetesine röportaj verdi. 

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Şube Sekreteri Mahir Kaygusuz 1 Ağustos 2022 tarihinde "Her Şantiyeye Bir Şef" kampanyası ve Şantiye Şefliği Yönetim Taslağı ile ilgili Pir Haber Ajansı`na açıklamalarda bulundu.  

 

Antalya

İMO Antalya Şubesi 28 Temmuz 2022 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirdi. 

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soner Akdoğan, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Erman Aydın, Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Onay, Engin Yergök, İbrahim Koç ve Halil Can Çivik; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Antalya İl Müdürü Tevfik Altınay`ı makamında ziyaret ederek taslak metni yayımlanan Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte yapılması planlanan değişiklikler ile ilgili meslek odamızın görüşleri paylaşıldı. 

Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soner Akdoğan, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Erman Aydın, Yönetim Kurulu üyeleri Hatice Onay ve Sadullah Kabakuşak,  Aksu Belediye Başkanı Sayın Halil Şahin ve Aksu Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü Aynur Coşgun Karataş`ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Şantiye Şeflerinin sahada aktif olarak çalışmalarının denetlenmesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 

 

Eskişehir

İMO Eskişehir Şubesi 26 Temmuz 2022 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen`i makamında ziyaret etti. Ziyarette kampanyamız ve görüşlerimiz aktarıldı.

 

Hatay 

İMO Hatay Şube Başkanı İnal Büyükaşık ve yönetim kurulu üyeleri, kampanyamız kapsamında basın toplantısı düzenledi.

 

Kocaeli 

İMO Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Utkan Mutman, 28 Temmuz 2022 tarihinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik`te yapılacak olan değişikliğe dikkat çekerek basın açıklaması yaptı.

 

İstanbul

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik taslağı hakkında, İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna`ın da katıldığı basın toplantısı düzenledi.

Odamız tarafından "Her Şantiyeye Bir Şef `` başlığı ile düzenlenen kampanya kapsamında gerçekleşen basın toplantısı 28 Temmuz 2022 tarihinde İstanbul Şubemizin Konferans Salonunda gerçekleşti. Toplantıya; İMO 2. Başkanı Nusret Suna, İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun Sümer ve Şube Sekreter Üyesi Evren Korkmazer katıldı.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı E. Fusun Sümer ve Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Evren Korkmazer 8 Ağustos 2022 tarihinde Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz`ı makamında ziyaret etti. Görüşmede Odamızın yürütmekte olduğu Şantiye Şefliği Kampanyası hakkında bilgi verildi. 

Sümer, Korkmazer ve İMO İstanbul Şube Bakırköy Temsilci Yardımcısı Ali Caner Mengünoğlu 9 Ağustos 2022 tarihinde Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Belgin Oflazoğlu Orkunoğlu`nu makamında ziyaret etti. Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı ile ilgili istek ve önerilerimiz paylaşıldı. 

Şube Başkanı E. Fusun Sümer ve Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Evren Korkmazer 12 Ağustos 2022 tarihinde Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Gül Coşkun`u makamında ziyaret etti. 

 

Mersin

İMO Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Mersin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Özgür Yalçın`a 01 Ağustos 2022 tarihinde ziyarette bulundu. Ziyarete; Şube Başkanı Gülçin Barbaros Ak, Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Çınar Çobanoğlu, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Neşe Kökçü, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Osman Arslaner ve Şube Sekreteri Necat Demirci  ile Mersin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Yardımcısı Oğuz Kökçü katıldı. 

Ziyarette, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan Şantiye Şefliği Yönetmelik Taslağı kapsamında Odamızca yürütülen kampanya ile ilgili bilgilendirme yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.Okunma Sayısı: 84

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr