ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

28 OCAK 2023, CUMARTESİ   

21

TMMOB 47. OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 31.05.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 02.06.2022 15:37:44  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 31.05.2022 11:40:09

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği 47. Olağan Genel Kurulu, davetli konukların ve Birliğimize bağlı 24 Odadan seçilen delegelerin katılımıyla 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde Kocatepe Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. TMMOB Kurullarının seçimleri ise 29 Mayıs 2022 tarihinde Teoman Öztürk Öğrenci Evinde yapıldı.

TMMOB 47. Olağan Genel Kurulu Tamamlandı

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği 47. Olağan Genel Kurulu, davetli konukların ve Birliğimize bağlı 24 Odadan seçilen delegelerin katılımıyla 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde Kocatepe Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. TMMOB Kurullarının seçimleri ise 29 Mayıs 2022 tarihinde Teoman Öztürk Öğrenci Evinde yapıldı.

TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül`ün açtığı 47. Olağan Genel Kurulun Divan Kurulu Ali Ekber Çakar`ın başkanlığında, Mehtap Ercan Bilgen, Adil Güneş Akbaş, İmren Taşkıran, Buket Çelik, Mukaddes Şamioğlu ve Mehmet Veysi Çevrim`den oluştu.


Gezi Direnişi hakkında gerçekleştirilen sinevizyon gösteriminin ardından TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, genel kurulun açılış konuşmasını yaptı. Koramaz konuşmasına cezaevinde bulunan Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Can Atalay ve tüm Gezi Davası tutuklularını selamlayarak başladı. Siyasi iktidar güdümündeki yargı kararlarının Gezi Direnişine leke düşüremeyeceğini dile getiren Koramaz, Gezi Davasında tutuklanan arkadaşlarımıza sahip çıkmaya devam edeceklerini bir kez daha vurguladı. Emin Koramaz konuşmasında ayrıca bir önceki genel kurulumuzdan bu yana geçen 10 aylık sürede ülkede derinleşen kriz ve yaşanan sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulunurken, bu süreçte TMMOB`nin çalışmaları hakkında da bilgi vererek konuşmasını tamamladı.


Konuk konuşmalarının tamamlanmasının ardından komisyonların seçimi yapıldı. Odamızdan Kararlar Komisyonunda Özer Akkuş ve Murat Demir, Mali İşler Komisyonunda Nusret Suna, Yönetmelikler Komisyonunda Serap Dedeoğlu, Sonuç Bildirgesi Komisyonunda Özgür Topçu yer aldı. Komisyon Seçimlerinden sonra TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül Çalışma Raporunun özetini sundu ve rapor üzerine görüşmelere geçildi.


Genel Kurulda İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç bir konuşma yaptı.


54 delegenin söz alarak görüşlerini ifade ettiği bölümün ardından TMMOB 46. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Besleme ve Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz söz alarak döneme ilişkin değerlendirmelere yanıt verdi.


TMMOB 46. Dönem Yönetim ve Denetleme Kurulu, Genel Kurula katılan binin üzerinde delegenin oybirliğiyle aklanarak görevini tamamladı.


TMMOB 47. OLAĞAN GENEL KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ için tıklayınız.


Okunma Sayısı: 200

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr