ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

05 ARALIK 2023, SALI   

33

ANKARA ŞUBEMİZ: 5. ULUSLARARASI ÇOCUK DİYARI FİLM FESTİVALİ DÜZENLENECEK

    Yayına Giriş Tarihi: 31.05.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 31.05.2022 11:52:48  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 31.05.2022 10:55:27

04-10 Haziran 2022 tarihleri arasında İMO Ankara Şubesi’nin de paydaşı olduğu 5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali düzenlenecektir.

Ankara Şubemiz: 5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali Düzenlenecek

04-10 Haziran 2022 tarihleri arasında İMO Ankara Şubesi`nin de paydaşı olduğu 5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali düzenlenecektir.
25 ülkeden 18 kısa metraj ve 18 uzun metraj film gösterimi, söyleşiler, uzman eğitmen ve sanatçılarca oldukça farklı, zengin ve kendine özgü bir programla hazırlanan atölye ve paneller, bu yıl da yine çocuklar ve çocuk kalanlarla buluşacak.
4 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 18.00`de İMO KKM Teoman Öztürk Salonunda gerçekleşecek açılış programının sunuculuğunu Pelin Batu üsteniyor. 
Festival programına ulaşmak ve kayıt olmak için tıklayınız: t.ly/_uw9
5. ULUSLARARASI ÇOCUK DİYARI FİLM FESTİVALİ BASIN BÜLTENİ
Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali ekibi olarak 2017`de çıktığımız festival yolculuğunun 5. Yılında da çocukların düşlerini çoğaltacak festivalleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Festivalimizde dezavantajlı çocuk gruplarını (yoksul, göçmen, mülteci vb.) önceleyerek bugüne değin yaklaşık 28.500 çocuğa eriştik. Çocukların özgün tasarım ve yaratım becerilerini ortaya çıkaran atölyeler ve bu kapsamda çocukların sorunlarının ele alındığı hak temelli, eşitlikçi paneller, çocuklar ve ebeveynler için film gösterimleri düzenliyoruz.
Ankara`da bu yıl beşincisini gerçekleştireceğimiz Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali`ni, 4 Haziran saat 18.00`de İnşaat Mühendisleri Odası Salonunda Pelin Batu`nun sunuculuğunu üstleneceği programla açmış olacağız.
Açılış programımızda, Şubadap Çocuk grubunun konseri, kısa film gösterimi, kısa bir tiyatro ve dans gösterimi de sizleri bekliyor olacak.
Bu yıl 2.sini düzenlediğimiz kısa film yarışmamızla da çocukların film çekme ve senaryo yazmalarını teşvik etmeyi, dolaylı olarak da büyüklerin çocuklara dair çekecekleri filmlere destek olmayı amaçlıyoruz. Yönetmen Emre Kayış, sinema ve tiyatro oyuncusu Ali Seçkiner Alıcı ve yazar Yeşim Dorman yarışmamızın bu yılki jüri üyeleri olacak.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine festivalimiz çocukların doğrudan katılım ve katkılarıyla birlikte hazırlandı. 25 ülkeden 18 kısa metraj ve 18 uzun metraj film gösterimi, söyleşiler, uzman eğitmen ve sanatçılarca oldukça farklı,  zengin ve kendine özgü bir programla hazırlanan atölye ve paneller, bu yıl da yine çocuklar ve çocuk kalanlarla buluşacak.
Bu yıl festival kapsamında değerli hocalarımızın ve sanatçılarımızın katılımıyla, 9 farklı atölye ve 4 farklı panel düzenlenecektir. Emre Yılmaz ile Karikatür Doodle Atölyesi, Engin Fırat ile Ebeveynler için Toplumsal Cinsiyet Atölyesi, Süreyya Köle ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Önder M. Özdem ile Birde bu açıdan bakalım! Uygulamalı Kamera Atölyesi, Mehmet Özer ile FotoğrafAtölyesi, Gül Çandır Saç ile Ekofelsefe atölyesi, Deniz Tansel İlic ile ÇemberAtölyesi, Gökçen Zorcu ile Hayalgücü Atölyesi düzenlenecek. Bu yılın Panel konu başlığı ve teması ise Toplumsal ve Kültürel Çeşitlilik olacaktır. Esra Parmaksız`ın sunumuyla, Gelişimsel Çeşitlilik: Özel Gereksinimli Çocuklar paneli, Sevinç Koçak`ın sunumuyla Kültürel/ Toplumsal Çeşitlilik, Mülteci / Göçmen / Sığınmacı Çocuklar paneli ve Engin Fırat`ın sunumuyla Cinsiyetlendirme Süreci ve Çeşitliklik, Koray Başar`ın Cinsel Kimlik Çeşitliliğinin Çocukluktaki İzdüşümü panelleri sizlerle olacak.
Ayrıca kuşaklar boyu çocukluğumuzun unutulmaz karakteri Uzun Çoraplı PİPPİSergisi de fuaye alanında bugünün çocukları ile buluşacak.
Bu yıl Festivalimiz, Almanya, Hollanda, İsveç, Kanada, Kazakistan, Pakistan, Sırbistan, Brezilya, ABD, İngiltere, Rusya, Danimarka, Fransa, İran, Ürdün, Mısır, Filistin, Moğolistan, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Katar, İtalya, Norveç ve Türkiye`nin katılımıyla gerçekleşecek
Festival kapanışımız ise Mehmet Ali Nuroğlu`nun sunumu ile 10 Haziran`da Çağdaş Sanatlar Merkezinde kısa film ödül törenimiz ve tiyatro gösterimiz ile gerçekleşecek. Ve bütün sinema gösterimlerimiz, etkinliklerimiz, geçen yıl olduğu gibi bu yılda her çocuğun bu diyara rahatça girebilmesi için ücretsiz.Okunma Sayısı: 12

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr