ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

01 EKİM 2022, CUMARTESİ   

25

İSTANBUL ŞUBE BAŞKANIMIZ DİRENÇLİ KENTLER ÇALIŞTAYINA DİRENÇLİ KADINLAR ÇALIŞTAYINA KATILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 07.03.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 07.03.2022 16:23:46  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 07.03.2022 16:24:19

Çalıştayda Şube Başkanı E. Fusun SÜMER `Afete Karşı Dirençli Kentler Oluşturmada Kadınlar ` başlıklı oturum katılımcıları arasında yer aldı.


İstanbul Şube Başkanımız Dirençli Kentler Çalıştayına Dirençli Kadınlar Çalıştayına Katıldı

Esenyurt Belediyesi tarafından düzenlenen Dirençli Kentler Dirençli Kadınlar Çalıştayı Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi`nde 5 Mart 2022 tarihinde gerçekleşti. Meslek Örgütleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve akademisyenlerin katıldığı Çalıştay, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Çalıştay Başkanı Prof. Dr. Fatmagül Berktay`ın konuşmaları ile başladı. Çalıştayda Şube Başkanı E. Fusun SÜMER `Afete Karşı Dirençli Kentler Oluşturmada Kadınlar ` başlıklı oturum katılımcıları arasında yer aldı.

Türkiye`de yaşayan kadınların yaşadığı sorunların masaya yatırıldığı çalıştayda "daha eşit ve kapsayıcı kentlerin mümkün olduğu" vurgusu yapıldı. Türkiye`de görülebilecek en büyük afet tehditleri ve riskleri, afete dirençli bir toplum yaratabilmek için öngörülen mevzuat, yürütülen politikalar ve uygulamalar, kadın ve çocukların afetlere karşı dirençliliği ve, İstanbul özelinde iklim değişikliğinin çevresel ve demografik etkileri ve beklenen büyük depremin çevresel ve demografik etkileri, afetler karşısında kenti ve kadınları dirençli hale getirebilmek için merkezi yönetime düşen görev ve sorumluluklar gibi konuların ele alındığı Çalıştay sonunda hazırlanacak olan rapor, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü`nde kamuoyuyla paylaşılacak. Çalıştaya Esenyurt Kent Konseyi`nden İnş. Müh. Ali Caner Mengünoğul da katıldı.

 


Okunma Sayısı: 14

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr