ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 MAYIS 2024, PAZAR   

37

DİRENEN EMEKÇİLERİN YANINDAYIZ!

    Yayına Giriş Tarihi: 07.02.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 07.02.2022 14:47:38  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 07.02.2022 14:48:01

Ülkenin farklı yerlerinde devam eden işçi direnişlerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 7 Şubat 2022 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.


Direnen Emekçilerin Yanındayız!

07.02.2022


Ülkenin farklı yerlerinde devam eden işçi direnişlerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 7 Şubat 2022 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Direnen Emekçilerin Yanındayız!


Hopa`daki liman işçisinden Tekirdağ`daki kağıt işçisine, Antep`teki tekstil işçilerinden İstanbul`daki Digiturk çalışanlarına, Mersin Akkuyu Nükleer Santrali inşaatı işçilerinden Kocaeli`deki Farplas Otomotiv işçilerine, Migros Depo işçilerinden Türkiye`nin dört bir yanındaki Yemek Sepeti kuryelerine kadar yüzbinlerce emekçi haklarına sahip çıkmak için ayakta!


Alınterinin karşılığını alabilmek için ülkenin her yanında mücadele eden emekçilerin direnişlerini selamlıyoruz! Emeği için, sendikal hakları için, insanca yaşayabilecek bir maaş alabilmek için yürütülen bu mücadele hepimize umut veriyor.


Ülke tarihinin en büyük zam dalgalarından ve en kitlesel yoksullaşma dönemlerinden birisini yaşıyoruz. Başta gıda ürünleri olmak üzere elektrik ve doğalgaz gibi temel ihtiyaç maddelerine gelen fahiş zamlar, dar gelirlilerin ay sonunu getirmesini imkansız hale getirdi.


Servetlerini artırmak isteyen sermaye kesimlerinin işçilere enflasyonun çok altında maaş zammı teklif etmesi, bunu reddeden emekçileri işiyle tehdit etmesi hiçbir biçimde kabul edilemez.


Krizin tüm yükünün emekçilerin sırtına bindirilmek istenmesine izin vermeyeceğiz. İşçilerin açlık ve sefalete mahkum edilmesine izin vermeyeceğiz. Sendikal haklarını kullanan emekçilerin işlerinden atılmasına izin vermeyeceğiz. İşyerlerinin emekçiler için çalışma kamplarına dönüştürülmesine izin vermeyeceğiz.


Tarafımız direnen emekçilerin tarafıdır. Tarafımız emeğin onurlu mücadelesinin tarafıdır.


Yaşasın sınıf dayanışması!


Emin Koramaz
Tmmob Yönetim Kurulu Başkanı

 


Okunma Sayısı: 49

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr