ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 MAYIS 2024, CUMA   

41

İSTANBUL ŞUBEMİZ: İMO İSTANBUL ŞUBESİNE `RESET` ATMAK İSTEYENLER MESLEKTAŞLARIMIZI İŞSİZLİĞE, GÜVENCESİZLİĞE MAHKUM EDEN SİYASİ İKTİDARLARIN SESİDİR

    Yayına Giriş Tarihi: 07.02.2022 00:00   Güncellenme Zamanı: 07.02.2022 13:55:15  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 07.02.2022 13:55:35

İMO İstanbul Şubesi`nin yönü geleceğe doğrudur. İMO İstanbul Şube bütün baskılara rağmen gerçekleri söylemekten vazgeçmemiş, çalışmalarını sürdürmüş, meslek odamızı bugünlere taşımış ve yenilikçi bir vizyonla geleceğe taşımaya da adaydır.


İstanbul Şubemiz: İMO İstanbul Şubesine "Reset" Atmak İsteyenler Meslektaşlarımızı İşsizliğe, Güvencesizliğe Mahkum Eden Siyasi İktidarların Sesidir

2 Şubat 2022

Çeşitli yöntem ve taktiklerle meslek odamız İMO`yu vesayet altına alma ve dışarıdan yönlendirme çabalarıyla ilk kez karşılaşmıyoruz. Yıllardır mesleğimizle, çalışma alanlarımızla ilgili dile getirdiğimiz gerçeklerin ve savunduğumuz kamu yararı ilkesinin mevcut işleyişten menfaati olan grupları rahatsız ettiğini biliyoruz. Meslektaşlarımızı işsizliğe ve güvencesizliğe mahkûm eden siyasi iktidarın taraftarları İMO İstanbul Şubesi`nin çağdaş ve ilerici cumhuriyet değerlerinden, bilimi rehber kabul eden anlayışından, inşaat mühendisi istihdamının artırılmasını, gelirlerinin ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini savunan tutumundan rahatsızdır.

Bu dönem de geçmişteki aynı grupların desteğini alarak karşımıza çıkanlar İMO`ya ‘`RESET`` atmak istediklerini söylüyorlar. İnşaat mühendisleri meslek odalarını gençlerin hayallerini ve meslektaşlarımızın geleceğini çalanların emrine vermek isteyenleri yakından tanıyor. Ne ülkemizin ne de mesleki mücadelemizin geleceğinde, yapı üretim ve denetim süreçlerinden mühendisleri dışlayan, meslektaşlarımızı işsizliğe ve güvencesizliğe iten anlayışlara yer yoktur.

İMO İstanbul Şubesi`nin yönü geleceğe doğrudur. İMO İstanbul Şube bütün baskılara rağmen gerçekleri söylemekten vazgeçmemiş, çalışmalarını sürdürmüş, meslek odamızı bugünlere taşımış ve yenilikçi bir vizyonla geleceğe taşımaya da adaydır.


Okunma Sayısı: 30

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr