ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 TEMMUZ 2024, PAZARTESİ   

31

İSTANBUL ŞUBEMİZDE KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARI

    Yayına Giriş Tarihi: 24.12.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 26.12.2018 17:19:07  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 24.12.2018 15:09:27

İMO İstanbul Şubesi Meslekte 40, 50, 60 Yıl Onur Belgesi, Plaket Töreni ve Yemeği Harbiye Hilton Otel’de gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları
İMO İstanbul Şubesi Meslekte 40, 50, 60 Yıl Onur Belgesi, Plaket Töreni ve Yemeği Harbiye Hilton Otel`de gerçekleşti.

Tören Şube Başkanı Nusret Suna`nın açılış konuşmasıyla başladı. Gecede Kıbrıs İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu ve Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği Genel Başkanı Seran Aysal da konuşma yaptı.

İMO Başkanı Cemal Gökçe yaptığı konuşmada "Görevimiz, hep birlikte yaşamış olduğumuz sorunları çözmek ve mesleğimizin toplumdaki yerini ve etkinliğini yükseltmektir. Meslektaşlarımızın ve yöneticilerimizin biriktirdikleri deneyimlerin veri tabanı, her zaman aklımızı yönetiyor. Biz biliyoruz ki; geçmişi anımsama becerisini yitirmiş olanlar, gelecekle ilgili planlar yapamazlar. Oysa geçmişteki yaşanmışlıkları anımsayarak gelecekle ilgili planlar yapmak arasında çok sıkı bağlar var. İnsanın geçmişini beyninde canlandırabilme becerisi, aynı zamanda, geleceği sağlıklı bir şekilde kurmasının yolunu açar. Bu özellik insanları diğer canlılardan ayıran bir özelliktir. Mesleğimizin ve ülkemizin bizimle ilgili olan sorunlarını birebir yaşamış olmamız, bizleri yetkili kıldığı gibi daha da güvenli yapar. Bu nedenle Odamızın ve mesleğimizin geçmişi, gecesini gündüzüne katarak fedakarca çalışanların ve dünümüzü bugünlere taşıyanların tarihidir. Bu tarih; aynı zamanda mesleğe bağlılık, kamu yararını her şeyin önünde tutan ve emeğe olan saygıyı dikkate alan bir tarihtir" diyerek başladığı konuşmasında eşitlikçi, adaletli, barışçı ve refah seviyesi yüksek bir ülke olma yolunda sorumluluğumuz olduğunu belirterek, "Bu ağır sorumluluğu her zaman omuzlarımızda taşıyacağız. Birçok meslektaşımızın önünde hiç de az olmayan hizmet yılları var. Bu yılları başarılı ve sağlık içerisinde geçirmeniz en büyük dileğimizdir. Bu güne kadar yapmış olduğunuz hizmetler nedeniyle sizlere çok teşekkür ediyoruz." dedi ve Odamızın kuruluş günü olan 19 Aralık İnşaat Mühendisleri Gününü kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.
Bu yıl meslekte 60 yılını dolduran 1958 yılı mezunu 12 meslektaşımıza; meslekte 50 yılını dolduran 1968 yılı mezunu 44 meslektaşımıza; meslekte 40 yılını dolduran 1978 yılı mezunu 141 meslektaşımıza plaket ve onur belgeleri takdim edildi.


Okunma Sayısı: 124

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr