ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 TEMMUZ 2024, PAZARTESİ   

15

17 AĞUSTOS DEPREMİ 19. YIL DÖNÜMÜNDE ETKİNLİKLERLE ANILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 27.08.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 31.08.2018 17:29:04  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 27.08.2018 17:35:31

17 Ağustos 1999 depreminin 19. yıl dönümü, şube ve temsilciliklerde yapılan çeşitli etkinliklerle anıldı. Odamız tarafından düzenlenen basın toplantısının yanı sıra birçok şube ve temsilcilikte fotoğraf sergisi, basın toplantısı ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

17 AĞUSTOS DEPREMİ 19. YIL DÖNÜMÜNDE ETKİNLİKLERLE ANILDI
 
17 Ağustos 1999 depreminin 19. yıl dönümü, şube ve temsilciliklerde yapılan çeşitli etkinliklerle anıldı. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 19. yılında depremden en çok etkilenen il olan Sakarya`da basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı, 14 Ağustos 2018 tarihinde, depremden etkilenen İMO Balıkesir, Bursa. Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Tekirdağ Şubeleriyle birlikte yapıldı. `Depreme duyarlılık` sergisi açıldı. Odamız tarafından düzenlenen basın toplantısının yanı sıra birçok şube ve temsilcilikte fotoğraf sergisi, basın toplantısı ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 
Adana Şube
İMO Adana Şubesi, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin 19. yıldönümünde basın toplantısı ve ‘Depreme Duyarlılık Sergisi` düzenledi. Şube binasında yapılan toplantıda, İMO Adana Şubesi adına basın açıklaması Şube Başkanı Zekeriya Turanbayburt tarafından yapıldı. İnşaat Mühendisleri Odası olarak deprem gerçeğini unutmadıklarını, unutmayacaklarını belirten Zekeriya Turanbayburt; başta yerel ve merkezi düzeyde Türkiye`yi yönetenler olmak üzere, her kurum, kuruluş ve imza sorumluluğunu üzerinde taşıyan herkesin bu günlerde bir kez daha düşünmesini istedi. Basın açıklamasında ülkemizdeki deprem gerçeği, yapı denetim sistemi, kentsel dönüşüm konularında ve yapıların depreme karşı hazırlamanın önemine ve nasıl yapılacağına dair detaylara yer verildi.
Adana Milletvekili, Jeoloji Yüksek Mühendis Dr. Müzeyyen Şevkin de söz alarak düşüncelerini aktardı. Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Hıdır Çak, TMMOB Adana İKK Sekreteri, Adana emek ve meslek örgütlerinin temsilcileri ve İMO Adana Şube üyelerinin de katıldığı basın toplantısının ardından deprem sergisi, katılımcılarla birlikte gezildi ve sergi görselleri üzerinde değerlendirmeler yapıldı.
İMO Adana Şubesine bağlı; Niğde, Adıyaman, Osmaniye ve Elbistan Temsilcilikleri tarafından 17 Ağustos Depremi basın açıklaması yerel basına servis edildi. Adıyaman Temsilciliği ayrıca 17 Ağustos günü "Depreme Duyarlılık Sergisi" düzenledi.
 
Ankara Şube
İMO Ankara Şubesi 17 Ağustos Depreminin 19. yılı nedeniyle, 14 Ağustos 2018 Salı günü saat 11.00`de İMO Ankara Şubesi ve bağlı 13 temsilciliği de bulunduğu şehirlerde basın toplantısı gerçekleştirildi.
"17 Ağustos Gölcük Merkezli Depremin Üzerinden 19 Yıl Geçti. Yapı Stokumuz Yeni Bir Depreme Hazır Mı?" başlıklı açıklama İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tulumtaş tarafından okundu.
İMO-Çocuk "Çocuklar için Deprem Bilinçlendirme Semineri"
İMO-çocuk faaliyetleri kapsamında AKUT Ankara Ekibi ile birlikte 12 Ağustos 2018 tarihinde AKUT Ankara Operasyon Merkezi`nde `Çocuklar için Deprem Bilinçlendirme Semineri` gerçekleştirildi.
 
İMO Ankara Şubesi tarafından 17 Ağustos Depremini anmak, depremden korunma, depreme dair bilgilendirme ve farkındalık oluşturma amacıyla İMO-çocuk faaliyetleri kapsamında AKUT Ankara Ekibi ile birlikte 12 Ağustos 2018 tarihinde AKUT Ankara Operasyon Merkezi`nde "Çocuklar için Deprem Bilinçlendirme Semineri" gerçekleştirildi.
 
Etkinlik, AKUT Ankara Ekibinin deprem semineri ile başladı. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen seminerde çocuklara  "Doğal afet nedir? Deprem nedir, neden olur? Depremler önlenebilir mi? Deprem öncesi yapılması gereken hazırlıklar nelerdir? Deprem esnasında nasıl davranmalı, sonrasında neler yapılmalı? Afetlerde arama, kurtarma ve ilk yardım" başlıklarında bilgiler verildi.
 
Seminer bitiminde AKUT Arama Kurtarma Derneği yerleşkesi gezilerek eğlenceli oyunlar oynandı.
 
Kuğulu Park`ta Sergi
İMO Ankara Şubesi depremin yarattığı yıkıma ve halen depremlere karşı Türkiye`de alınmayan önlemlere dikkat çekmek için Kuğulu Parkta sergi düzenledi.
 
Antalya Şube
 "ANTALYA DEPREMİNİN İLK 72 SAATİ"
17 Ağustos Marmara Depremi etkinlikleri kapsamında, 13 Ağustos 2018 Pazartesi günü "Antalya Depreminin İlk 72 Saati" konulu Konferans Şubemiz Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
 
Konferansa, AFAD Antalya İl Müdürlüğü adına Jeofizik Mühendisi Perihan Akbaş Kayhan "Antalya Afet Müdahale Planı" konulu sunumu ile, GEA Arama & Kurtarma Antalya Takım Lideri aynı zamanda üyemiz de olan İnşaat Mühendisi Murat Turan Beşparmak ise "Kurtarmanın İlk 72 Saati" konulu sunumu ile katıldı.
"DÜNYADAN AKDENİZE TSUNAMİLER VE ANTALYA" Semineri
ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Cevdet Yalçıner`in sunumuyla "Dünyadan Akdenize Tsunamiler ve Antalya" semineri 14 Ağustot 2018 tarihinde gerçekleştirildi.
 
Seminerde, Tsunamilerin oluşum mekaniğinden başlayarak Dünyadan örnekler ile Akdeniz ve Antalya`da tarih boyunca oluşan ve oluşabilecek Tsunamiler konuşuldu.
 
Prof. Dr. Ahmet Cevdet Yalçıner`e Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.
 
Basın Açıklaması
14 Ağustos 2018 Salı günü Basın Açıklaması gerçekleştirildi
 
Aydın Şube
14 Ağustos 2018 Salı günü Basın Açıklaması gerçekleştirildi
 
Balıkesir Şube
İMO Balıkesir Şubesi, Oda Merkezi tarafından Sakarya`da düzenlenen basın toplantısına katıldı. 17 Ağustos Depremini Anma Etkinlikleri çerçevesinde 17 Ağustos cuma günü kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Ayrıca Şube Yönetim Kurulu basın açıklaması düzenledi.

Bursa Şube

İMO Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Albayrak, 17 Ağustos Gölcük Depremi`nin üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen depremin, halkın sokaklarda konuştuğu bir konu olamadığına dikkat çekti.  

Çanakkale Şube

İMO Çanakkale Şubesi, Oda Merkezi tarafından Sakarya`da düzenlenen basın toplantısına katıldı. Ayrıca Şube olarak basın açıklaması yaptı.

Denizli Şube
14 Ağustos 2018 Salı günü Basın Açıklaması gerçekleştirildi.
 
Diyarbakır Şube
14 Ağustos 2018 Salı günü Basın Açıklaması gerçekleştirildi.
 
Erzurum Şube
İMO Erzurum Şubesi, 17 Ağustos depreminin 19. yıl dönümü öncesi basın açıklaması yaptı.

17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 18. yıldönümünde, ülkemizin deprem gerçeğine dikkat çekmek amacıyla, dün MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi `nde "Depreme Duyarlılık" sergisini gerçekleştirdi. Sergiye Şube Başkanı Prof. Dr. Ahmet Tortum, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özgür Bostancı, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Erdoğan, Ömer F. Özkaya, Emre Çalıkıran, Erdem Karaavcı ve Nihat Gemalmaz katıldı.
 
Eskişehir Şube
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi`nin 19. yıl dönümü Basın Açıklamamızı 14 Ağustos 2018 tarihinde Tepebaşı Gökkuşağı Cafe`de gerçekleştirdik.
Açıklamaya Şube Başkanı Deniz Kılıç, Şube Sekreteri Osman Murat Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Yılmaz, Merve Kılıçal ve Erman Acay katıldı.
 
Gaziantep Şube
14 Ağustos 2018 Salı günü Basın Açıklaması gerçekleştirildi ve Depreme Duyarlılık Sergisi açıldı.
 
Hatay Şube
14 Ağustos 2018 Salı günü Basın Açıklaması gerçekleştirildi ve Depreme Duyarlılık Sergisi açıldı.
 
İstanbul Şube
17 Ağustos Kocaeli Depremi`nin 19. Yılı nedeniyle gerçekleşen etkinlikler kapsamında düzenlenen "Deprem Sergisi" 14-17 Ağustos 2018 tarihlerinde Şubemiz Karaköy Hizmet Binası Fuaye katında gerçekleşti.
 
Bakırköy Belediye Başkanı Standımızı Ziyaret Etti
17 Ağustos Kocaeli Depremi`nin 19. Yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Özgürlük Meydanı`nda düzenlenen "Deprem Sergisi ve Broşür Dağıtımı" konulu etkinlik çerçevesinde kurulan standımızı Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, 15 Ağustos 2018 tarihinde ziyaret etti.

Lüleburgaz Temsilciliğimiz Tarafından Gerçekleşen Deprem Sergisi Ve Broşür Dağıtımı  
17 Ağustos Kocaeli Depremi`nin 19. Yılı nedeniyle Lüleburgaz Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen "Deprem Sergisi ve Broşür Dağıtımı
" konulu etkinlik 14-17 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleşti. Lüleburgaz Belediyesi Fuaye alanına kurulan deprem sergisinde deprem konulu afişlerimiz sergilendi ve Odamız ve Şubemiz tarafından hazırlanan depremle ilgili bilgilendirici broşürler yurttaşlara dağıtıldı.

Kırklareli Temsilciliğimiz Tarafından Gerçekleşen Deprem Sergisi ve Broşür Dağıtımı  
17 Ağustos Kocaeli Depremi`nin 18. Yılı nedeniyle Kırklareli Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen "Deprem Sergisi ve Broşür Dağıtımı
" konulu etkinlik 14-17 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleşti. Kırklareli İstasyon Caddesi`nde kurulan deprem sergisinde deprem konulu afişlerimiz sergilendi ve Odamız ve Şubemiz tarafından hazırlanan depremle ilgili bilgilendirici broşürler yurttaşlara dağıtıldı.

Bakırköy Temsilciliğimiz Tarafından Gerçekleşen Deprem Sergisi ve Broşür Dağıtımı
17 Ağustos Kocaeli Depremi`nin 19. Yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Bakırköy Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen "Deprem Sergisi ve Broşür Dağıtımı"konulu etkinlik 14-17 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleşti. Bakırköy Özgürlük (Cumhuriyet) Meydanında kurulan standımızda Odamız ve Şubemiz tarafından hazırlanan depremle ilgili bilgilendirici broşürler yurttaşlara dağıtılırken, deprem konulu afişlerimiz sergilendi.

Kadıköy Temsilciliğimiz Tarafından Gerçekleşen Deprem Sergisi ve Broşür Dağıtımı  
17 Ağustos Kocaeli Depremi`nin 19. Yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Kadıköy Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen "Deprem Sergisi ve Broşür Dağıtımı
" konulu etkinlik 14-17 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleşti. Kadıköy Belediyesi Karşısı (İETT Durağı-Metrobüs Çıkışı) kurulan standımızda Odamız ve Şubemiz tarafından hazırlanan depremle ilgili bilgilendirici broşürler yurttaşlara dağıtılırken, deprem konulu afişlerimiz sergilendi.

Silivri Temsilciliğimiz Tarafından Gerçekleşen Deprem Broşür Dağıtımı
17 Ağustos Kocaeli Depremi`nin 19. Yılı nedeniyle Silivri Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen "Deprem Broşür Dağıtımı" konulu etkinlik 17 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleşti. Silivri Belediyesi Yaşar Kemal Sergi Salonu`nda gerçekleşen etkinlikte Odamız ve Şubemiz tarafından hazırlanan depremle ilgili bilgilendirici broşürler yurttaşlara dağıtıldı.
 
İMO İstanbul Şube Başkanı Suna TMMOB Kocaeli İKK Etkinliğine Katıldı
TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen panel Değirmendere Amfi Tiyatro`da gerçekleşti. Marmara Depremi`nin 19. yılı nedeniyle düzenlenen Panele İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna panelist olarak katıldı. Suna, İstanbul`un ve çevresinin depremselliği, İmar Affı, Yapı Stoku, Yapı Denetimi ve yapı ruhsatları, Kentsel Dönüşüm, İnşaat Mühendisliği Eğitimi konuları üzerine görüşlerini aktardı.
 
17 Ağustos 1999 depreminin yıl dönümünde İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından basın açıklaması yapıldı.

 
Basın Toplantısı-İstanbul Depreme Hazır Mı?

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından hazırlanan "İstanbul Depreme Hazır mı?" başlıklı basın metni 17 Ağustos 2018 tarihinde Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Konferans Salonu`nda kamuoyuyla paylaşıldı. 
 
Basın toplantısında Şube Başkanı Nusret Suna, yeni "Bina Deprem Yönetmeliği", "Ulusal Deprem Stratejisi ve Eylem Planı-UDSEP 2023",  "Yetkin Mühendislik Yasası" gibi konulara değinirken,  2004 yılında Bayındırlık ve İskân Bakanlığı`nın yapmış olduğu "1.Deprem Şurası" ve 2009 yılında yapılan "Kentleşme Şurası" gibi  bir çok çalışmanın önemine vurgu yaptı.  
 
Toplantıya İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Ş. Erdal Yılmaz ve Şube Sekreter Yardımcısı Funda Kılınç Suvakçı katıldı.

 
İzmir Şube
17 Ağustos Marmara Depreminin 19. yıldönümünde Şube olarak ve bazı kamu kurumları, yerel yönetimler, afet dernekleri ve TMMOB`ye bağlı odaların İzmir Şubeleri ile birlikte çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Basın Toplantısı
14 Ağustos 2018 tarihinde Şubemizde 17 Ağustos Depremi yıldönümü dolayısıyla yapılan basın toplantısında Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Gürkan Erdoğan, İMO tarafından hazırlanan basın açıklamasını sunarak, hafta boyunca İzmir`de gerçekleşecek etkinliklerin programını paylaştı.
Karşıyaka`da Stant, Tiyatro ve Söyleşi
14 Ağustos 2018 Salı günü İzmir Karşıyaka İzban İstasyonu`nda stant açılarak İMO ve Şubemiz tarafından hazırlanan broşürler halka dağıtılarak deprem konusunda bilgilendirme yapıldı.
Şantiye Tozu Tiyatro Topluluğumuz "En Uzun 45 Saniye" isimli oyunu oynadı.
Daha sonra Ahmet Piriştina  Rekreasyon Alanında "17 Ağustos ve İmar Barışı" konulu söyleşi gerçekleşti. Açılışını Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Gürkan Erdoğan`ın yaptığı söyleşide İnş. Müh. Süha Barlak, İMO Danışma Kurulu Üyesi Jale Alel, Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Hasan Alınç ve Afet Uzmanı Ömer Karaca konuşmacı olarak yer aldılar.
Karşıyaka`daki etkinliklerimiz Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka Kent Konseyi ve Konak Kent Konseyi ile birlikte gerçekleştirildi.
 
Bornova`da Stant ve Panel
14 Ağustos 2018 tarihinde Bornova Nikah Salonunda "Deprem Gerçeği ve İzmir" konulu panelimiz gerçekleşti. Panelin açılışında Şube Başkanımız Gürkan Erdoğan ve  Jeofizik Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Sinancan Öziçer tarafından birer konuşma yapıldı.
Moderatörlüğünü Abdullah İncir`in yaptığı Doç. Dr. Mehmet Utku, Y. Jeo. Müh. Tahir Öngür ve İnş. Müh. Selma Nalbantoğlu`nun konuşmacı olarak katıldığı panelimiz gerçekleşti.
Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde stant açıldı.
Etkinlikler Bornova Belediyesi ve Jeofizik Mühendisleri Odası ile birlikte gerçekleştirildi.
 
Karabağlar`da Stant, Tiyatro ve Söyleşi
15 Ağustos Çarşamba günü Karabağlar Uğur Mumcu Parkında açtığımız standda Şubemiz tarafından hazırlanan broşürler dağıtıldı. Saat 19.00 da Şantiye Tozu Tiyatro grubumuzun hazırladığı oyun sergilendi. Saat 19.30 da Moderatörlüğünü İnş. Müh. Muzeffer Tunçağ`ın yaptığı, Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Dr. Öğr. Üyesi Sadık Can Girgin ve Alper Özkarakaş`ın konuşmacı olarak katıldığı "Türkiye`de Deprem Gerçeği" adlı panelimiz gerçekleşti. Panelin açılışında Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve Şube Başkanımız Gürkan Erdoğan birer konuşma yaptılar.
Etkinlikler İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türk Kızılayı, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İzmir AFAD, AKUT, Jeofizik Mühendisleri Odası ve Karabağlar Belediyesi ile birlikte düzenlendi.
 
Konak Alsancak`ta Stant, Tiyatro, Panel, Basın Açıklaması ve Meşaleli Yürüyüş yapıldı.
 
16 Ağustos 2018 Perşembe günü Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi`nde stant açıldı ve ardından Şantiye Tozu Tiyatrosu`nun "En Uzun 45 Saniye" oyunu oynandı.
Türkan Saylan Kültür Merkezi`nde Moderatörlüğünü Şubemizden Abdullah İncir`in yaptığı  "Güvenli Binalarda Oturmak İstiyoruz" konulu panelde Prof. Dr. Adnan AKYARLI, Doç. Dr. Özgür ÖZÇELİK ve Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem ŞENYOL KOCAER konuşmacı olarak yer aldı.
Daha sonra Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünden sahile meşaleli bir yürüyüş yapılarak 17 Ağustos Depremi`nde hayatını kaybedenlerin anısına denize karanfil bırakıldı. Etkinlikte TMMOB İzmir İKK adına İKK Sözcüsü Melih Yalçın tarafından bir basın açıklaması yapıldı.
Etkinlikler Konak Belediyesi, Konak Kent Konseyi, Karşıyaka Kent Konseyi ve TMMOB İzmir İKK ile birlikte düzenlendi.
Buca`da Panel
17 Ağustos Cuma günü Buca`da İnş. Müh. Abdullah İncir ve Prof. Dr. Atilla Uluğ`un konuşmacı olarak katıldığı "Deprem ve İzmir" konulu panel gerçekleşti.
Etkinlik Buca Belediyesi ile birlikte düzenlendi.
 
Cumhuriyet Gazetesi Deprem Özel Eki
Şubemiz tarafından hazırlanan 8 sayfalık Deprem Özel Eki Cumhuriyet Ege Baskısında yer aldı.
 
Kocaeli Şube
İMO Kocaeli Şubesi, Oda Merkezi tarafından Sakarya`da düzenlenen basın toplantısına katıldı. Ayrıca, 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin yıldönümü nedeniyle bir kamu spotu hazırladı. Şube Başkan Tolga Ok`un öncülüğünde hazırlanan kamu spotu ile topluma mesaj verilmesi hedeflendi. Kocaeli`de alanlarında uzman inşaat mühendislerinin rol aldığı kamu spotu tüm sosyal medyada kısa sürede yayma girdi. Deprem ile beraber şehircilik, belediyecilik, çevre, bilim, ekonomi, yardım ve meslek temalı konula rın işlendiği kamu spotunda Tolga Ok`a Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç, KOÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Utkan Mutman, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve Kocaeli Kızılay Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cengiz İpek de eşlik etti.
 
Konya Şube
17 Ağustos Marmara Depreminin 19. yıl dönümünde Şube hizmet binamızda 16 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 10:30 da basın açıklaması yapıldı.
 
Manisa
17 Ağustos 1999 depreminin 19. yıl dönümü nedeniyle Basın Açıklaması 14 Ağustos 2018 tarihinde saat:11.00`da Şubemizde yapıldı.
Basın Açıklaması Şube Başkanı Fethi Nazım Obus, Sayman Üye Umut Yenigün, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Karahalil ve Kemal Burak Gürol`un katılımıyla gerçekleşti.
 
Mersin Şube
17 Ağustos Marmara Depremi Yıldönümü nedeniyle, 14 Ağustos 2018  saat 11.00` de Şubemiz Hizmet Binasında eşzamanlı olarak basın açıklaması yapıldı.
 
Muğla Şube
İMO Muğla Şubesi tarafından 14 Ağustos 2018 tarihinde, Bodrum, Fethiye ve Milas Temsilciliklerinde ise 15 Ağustos 2018 tarihinde 17 Ağustos Marmara depreminin 19`uncu yılında Türkiye`nin deprem gerçeğini bir kez daha gündeme getirmek amacıyla basın açıklamaları yapıldı.
17 Ağustos 2018 tarihinde İMO Bodrum Temsilciliğinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Dr. Murat Ersen Aksoy`un sunduğu "Depremler hakkında ne biliyoruz, ne bilmiyoruz? Marmara ve Muğla`dan örnekler" ve Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü AFAD`dan Eğitim Uzmanı Koray Ece`nin sunduğu "Temel Afet Bilinci" konulu eğitim seminerlerine çok sayıda üyemiz katıldı.

27 Ağustos 2018 tarihinde İMO Fethiye Temsilciliğinde İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Kutlu Darılmaz`ın sunduğu "Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018`e göre Tasarıma Genel Bakış ve Betonarme Yapıların Modellenmesi Analizi ve Boyutlandırılması" konulu eğitim seminerlerine çok sayıda üyemiz katıldı.
 
Sakarya Şube
İMO Sakarya Şubesi, Oda Merkezi tarafından Sakarya`da düzenlenen basın toplantısına katıldı.

TMMOB`a bağlı meslek odaları Marmara Depreminin yıl dönümünde yürüyüş düzenledi. Yürüyüş Şerefiye Camii önünde başladı Deprem Müzesine kadar devam etti. Yürüyüşe, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar ve Yönetimi kurulu katıldı.
 
 
Samsun
17 Ağustos 1999 depreminin 19. yıl dönümü nedeniyle 14 Ağustos 2018 tarihinde basın açıklaması yapıldı.
 
Tekirdağ Şube
İMO Tekirdağ Şubesi, Oda Merkezi tarafından Sakarya`da düzenlenen basın toplantısına katıldı. Ayrıca, İMO Tekirdağ Şubesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Ağustos Marmara Depreminin 19. Yıl dönümünde "Marmara`da Deprem Çalışmaları ve Depreme Dirençli Yapılar` konulu panel düzenledi.
 
Trabzon Şube
17 Ağustos 1999 depreminin 19. yıl dönümü nedeniyle 14 Ağustos 2018 tarihinde basın açıklaması yapıldı.
 
Uşak Şube
17 Ağustos Marmara Depreminin 19. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde 14 Ağustos 2018 tarihinde İMO Uşak Şubesi toplantı salonunda basının, tv kanallarının ve üyelerimizin katılımı ile basın açıklaması düzenlendi. Ardından Depreme Duyarlılık sergisinin açılışı yapıldı. Katılımcılara depremle ilgili büroşürler dağıtıldı.
Basın açıklamasını İMO Uşak Şube Başkanı Ali Osman Doruk yaptı.
 
Van Şube
14 Ağustos SAAT 11:00`de İMO Van Şubesinde basın açıklaması yapıldı.


Okunma Sayısı: 340

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr