ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 TEMMUZ 2024, PAZARTESİ   

27

TMMOB ÇORUM`DA ŞEKER FABRİKALARI MİTİNGİNE KATILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 09.04.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 09.04.2018 13:14:52  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 09.04.2018 13:14:40

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker) bünyesinde faaliyet gösteren 14 şeker fabrikasının özelleştirilmek amacıyla Özelleştirme Yüksek Kurulunca ihaleye çıkarılması üzerine TMMOB 7 Nisan 2018 tarihinde Çorum’da düzenlenen şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı mücadele mitingine katıldı.

TMMOB ÇORUM`DA ŞEKER FABRİKALARI MİTİNGİNE KATILDI
 
Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker) bünyesinde faaliyet gösteren 14 şeker fabrikasının özelleştirilmek amacıyla Özelleştirme Yüksek Kurulunca ihaleye çıkarılması üzerine TMMOB 7 Nisan 2018 tarihinde Çorum`da düzenlenen şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı mücadele mitingine katıldı.
 
Mitingde çok sayıda siyasi parti ve demokratik kitle örgütleri yer alırken, aralarında TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi Kemal Zeki Taydaş, Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğurlu ve TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül ile mühendisler, mimarlar ve şehir plancıları da Çorum Mitingi`nde alandaydı. KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen ve çok sayıda KESK yönetici ve üyesi de mitinge destek verdi.
 
Türkiye tarihinin en büyük özelleştirmeleriyle yerli-yabancı sermayenin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan AKP iktidarı, uzun yıllardır gözünü diktiği şeker fabrikalarını bir bir özelleştirirken 6 Nisan  itibarıyla Niğde-Bor Şeker Fabrikası ve Kırşehir Şeker Fabrikası satıldı.
 
Şeker endüstrisinin NBŞ diye bilinen, nişasta bazlı şekerlere teslim edilmesi, bu şeker şuruplarının insan sağlığı üzerinde bir çok olumsuz etkisine karşın iktidarın geri adım atmayarak özelleştirmelere devam etmesi büyük tepkilere neden oldu.


Okunma Sayısı: 98

Tüm e-Bülten Haberleri »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88
e-POSTA : imo@imo.org.tr