Şantiyelerde, Mühendislere Yönelik Şiddet Son Bulsun!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, şantiyelerde görevini yapan inşaat mühendislerine yönelik şiddet olaylarına ilişkin, 27 Mart 2024 tarihinde yaptığı açıklama.

“Şantiyede, Mühendislere Yönelik Şiddet Son Bulsun” Açıklamamız Basında Geniş Yer Buldu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ile tüm şube ve temsilciliklerinin eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği “Şantiyede, Mühendislere Yönelik Şiddet Son Bulsun” başlıklı basın açıklaması basın-yayın organlarında geniş yer buldu.

Depremde Yıkılmış Betonarme Bir Binadan Beton Karot Numunesi Alınır Mı?

İMO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özer Akkuş Anka Haber`de

TMMOB İMO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özer Akkuş, Kahramanmaraş depreminde hiç hasar almadan ayakta kalması nedeniyle sembolleşen İnşaat Mühendisleri Odası binası, rezerv alan içinde kalması nedeniyle Anka Haber Ajansına açıklamalarda bulundu.

Oda Yönetim Kurulu ve Adana Şube Yönetim Kurulu Ortak Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu ile Adana Şube Yönetim Kurulu ortak toplantısı, 2 Nisan 2024 tarihinde, Adana Şube binasında gerçekleştirildi.

İMO Yönetim Kurulu ve Hatay Şube Yönetim Kurulu Ortak Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu ve Hatay Şube Yönetim Kurulu ortak toplantısı, 3 Nisan 2024 tarihinde, Hatay’da yapıldı.

İnşaat/Deprem Mühendisliği Açısından Şubat 2023 Depremleri Sempozyumu

“İnşaat/Deprem Mühendisliği Açısından Şubat 2023 Depremleri Sempozyumu” na katılım gösteren üyeler 90 gün süreyle 7 gün 24 saat eğitim videolarına ulaşabileceklerdir.

Yapı Mühendisliği Meslek İçi Eğitim Kursu Önizleme

Basında İMO

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özer Akkuş, Kahramanmaraş depreminde hiç hasar almadan ayakta kalması nedeniyle sembolleşen İnşaat Mühendisleri Odası binası, rezerv alan içinde kalması nedeniyle yaptığı açıklama çeşitli basın yayın kuruluşlarında yer aldı.

Halkın Demokratik İradesi Gasp Edilemez

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, meslektaşımız Mimar Abdullah Zeydan`ın başkanlığının hukuksuzca elinden alınmasına ilişkin 2 Nisan 2024 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB: Halkın İradesine Saygı Gösterin

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB Abdullah Zeydan`ın memnu haklarının hukuksuzca elinden alınması ve Van Belediye Başkanlığı sıfatını halkın iradesi dışında ikinci seçilene devretmeye çalışılması üzerine 2 Nisan 2024 tarihinde ortak bir basın açıklaması yaptı.

“Sürdürülebilir Tedarik Zinciri Yönetimi” Anketi

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz: Şantiyelerde Şiddete Son Bulsun!

İMO Adana Şubesi, Kahramanmaraş Temsilcilik Kurulu Üyesi yapı denetim firmasının proje ve uygulama denetçisi Ömer Reyhanlıoğlu ile yapı denetim firma yetkilisi Mimar Ercan Yılmaz’ın, Afşin`de 1 Mart 2024 tarihinde şantiye denetimi yaptıkları esnada uğradıkları saldırıyı kınayan bir duyuru yayımladı.

İMO Adana Kahramanmaraş Temsilciliği,``Kahramanmaraş Mikrobölgeleme Çalışmaları Bilgilendirme Toplantısı``na Katıldı

İMO Adana Kahramanmaraş Temsilciliği, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu`nda Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan ``Kahramanmaraş Mikrobölgeleme Çalışmaları Bilgilendirme Toplantısı``na katıldı.

İMO Adana Kahramanmaraş Temsilciliği, Portekiz Lizbon Teknik Heyetiyle Görüştü

İMO Adana Kahramanmaraş Temsilcilik Kurulu, Porkekiz Lizbon Teknik Üniversitesi ve Porto Yüksek Mühendislik Enstitüsü’nden teknik heyetle, 6 Şubat depremleri sonrası Kahramanmaraş`ın yeniden imar ve inşası ile Portekiz’deki kentsel dönüşüm çalışmalarının değerlendirilmesi görüşmesini gerçekleştirdiler.

Adana Şubemiz, İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri İçin Baret Takma Töreni Düzenledi

İMO Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi ve Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri için Şube binasında tanışma toplantısı ve baret takma töreni düzenledi

Adana Şubesi Adıyaman Temsilciliğimiz Dayanışma Toplantısı Düzenledi

İMO Adana Şube Adıyaman Temsilciliği, 6 Şubat depremleri sonrasında meslektaşlarının yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini konuşmak amacıyla 22 Mart 2024 tarihinde dayanışma toplantısı düzenledi.

Ankara Şubemizde Bir Kadın için Düet Oyunu Sahnelendi

İMOT tarafından hazırlanan Bir Kadın için Düet oyunu 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü özel gösterimini gerçekleştirdi

İzmir Şubemiz İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğünü Ziyaret Etti

İMO İzmir Şubesi 29 Mart 2024 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü`nü ziyaret etti.

İzmir Şubemizde AutoCad Kursu Tamamlandı

İMO İzmir Şubesi Beyaz Baretli Kadınlar, Akran Mentorlük ve Mesleğe Köprü projelerinde yer alan öğrenci üyelerine yönelik düzenlenen AutoCad kursu tamamlandı.

İzmir Şubemiz Ayhan Emekli`yi Andı

İMO İzmir Şubesi önceki dönem Şube başkanlarından Ayhan Emekli`yi vefatının 7. yıl dönümünde Örnekköy`deki mezarı başında andı.


e-Bülten Sayı 516 / 2 Nisan 2024


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88