Hilmi Yüncü`yü Saygı ve Özlemle Anıyoruz

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odasının 32. ve 33. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği, 35. Dönem Oda Başkanlığı, 38. ve 39. Dönem Onur Kurulu Üyeliği ve 40. Dönem Onur Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüten Hilmi Yüncü`yü, ölümünün 5. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.

8 Mart’ın Mücadele Ruhuyla; Özgürlüklerimizi Savunmaya Devam Ediyoruz!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu 8 Mart dolayısıyla açıklama yaptı. (7 Mart 2024)

Adli Mühendislik Yapı Bilirkişiliği Eğitimi

Çevrimiçi eğitim sistemlerinde kullanılan en çağdaş yöntemler ile katılımcıların takibi yapılacak, eğitimin sonunda %90 devamlılık sağlayan üyelerimize katılım belgesi verilecektir.

Betonarme Bina Taşıyıcı Sistemlerinin Deprem Etkileri Altında Değerlendirilmesi ve Güçlendirilmesi Kursu

İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde Betonarme Bina Taşıyıcı Sistemlerinin Deprem Etkileri Altında Değerlendirilmesi ve Güçlendirilmesi Kursuna kayıt yaptırabilirsiniz.

İliç’te Yürütmeyi Durdurma Kararları Yetmez, Verilmiş Bütün ÇED ve İşletme İzinleri İptal Edilmelidir!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 13 Şubat 2024 tarihinde Erzincan İliç`te yaşanan maden felaketinin ardından, Erzincan İdare Mahkemesi`nin verdiği karara ilişkin olarak 5 Mart 2024 `İliç’te Yürütmeyi Durdurma Kararları Yetmez, Verilmiş Bütün ÇED ve İşletme İzinleri İptal Edilmelidir!` başlıklı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bugün 3 Mart; “İş Cinayetleri İle Mücadele Günü”

İş cinayetlerine dikkat çekmek için ilki 2013 yılında düzenlenen `TMMOB 3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü`nde TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz bir basın açıklaması yaptı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz, Tüyap İnşaat Fuarında Stant Açtı

İMO Adana Şubesi, Tüyap inşaat fuarında stant açtı. Stant ziyaretçilerine, dört gün süren fuar süresince teknik konularda bilgi verildi. Stantta dergi, broşür ve deprem raporlarını içeren merkez ve şubenin yayınları yer aldı.

Adana Şubemiz Fuar Teknik Gezisi Düzenledi

İMO Adana Şubesi, TÜYAP İnşaat Fuarında ÇÜ ve ATÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik teknik gezi düzenledi.

Adana Şubemiz Meslek Tanıtım Semineri Düzenledi

İMO Adana Şubesi, TÜYAP İnşaat Fuarında inşaat mühendisliği öğrencilerine yönelik Meslek Tanıtım Semineri gerçekleştirdi.

Adana Şubemiz `Binamız Depreme Ne Kadar Hazır?` Konferansı Düzenledi

İMO Adana Şubesi, TÜYAP Fuar alanında `Binamız Depreme Ne Kadar Hazır?` Konferansı düzenledi.

Adana Şube Kahramanmaraş Temsilciliğimizde “Binalarda Karbon Fiber Uygulamaları” Semineri Gerçekleştirildi

İMO Adana Şube Kahramanmaraş Temsilciliği `Binalarda Karbon Fiber Güçlendirme ve Uygulama` konulu seminer gerçekleştirdi.

Bursa Şubemiz DSİ 1. Bölge Müdürlüğü’nde Meslektaşlarımızla Buluştu

İMO Bursa Şubesi DSİ 1. Bölge Müdürü İnan Gündüz’e nezaket ziyaretinde bulunarak, Bölge Müdürlüğü’ndeki meslektaşlarımızla bir araya geldi.

Bursa Şubemiz Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

İMO Bursa Şubesi Karayolları 14. Bölge Müdür Yardımcısı T. Gökhan Gölbaşı, Karayolları 14. Bölge Müdür Yardımcısı Alican Birincioğlu ve İşletmeler Başmühendisi Mustafa Taşkın’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Bursa Şubemizden Osmangazi Belediyesine Ziyaret

İMO Bursa Şubesi, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı, meslektaşımız Cem Kürşad Hasanoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Bursa Şubemizde “Yıkılan ve Hasar Alan Binalarda Yapısal Sorunlar” Seminer Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi tarafından “Yıkılan ve Hasar Alan Binalarda Yapısal Sorunlar” konulu seminer düzenlendi.

Bursa Şubemizden Yıldırım Belediyesine Ziyaret

İMO Bursa Şubesi Yıldırım Belediyesi’nde görevli meslektaşlarımızı ziyaret etti.

Bursa Şubemiz Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı’nı Ziyaret Etti

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde görevli meslektaşlarımızla yeni dönemde yapılacak çalışmaları güçlendirmek, yol haritası belirlemek için istişarelerde bulundu.

Bursa Şubemize İller Bankası Bölge Müdüründen Ziyaret

İller Bankası Bursa Bölge Müdürü Derya İnal, Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Atilla Erdem ve Şube Yönetim Kurulunu ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

Bursa Şubemize İş Başmüfettişlerinden Ziyaret

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bursa Rehberlik ve Teftiş Grup Başkanlığı İş Başmüfettişleri Pelin Pınar Koçak ve Mehmet Melih Koçak, Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Atilla Erdem ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Bursa Şubemize UYAP Temsilcilerinden Ziyaret

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Atilla Erdem ve Yönetim Kurulu üyeleri Şubeyi ziyaret eden Uludağ Yapı Topluluğu üyelerini ağırladı

Bursa Şubemize BTÜ Modern Yapı Topluluğu Üyesi Öğrencilerinden Ziyaret

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Atilla Erdem ve Yönetim Kurulu Üyeleri, BTÜ Modern Yapı Topluluğu üyelerini ağırlayarak, genç meslektaş adayları ile iş hayatına hazırlık aşamasında yapılacak çalışmaları değerlendirdiler.

Bursa Şubemizi BTSO 54 ve 56’NCI Komite Üyeleri Ziyaret Etti

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası İnşaat Konseyi Başkanı Ali Tuğcu, BTSO 54. Komite ve 56. Komite üyeleri Şube Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Atilla Erdem ve Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti

İstanbul Şubemiz Basında

İMO İstanbul Şube Başkanı Sinem KOLGU, kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıp yeniden inşa edilen binaların yapım aşamaları ve denetimine ilişkin Artıgerçek’e açıklamalarda bulundu.

İstanbul Şubemize Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği`nden Ziyaret

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği`nden Başkan Levent ÇEKİ ve Başkan Yardımcısı Yağız Sinan KAYA Şube Yönetim Kuruluna kutlama ziyaretinde bulundu.

İstanbul Şubemiz DW Türkçe’de

İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi “Özer OR’”un, İstanbul`da kentsel dönüşüm ve son finansal teşvikler hakkındaki değerlendirmeleri DW bülteninde yer aldı.

İstanbul Şubemizde Adalet Nöbetine Destek

İMO İstanbul Şubesi Adalet Nöbetinde 675. Gün, 29 Şubat 2024 tarihinde Mimarlar Odası`nın Karaköy`deki Binası`nın önünde, yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımızla destek verdi.

Uşak Şubemiz , ``Mühendis ve Mimarların Hukuki Sorumlulukları -Deprem Yargılamalarında Sorunlar ve Öneriler `` Semineri Düzenledi

İMO Uşak Şubesinde meslekiçi eğitimleri kapsamında ``Mühendis ve Mimarların Hukuki Sorumlulukları -Deprem Yargılamalarında Sorunlar ve Öneriler `` semineri düzenlendi.


e-Bülten Sayı 513 / 5 Mart 2024


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88