69 Yıllık Çınar; İMO, Meslektaşlarını ve Toplum Yararını Savunmaya Devam Ediyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Odamızın kuruluşunun 69. yılında üyelerimize mesajı.

Mühendislikte Bilgisayar Uygulamaları ve Teknolojik Gelişmeler Sempozyumu Düzenlenecektir

Odamız adına İMO Ankara ve İMO Muğla Şubeleri tarafından 22-23 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara`da düzenlenecek olan `Mühendislikte Bilgisayar Uygulamaları ve Teknolojik Gelişmeler Sempozyumu`nun programı açıklandı.

Basında İMO

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, 6 Şubat Depremleri hakkında yürütülen yargı süreçleri hakkında yaptığı açıklama basında yer aldı

Üstyapı ve Atık Su Projeleri Yapım Aşamaları Eğitimi

İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde Üstyapı ve Atık Su Projeleri Yapım Aşamaları Eğitimine kayıt yaptırabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Neden Var

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz yaşanan iş cinayetlerine ilişkin 15 Aralık 2023 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

Online Üniversite Eğitimi Adı Altında Yurttaşlarımızın Dolandırılmasına İzin Vermeyeceğiz!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz 15 Aralık 2023 tarihinde `Online Üniversite Eğitimi Adı Altında Yurttaşlarımızın Dolandırılmasına İzin Vermeyeceğiz!` başlıklı bir basın açıklaması yaptı.

Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Hakları Yok Sayılmaya Devam Ediliyor

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz 18 Aralık 2023 tarihinde `Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar Ve Şehir Plancılarının Hakları Yok Sayılmaya Devam Ediliyor` başlıklı bir basın açıklaması yaptı.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemiz: Oğuz Atay`ı Sevgi ve Özlemle Anıyoruz

Edebiyatımızın ve mesleğimizin özgün isimlerinden Oğuz Atay`ı aramızdan ayrılışının 46. yılında sevgi ve özlemle anıyoruz.

Ankara Şubemizde Meslekte 40. Yıl Töreni Düzenlendi

19 Aralık Mühendislik Haftası etkinlikleri kapsamında İMO Ankara Şubesi tarafından 14 Aralık 2023 Perşembe günü İMO KKM Teoman Öztürk Salonu`nda meslekte 40. yılını dolduran üyelerimiz için plaket töreni düzenlendi.

İstanbul Şubemizde Cumhuriyetin 100. Yılında İş Hukuku Söyleşisi Gerçekleştirildi

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılı Söyleşileri kapsamında “Cumhuriyetin 100. Yılında İş Hukuku” konulu söyleşi 16 Aralık 2023 tarihinde Şube Harun Karadeniz Konferans Salonu’nda yapıldı.

İstanbul Şubemizde Resim Kursu Başladı

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Resim Kursu 16 Aralık 2023 tarihinde Resim Öğretmeni Ayşe Güner Kalay eğitmenliğinde başladı.

İstanbul Şubemiz Gezi Tutuklulukları İçin 600. Adalet Nöbeti Tutuldu

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından Adalet Nöbeti’nin 600. Günü bir basın açıklaması yapıldı.

İstanbul Şubemiz Yayın Organı “İstanbul Bülten”`İn 181. Sayısı Yayımlandı.

İMO İstanbul Şubesi yayın organı olan İstanbul Bülten`İn 181. Sayısı Yayımlandı.

İstanbul Şube Yönetim Kurulumuzdan YTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan’ı Prof. Dr. Bilge Doran’a Ziyaret

İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun Sümer ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi Elif Ersoy, YTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bilge Doran’a ziyarette bulundu

İstanbul Şubemizde Uzay İnşaat Mühendisliği En Eski Mühendislik Dalının Yeni Dünyalarda Uygulamaları Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Meslek İçi Eğitim Seminerleri kapsamında düzenlenen “Uzay İnşaat Mühendisliği En Eski Mühendislik Dalının Yeni Dünyalarda Uygulamaları” 14 Aralık 2023 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemizden İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Ziyaret

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Rasim Temur ve Dr. Erdem Damcı İMO İstanbul Şubesini ziyaret etti.

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulumuzun Bakırköy Temsilcilik Kurulu İle Ortak Toplantı Gerçekleştirdi

İMO İstanbul Şube yönetim kurulunun Bakırköy temsilcilik kurulu ile ortak toplantısı 14 Aralık 2023 tarihinde Bakırköy Temsilciliğinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz: Oğuz Atay`ın Aramızdan Ayrılışının 46. yıl dönümünde Saygıyla Anıyoruz

Bugün,Türk edebiyatının unutulmayan ismi, roman, öykü ve oyun yazarı, meslektaşımız Oğuz ATAY`ın aramızdan ayrılışının 46. yıl dönümü. Sevgi ve saygıyla anıyoruz

İstanbul Şubemizde ALLPLAN 2024 Ürün Tanıtım Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Ürün Tanıtım Seminerleri kapsamında düzenlenen “Allplan 2024 Ürün Tanıtım Semineri” 12 Aralık 2023 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Ulaştırma Yapılarında Beton Ön Üretim (Prefabrikasyon) Uygulamaları ve Ön Üretimin İnşaat Mühendisliğindeki Yeri Semineri Düzenlendi

“Ulaştırma Yapılarında Beton Ön Üretim (Prefabrikasyon) Uygulamaları ve Ön Üretimin İnşaat Mühendisliğindeki Yeri” başlıklı seminer 11 Aralık 2023 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Uzmanlığı Eğitimi Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Uzmanlığı kursu (2023- ŞB04) 12-15 Aralık 2023 tarihleri arasında Karaköy Hizmet Binasında gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 505 / 19 Aralık 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88