İMO Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Farkındalık Eğitimi Yapıldı

İMO 48. Dönem Örgüt İçi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Farkındalık Eğitimi 30 Kasım 2023 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Kamulaştırma

İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde Kamulaştırma Eğitimine kayıt yaptırabilirsiniz.

DİSK-KESK-TMMOB: Yargı Baskısı Karşısında TTB’nin Yanındayız!

DİSK, KESK ve TMMOB 28 Kasım 2023 tarihinde yaptıkları açıklamayla TTB Merkez Konseyi’nin görevden alınması talebiyle açılan davanın yedinci duruşmasına çağrı yaparken, `TTB’nin yargı mücadelesinin sonuna kadar yanındayız` dediler.

TMMOB 8. Kadın Kurultayı Basın Açıklaması

`Cumhuriyetin 2. Yüzyılında MMŞP Kadınların Emek ve Özgürlük Mücadelesi` ana başlığıyla 2 Aralık 2023 tarihinde düzenlenen TMMOB 8. Kadın Kurultayı, MMO Eğitim ve Kültür Merkezi`nde tüm delegeleriyle bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

TMMOB 14. Enerji Sempozyumu 7-9 Aralık`ta Gerçekleştirilecek

TMMOB adına Elektrik Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen ve “Cumhuriyet’in 100. Yılında Enerji” ana temasıyla bir araya gelecek olan TMMOB 14. Enerji Sempozyumu, 7-9 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da MMO Eğitim ve Kültür Merkezi`nde gerçekleştirilecektir.

`5 Aralık Dünya Mühendisler Günü` Şeklinde Özel Bir Gün Yoktur!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz sosyal medyada `5 Aralık Dünya Mühendisler Günü` olarak ortaya atılan kavram üzerine 5 Aralık 2021 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Özellik Arz Eden Binaların Tasarım Gözetimi ve Kontrolü Hizmetlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yayımlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim ve Değişikliği Bakanlığı tarafından 1 Aralık 2023 tarih ve 32386 sayılı Resmi Gazete`de `Özellik Arz Eden Binaların Tasarım Gözetimi ve Kontrolü Hizmetlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik` yayımlanmıştır.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemiz Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu 25 Kasım Açıklaması Yaptı

İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Yasa Uygulansın! Şüpheli Kadın Ölümleri Aydınlatılsın!

Ankara Şubemiz Basında

Geçtiğimiz ay boyunca İMO Ankara Şubesi`nin basına yansıyan etkinlik ve açıklamaları

Ankara Şubemiz İnşaat Mühendisliği Haftası Etkinlikleri 2023

Odamızın ve TMMOB`nin kuruluşunun 69. yıldönümü dolayısıyla 12-24 Aralık tarihleri arasında şubemiz tarafından bir dizi etkinlik yapılacaktır.

Ankara Şubemizde genç-İMO Üniversite Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

İMO Ankara Şubesinde 28 Kasım 2023 tarihinde üniversite temsilcilerinin katılımıyla genç-İMO toplantısı gerçekleştirildi.

Bursa Şubemiz: TMMOB İKK Futbol Turnuvası Final Maçları Tamamlandı

İstanbul Şubemizde Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Eğitimi (2023-ŞB03) Kursu Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Uzmanlığı Eğitimi kursu (2023-ŞB03) 28 Kasım-01 Aralık 2023 tarihleri arasında Karaköy Hizmet Binasında gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde İleri Düzey Fotoğraf Proje Atölyesi Gerçekleştirildi

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen İleri Düzey Fotoğraf Proje Atölyesi, Serdar Ercan eğitmenliğinde çekim gezileri ile devam ediyor.

İstanbul Şubemiz Flash Haber Tv`de

İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi `Özer Or`, 2 Aralık 2023 tarihinde Flash Haber’de yayınlanan Handan Turan Koltuk ile hafta sonu ana haber programına katıldı.

İstanbul Şubemiz genç-İMO İstanbul Üniversite Temsilcileri Toplantısı Düzenledi

İMO İstanbul Şubesi üniversite ve sınıf temsilcileri yeni döneme yönelik çalışmalarını görüşmek üzere ilk toplantısını yaptı.

İstanbul Şubemiz Artıgerçek`te

İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun Sümer, İstanbul’da yapı güvenliğinin incelenmesi, yapıların depreme hazırlanması ve bu süreçte karşılaşılan sorunlara dair Artı Gerçek’e değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul Şubemiz tarafından Güçlendirme Projelerinde Filiz Ekimi Tasarımı Semineri Gerçekleşti

İMO İstanbul Şubesi tarafından Meslek İçi Eğitim Seminerleri kapsamında düzenlenen “Güçlendirme Projelerinde Filiz Ekimi Tasarımı” başlıklı seminer 27 Kasım 2023 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Cumhuriyet Gazetesinde

İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun Sümer’in, enerji tasarrufu ve yalıtımın önemine yönelik röportajı Cumhuriyet Gazetesi’nde yayımlandı.

İstanbul Şubemiz TMMOB V. İstanbul Kent Sempozyumuna Katıldı

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından 2-3 Aralık 2023 tarihlerinde düzenlenen TMMOB V. İstanbul Kent Sempozyumu Harbiye Askeri Müzesi Kültür Sitesi’nde gerçekleşti.

Kocaeli Şubemiz Meslekiçi Eğitim Programlarını Sürdürüyor

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi tarafından meslekiçi eğitim programları kapsamında üyelerine yönelik `Yapım İşleri Sözleşme ve Hakediş Uygulamaları` eğitimi düzenlendi.


e-Bülten Sayı 503 / 5 Aralık 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88