1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlu Olsun!

Bölgemizde ve dünyada savaşların son bulduğu, barış içinde bir arada yaşadığımız yarınlar için 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun!

İnsan Hayatı Bu Kadar Ucuz Mu?

İMO Yönetim Kurulunun 5 Eylül 2023 tarihli açıklaması.

Acı Kaybımız...

Ailesine, dostlarına, meslektaşlarına ve İMO Camiasına başsağlığı diliyoruz.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz

İnşaat Mühendisleri Odası`nın faaliyetleri, haberleri, duyuruları ve paylaşımlarını sosyal medya hesaplarından kolayca takip edebilirsiniz.

Mimarların Meslek Pratiğindeki Yetkinliğini, İnşaat Müteahhitlerinin Gözünden Değerlendirmeye Yönelik Anket Çalışması

Çalışma, mimarlık ortamında meslek hayatına giriş olan üniversite eğitiminden mesleğin icrasına, mimarlık pratiği düzenleyici bir model oluşturmayı amaçlanmaktadır.

Yurtta Barış Dünyada Barış İstiyoruz!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Dünya Barış Gününü dolayısıyla 1 Eylül 2023 tarihinde bir basın açıklaması yaptı: Yurtta Barış Dünyada Barış İstiyoruz!

Kamu Çalışanı Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Talepleri Üzerinden Umut Tacirliği Yapılmıştır!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz 31 Ağustos 2023 tarihinde Kamu Görevlileri Hakem Kurulu`nun kararı üzerine `Kamu Çalışanı Mühendis, Mimar Ve Şehir Plancılarının Talepleri Üzerinden Umut Tacirliği Yapılmıştır!` başlıklı bir basın açıklaması yaptı.

Bilirkişilik Şirketleşemez, Adalet Rekabete Konu Edilemez

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, ticari şirketlerin bilirkişilik yapmasının önünün açılmasına ilişkin 29 Ağustos 2023 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

 Şubelerden Haberler

Bursa Şubemiz, Kütahya Temsilciliği Deprem Konferansına Katıldı

İMO Bursa Şube Kütahya Temsilciliği tarafından düzenlenen ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdem Canbay ve Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Orhan’ın konuşmacısı olduğu Depremin Afete Dönüşmesine Engel Ol! adlı Deprem Konferansı’na Şube Yönetim Kurulu katıldı.

Bursa Şubemiz: “Otoparklar Trafik Yoğunluğunu Arttırıyor”

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi 18. Dönem Yönetim Kurulu, Osmangazi Belediyesi tarafından yürütülen Osmangazi Meydanı Projesi’nin kente ulaşımı kolaylaştıracağı ve trafiği azaltacağı yönündeki beyanatların gerçeği yansıtmadığını açıklayarak, otoparkın trafik yoğunluğunu arttıracağını ve BursaRay’a aktarma istasyonu yapılma şansının kaybedildiğini söyledi.

Bursa Şubemiz Taşıyıcı Tespit Protokolü Toplantısına Katıldı

İMO Bursa Şubesi, Mimarlar Odası Bursa Şubesi ve Nilüfer Belediyesi arasında imzalanan `Taşıyıcı Sistem Tespit Protokolü` ne bağlı olarak süreci değerlendirmek üzere Belediye`nin ilgili birim temsilcileri ile bir araya geldi.

Bursa Şubemiz: Büyükşehir Tarama Ekibi Sahada Çalışmayı Sürdürüyor

İMO Bursa Şubesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mimarlar Odası Bursa Şubesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi arasında hızlı tarama yöntemiyle yapı envanteri oluşturmak üzere imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde oluşturulan ekipler saha çalışmalarına devam ediyor.

Gaziantep Şubemizde Güçlendirme Teknikleri Programı Semineri Düzenlendi

İMO Gaziantep Şubesi Meslekiçi eğitimler kapsamında düzenlenen “Güçlendirme Teknikleri Programı” konulu seminer Şube hizmet binasında üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemiz: Yaşasın 30 Ağustos, yaşasın Cumhuriyet!

İMO İstanbul Şubesi 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili açıklama yaptı

İstanbul Şubemiz: Yaşasın Barış, Yaşasın Özgür Dünya

İMO İstanbul Şubesi 1 Eylül Dünya Barış günü ile ilgili açıklama yaptı

İstanbul Şubemiz Adalet Nöbetinde

Adalet Nöbetinin 493.gününde, 31 Ağustos 2023 tarihinde Mimarlar Odası`nın Karaköy` deki Binası`nın önünde, İMO İstanbul Şube yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımızla destek verdi.


e-Bülten Sayı 490 / 5 Eylül 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88