Kamuda Çalışan Meslektaşlarımızın Taleplerinde Israrcıyız!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri hakkında 23 Ağustos 2023 tarihinde yaptığı açıklama.

Kamuda Tüm Toplu Sözleşme Taraflarına ve Hakem Heyetine Çağrımızdır: Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Sesini Duyun!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, kamu emekçilerinin maaş ve özlük haklarına ilişkin TİS sürecine ilişkin 28 Ağustos 2023 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun!

Ülkemizde emperyalist işgali kesin olarak sonlandıran; saray hükümdarlığı yerine halk egemenliğinin, tam bağımsız, demokratik laik bir ülkenin kuruluşunun kesin zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!

Şantiye Şefliği Temel Eğitimi Modül 5: Yalıtım, İnce İnşaat İşleri ve İzin Süreçleri

İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde Şantiye Şefliği Temel Eğitimi Modül 5: Yalıtım, İnce İnşaat İşleri ve İzin Süreçleri Eğitimine kayıt yaptırabilirsiniz.

TMMOB Teoman Öztürk Sosyal Tesisi Başvuru ve Kayıtları Açıldı!

TMMOB Teoman Öztürk Sosyal Tesisi 2023-2024 dönemi için başvuru ve kayıtlar başladı. 2 kişilik odalarda kahvaltı dahil kişi başı 1 aylık oda katkı payı 5500 TL olan Sosyal Tesis için başvurular web sayfası üzerinden yapılmaktadır.

19. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı Duyurusu

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından, ilk olarak 1987 yılında gerçekleştirilen ve o tarihten bu yana iki yılda bir düzenlemekte olan Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı’nın 19’uncu, Cumhuriyetimizin 100. yılında, 4-6 Ekim 2023 tarihinde, Türkiye Barolar Birliği Av. Özdemir Özok Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

 Şubelerden Haberler

Adana Şube Elbistan Temsilciliğimiz, Belediyede Çalışan İnşaat Mühendisleriyle Toplantı Yaptı

İMO Adana Şube Elbistan Temsilciliği, Elbistan ve Ekinözü Belediyelerinde çalışan inşaat mühendisleriyle Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve İmar Müdürü Salih Berk’in katılımıyla toplantı gerçekleştirdi.

Adana Şubesi Elbistan Temsilciliğimiz, Deprem ve Güçlendirme Konusunda Toplantı Yaptı

İMO Adana Şube Elbistan Temsilciliği, Elbistan Afşin ve çevresinde bulunan inşaat mühendisleriyle deprem, güçlendirme ve güncel konularla ilgili toplantı yaptı.

Ankara Şubemizde Mesleğe Hazırlık Kursu

İMO Ankara Şubesi tarafından 20 Eylül - 30 Eylül 2023 tarihleri arasında Mesleğe Hazırlık Kursu düzenlenecektir.

Ankara Şubemiz Depreme Duyarlılık Sergisi

17 Ağustos 2023 Perşembe günü Kuğulu Park`ta bilgilendirici poster ve fotoğraflardan oluşan `Depreme Duyarlılık Sergisi` açıldı.

Ankara Şubemiz Atılım Üniversitesi Mezuniyet Töreninde

Atılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2022-2023 yılı mezuniyet töreni 12 Ağustos 2023 Cumartesi günü Atılım Üniversitesi Merkez Kampüsünde gerçekleştirildi.

Ankara Şubemiz: Harun Karadeniz`i ve Mücadelesini Saygıyla Anıyoruz

Onun örnek kişiliğinin ve sınıfsız, sömürüsüz bir dünya mücadelesinin bugünümüze ve yarınımıza ışık tutmaya devam ettiğini bir kez daha hatırlatarak ölümünün 48. yılında anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

Bursa Şubemizde Futbol Turnuvası Başladı

İMO Bursa Şubesi Futbol Turnuvası başladı.

Bursa Şubemizde Deprem Gerçeği Paneli

İMO Bursa Şubesi, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 24’üncü yıl dönümünde 17 Ağustos’tan 6 Şubat’a Paneli düzenledi.

Bursa Şubemizde Kentsel Dönüşüm Projelerine İnceleme

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ekibi kentte devam eden kentsel dönüşüm projelerini akademik odalar, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlere aktardı.

Bursa Şubemizde Altıparmak – Çarşamba Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzalandı

Altıparmak – Çarşamba Mahalleleri Kentsel Dönüşümü için İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Mimarlar Odası Bursa Şubesi, Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi ile teknik işbirliği protokolü imzalandı.

Bursa Şubemize BTÜ Akademisyen Ziyareti

Bursa Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde görev alan akademisyenler Arş. Gör. Melih Muhlis Temı̇z ve Arş. Gör. Emre Deveci İMO Bursa Şubesinde ağırlanarak, mesleki eğitim programı için Oda olarak sunulabilecek katkılar görüşüldü.

İstanbul Şubemizde 17 Ağustos Basın Toplantısı

17 Ağustos Kocaeli Depremi 24. yıl dönümü nedeniyle İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen basın toplantısı Şube Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde 17 Ağustos Etkinlikleri

İMO İstanbul Şubesi 17 Ağustos`un yıl dönümünde çeşitli etkinlikler düzenledi.

İstanbul Şubemiz: Meslektaşlarımıza ve Kamuoyuna

İBB ile İMO İstanbul Şubesi hızlı tarama çalışmaları kapsamında sahadan veri toplama konusunda iş birliği protokolü imzalamıştır.

İstanbul Şubemiz Aramızdan Ayrılışının 48. Yıl Dönümünde Harun Karadeniz’i Mezarı Başında Andı

48 yıl önce, henüz 33 yaşındayken aramızdan ayrılan, 68 kuşağı devrimci gençliğinin simge isimlerinden, meslektaşımız Harun Karadeniz, İstanbul Karacaahmet’teki mezarı başında anıldı.

İstanbul Şubemizde Mesleğe Hazırlık Temel Eğitimi Başarı Belgesi Töreni

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen “Mesleğe Hazırlık Temel Eğitimi, Başarı Belgesi Töreni 14 Ağustos 2023 tarihinde Şube fuaye katında gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Adalet Nöbetinde

Adalet Nöbetinin 479. günündü, 17 Ağustos 2023 tarihinde Mimarlar Odası`nın Karaköy` deki Binası`nın önünde, İMO İstanbul Şube yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımız destek verdi.


e-Bülten Sayı 489 / 29 Ağustos 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88