Meslektaşlarımıza Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Uşak`ta meslektaşlarımıza yapılan saldırı hakkında 4 Ağustos 2023 tarihli açıklaması

Şantiye Şefliği Temel Eğitimi Modül 2: Şantiye Kurulumu ve Proje Başlangıcı

İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde Şantiye Şefliği Temel Eğitimi Modül 2: Şantiye Kurulumu ve Proje Başlangıcı Eğitimine kayıt yaptırabilirsiniz.

TMMOB Kahramanmaraş Depremleri Raporu Yayınlandı

6 Şubat Depremi sonrası TMMOB ve bağlı Odaların ayrı ayrı depremle ilgili gözlem ve raporları yayınlanmıştı. Depremin izleri hala sürerken altıncı ayında TMMOB; kapsamlı deprem raporunu 6 Ağustos 2023 tarihinde yayınladı.

TMMOB, KESK, TTB ve TTB Akbelen`de: Suçta Israr Etmeyin! Akbelen`de Doğa Katliamına Son Verin!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) Akbelen Ormanları’nda kömürlü termik santral için ağaçların katledilmesine ve ormanlarına sahip çıkan halka yönelik güvenlik güçlerinin saldırılarına karşı İkizköy’deki direniş alanını ziyaret ederek bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

TMMOB Ankara İKK: Akbelen ve İkizköylüler Yalnız Değildir! TBMM Oturumu Öncesi Bir Aradaydık

TMMOB, DİSK, KESK, TTB ve Ankara Diş Hekimleri Odası’nın çağrısı ile MMO Eğitim ve Kültür Merkezi önünde TBMM’de görüşülecek olan Akbelen oturumu öncesi 8 Ağustos 2023 tarihinde Ankara’ya gelen İkizköylüler’i karşılamak, yaşama, doğaya, ormanlarımıza sahip çıktığımızı haykırmak için bir aradaydık.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB, TDB: Geçinemiyoruz Zamlar Geri Alınsın

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Türk Tabipleri Birliği, Türk Dişhekimleri Birliği 2 Ağustos 2023 tarihinde `Geçinemiyoruz, İnsanca Yaşamak İstiyoruz! Zamlar Geri Alınsın! Krizin Faturasını Krizi Yaratanlar Ödesin!` başlıklı ortak bir basın açıklaması yaptılar.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemiz: Belediyeler, İş Deneyim Belgesi Almak İsteyen Üyelerimizden Herhangi Bir Ücret Talep Edemezler

Davaya ilişkin Ankara Bölge İdare Mahkemesi; Kastamonu İdare Mahkemesi tarafından verilen kararın usul ve hukuka uygun olduğunu, kaldırılmasını gerektiren bir neden bulunmadığını belirterek belediyenin istinaf istemini reddetmiştir.

Uşak Şubemiz Tarafından Meslektaşlarımıza Yönelik Saldırıyla İlgili Basın Açıklaması Gerçekleştirildi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Uşak Şubesi, Mimarlar Odası Uşak İl Temsilciliği, Makina Mühendisleri Odası Uşak İl Temsilciliği, Elektrik Mühendisleri Odası Uşak İl Temsilciliği, Harita Mühendisleri Odası Uşak İl Temsilciliği tarafından meslektaşlarımıza yönelik saldırıyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirildi.


e-Bülten Sayı 487 / 8 Ağustos 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88