Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Haklarını Savunmaya, İnsanca Yaşanacak Bir Gelir Düzeyi İçin Mücadele Etmeye Devam Edeceğiz!

Ücretli çalışan meslektaşlarımızın haklarını korumak için her yıl belirlediğimiz Mühendis, Mimar ve Şehir Plancısı Asgari Ücreti hakkında verilen yargı kararına ilişkin TMMOB ve Bağlı Odalarımızın Yönetim Kurulu Başkanları tarafından 24 Temmuz 2023 tarihinde ortak bir basın açıklaması yapıldı.

Şantiye Şefliği Temel Eğitimi Modül 1: Şantiye Mühendisliğine Giriş

İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde 9 farklı eğitmen tarafından hazırlanan Şantiye Şefliği Temel Eğitimi Modül 1: Şantiye Mühendisliğine Giriş Eğitimini satın alarak 120 gün boyunca istediğiniz herhangi bir saatte ya da istediğiniz herhangi bir mekânda bilgisayar ya da cep telefonunuzla izleyebilirsiniz.

TMMOB Yönetim Kurulu ve Oda Başkanları Ortak Toplantısı Gerçekleştirildi

TMMOB Yönetim Kurulu ve Oda Başkanları Ortak Toplantısı 17 Temmuz 2023 tarihinde `Gündemdeki Gelişmeler ve TMMOB Çalışmaları` gündemi ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Akbelen Ormanlarına Dokunmayın! İkizköy Halkının Yanındayız!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Muğla`da genişletilmek istenen kömür madenine karşı direnen köylülere rağmen jandarma kuvvetlerinin Akbelen Ormanı`na girmesi üzerine 24 Temmuz 2023 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

Fas Tit Mellil Berrechid Otoyolu Berrechid-Kazablanka Yapımı İhalesi Duyurusu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından Fas Tit Mellil Berrechid Otoyolu Berrechid-Kazablanka Yapımı İhalesi duyuruldu.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemizin Basın Açıklaması: Ezgi Apartmanı`nın Bilirkişi Raporunun Kamuoyuna Duyurulması

24 Temmuz 2023 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu tarafından 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş`ta yıkılan ve 36 kişinin yaşamını yitirdiği `Ezgi Apartmanı`nın Bilirkişi Raporunun Kamuoyuna Duyurulması` başlıklı basın toplantısı gerçekleştirildi.

Bursa Şubemizde Kamulaştırma ve Adli Yargı Bilirkişi Eğitimi Düzenlendi

İMO Bursa Şubesinde Avukat – Emekli Hakim Mehmet Şenol’un bilgiler aktardığı Kamulaştırma ve Adli Yargı Bilirkişi Eğitimi tamamlandı.

Bursa Şubemizde Baret Töreni Düzenlendi

İMO Bursa Şubesinde meslek yolculuğuna adımlarını atan meslektaşlarımız için baret takma töreni düzenlendi.

Bursa Şubemizde Kentsel Dönüşüme Yaklaşım Önerileri Semineri

İMO Bursa Şubesi ve Mimarlar Odası Bursa Şube ile ortaklaşa düzenlenen Prof. Dr. Tülin Vural Arslan ve Yüksek Mimar İsmail Emre Kaynak`ın konuşmacı olduğu seminerinde Kentsel Dönüşüme Yaklaşım Önerileri ele alındı.

Bursa Şubemiz Büyükşehir Belediyesi ile Protokol Toplantısı

İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası Bursa Şube temsilcileri Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel Daire Başkanlığı ve BURKENT Genel Müdürlüğü ile bir araya gelerek, durum değerlendirmesinde bulundu.

Bursa Şubemizde Eğitim Kampı

İMO Bursa Şube Gençlik Komisyonunun katkılarıyla başlayan Mesleğe Hazırlık Kampı’nda İnşaat Yüksek Mühendisi Şentürk Aydın - Yapısal Tasarım, İnşaat Mühendisi Fatih Ahmet Armutçu - Temelden Çatıya İnce İşler, İnşaat Yüksek Mühendisi Caner Zafer ve İnşaat Mühendisi Esad Emre Emeksiz - Şantiye Yönetimi sunumuyla genç üyelerimize bilgilerini aktardılar.

Bursa Şubemiz Rölantide Kalan Bursa Emek-YHT Gar-Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattını Sordu

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, 2024 yılında faaliyete geçmesi hedeflenen Bursa Emek-YHT Gar-Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı’nın ilerlemesinin durduğunu belirterek, kentin şanssızlık halkasına bir yenisinin eklenmesini istemediklerini söyledi.

İstanbul Şubemiz Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı-Tanıtım Toplantısında

Beşiktaş Belediyesi, İBB İstanbul Enerji A.Ş iş birliğiyle “Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı” tanıtım toplantısı 19 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Adalet Nöbetinde

Adalet Nöbetinin 451. gününde, 20 Temmuz 2023 tarihinde Mimarlar Odası`nın Karaköy`deki Binası`nın önünde, İMO İstanbul Şube yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımız destek verdi.


e-Bülten Sayı 485 / 25 Temmuz 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88