İMO Yönetim Kurulu ÇŞİD Bakanı Özhaseki’yle Görüştü

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, 2. Başkanı Nusret Suna, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş ve Genel Sekreter Serap Dedeoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yle makamında görüştü. Görüşmede Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan da yer aldı.

Karadeniz`de Selden Etkilenen Yurttaşlarımıza Geçmiş Olsun!

Hayatını kaybeden yurttaşlarımızın yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Bölgede yaşayan yurttaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörünü Şiddetle Kınıyoruz!

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç`in açıklaması.

Prof. Dr. Uğur Ersoy’un Boğaziçi Üniversitesine Giriş Yasağı Kaldırıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, Prof. Dr. Uğur Ersoy`un Boğaziçi Üniversitesine girişinin yasaklanmasıyla ilgili açıklama yaparak, `Göstermiş oldukları ilgiden dolayı meslektaşlarımıza ve öğrencilerine müteşekkir olduğunu ifade eden değerli hocamız Prof. Dr. Uğur Ersoy’un Boğaziçi Üniversitesine giriş yasağının kaldırılmış olduğunu memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz. Kendisine sağlıklı ve uzun ömürler dileriz` dedi.

Betonarme Bina Taşıyıcı Sistemlerinin Deprem Etkileri Altında Değerlendirilmesi ve Güçlendirilmesi Eğitiminin Sınavları Gerçekleştirildi

ernet Sayfasında Yayınlanması Yönergesi kapsamında hazırlanan “Betonarme Bina Taşıyıcı Sistemlerinin Deprem Etkileri Altında Değerlendirilmesi ve Güçlendirilmesi” Eğitiminin sınavları Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir`de eş zamanlı olarak yüz yüze gerçekleştirildi.

Geoteknik ve Temel Yönetsel Beceriler

İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde Şantiye Şefliği Temel Eğitimi (ŞŞTE)`nin 3. bölümü olan ve 12 farklı eğitmen tarafından hazırlanan Geoteknik ve Temel Yönetsel Beceriler Eğitimi kayıtları devam etmektedir.

Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Sesini Duyun!

Kamu çalışanlarının 2023 yılının ikinci altı ayı için alacakları maaş zamlarıyla ilgili TBMM`ye sunulan ve beklentilerin gerisinde kalan öneriye ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 7 Temmuz 2023 tarihinde basın açıklaması yapıldı.

Gezi Davası Tutukları Derhal Serbest Bırakılmalıdır

Gezi Davası hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 7 Temmuz 2023 tarihinde yayınlanan `tebliğname` üzerine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 10 Temmuz 2023 tarihinde basın açıklaması yapıldı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz Tarafından 6 Şubat Depremlerinin Bazı Binalar Üzerindeki Etkilerini Gösteren Teknik Rapor, İlgili Belediyelere ve Kurumlara Gönderildi

İMO Adana Şubesi tarafından, deneyimli üyelerinin hazırladığı, 6 Şubat’ta meydana gelen ve Adana’yı da derinden etkileyen Pazarcık – Elbistan / Kahramanmaraş merkezli depremlerin, gözlemledikleri binalar üzerindeki sonuçlarını ve analizlerini içeren Teknik Rapor, ilgili belediyelere ve kurumlara gönderildi.

Bursa Şubemiz Afet Zararlarını Azaltma Çalıştayında

TMMOB İl Koordinasyon Kurulunun, Gemlik Belediyesi ve İPA iş birliğiyle düzenlediği Afet Zararlarını Azaltma Çalıştayına İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar katılarak çalıştayda katkılarda bulundu.

İstanbul Şubemiz Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Mezuniyet (Ödül) Töreninde

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Mezuniyet (Ödül) Töreni 7 Temmuz 2023 tarihinde YTÜ İnşaat Fakültesi Konferans Salonu`nda yapıldı.

İstanbul Şubemizden Adalet Nöbetine Destek

Adalet Nöbetinde 423. ve 437. Gün, 22 Haziran ve 6 Temmuz 2023 tarihinde Mimarlar Odası`nın Karaköy` deki Binası`nın önünde, İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve meslektaşlarımız tarafından destek verildi.


e-Bülten Sayı 483 / 11 Temmuz 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88