Herkes Anladı! Anlamayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İçin Bir Kez Daha Anlatıyoruz! Yaptığınız İş Hukuksuzdur! Yaptığınız İş Göstermelik ve Anlamsızdır!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun 13 Mayıs 2023 tarihli açıklaması

İMO SEM’de Betonarme Yapı Davranışı Eğitimi Kayıtları Devam Ediyor

İnşaat Mühendisleri Odası Eğitim Platformu olan İMO SEM’de (Sürekli Eğitim Merkezi) Prof. Dr. Tuğrul Tankut tarafından hazırlanmış olan Betonarme Yapı Davranışı eğitimi kayıtları devam etmektedir.

14. Ulaştırma Kongresi Web Sayfası

Odamız adına İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 14. Ulaştırma Kongresi 18-19-20 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Soma İçin, Bir Daha Böylesi Felaketler Yaşamamak İçin…

13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan ve 301 madencinin hayatını kaybetmesine neden olan Soma Maden Faciası`nın dokuzuncu yılında TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı.

Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

“Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazetede yayımlandı.

İlkay İzer`i Saygı ve Sevgiyle Anıyoruz…

Odamızın önemli değerlerinden biri olan, mesleğimizin duayenleri arasında yer alan İlkay İzer`i aramızdan ayrılışının 2. yılında saygı ve sevgiyle anıyoruz.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz, Mevcut Bina Sistemlerinin Değerlendirilmesi ve Güçlendirme Tasarımı Kursu Düzenledi

İMO Adana Şubesi, 6- 7 Mayıs 2023 tarihlerinde Dr. İnşaat Yüksek Mühendisi Onur Avcıoğlu ve İnşaat Yüksek Mühendisi Abdullah Tokmak eğitmenliğinde, 15 saat süren Mevcut Bina Sistemlerinin Değerlendirilmesi ve Güçlendirme Tasarımı Kursunu Şube binasında gerçekleştirdi.

Bursa Şubemiz Büyükşehir Belediyesi ile Saha Çalışmalarını Değerlendirdi

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu, Mimarlar Odası Bursa Şubesi ve Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa Şubesi temsilcileri ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği`nde yapı envanteri oluşturmak üzere imzalanan iş birliği protokolleri ve devam eden saha çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunmak için bir araya geldi.

Bursa Şubemiz Bursa’nın Bitmeyen Demir Yollarını Ele Aldı

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, 59 yıldır demiryolu hasreti bitmeyen Bursa’daki demiryolu hattı çalışmalarını değerlendirerek, yarım kalan demiryolu ulaşımı projelerinin ne zaman tamamlanacağını sordu.

Gaziantep Şubemizde Teknik Ofis Yönetimi Eğitimi

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi tarafından meslek içi eğitimler kapsamında düzenlenen 2 gün, 11 saat süren “Teknik Ofis Yönetimi Eğitimi” 6/7 Mayıs 2023 tarihlerinde Yük. İnş. Müh. Şükrü Yılmaz’ın sunumuyla Şube Hizmet Binasında gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemizde Pratik ve Mevzuat Açısından Binaların Depreme Karşı Güçlendirilmesi Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Deprem Özel Seminerleri kapsamında düzenlenen “Pratik ve Mevzuat Açısından Binaların Depreme Karşı Güçlendirilmesi” başlıklı seminer 11 Mayıs 2023 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemizden Adalet Nöbetine Destek

Adalet Nöbetine, 381. gününde 11 Mayıs 2023 tarihinde Mimarlar Odası`nın Karaköy` deki Binası`nın önünde, İMO İstanbul Şube yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımız destek verdi.

İzmir Şubemizde `Yapısal Olmayan Elemanların Sismik Koruması, Teknik Mahallelerde Ses Yalıtımı` Semineri Gerçekleşti

İnş. Müh. Tuğçe Uyanık ve Makine Müh. Ömer Dülger`in Sunduğu ``Yapısal Olmayan Elemanların Sismik Koruması, Teknik Mahallelerde Ses Yalıtımı`` Semineri 11 Mayıs 2023 tarihinde İMO İzmir Şubesinde gerçekleştirildi.

İzmir Şubemiz 10. Tahsin Vergin Gençlik Günleri Kapsamında Maraton İzmir`de

7 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenen İzmir Maratonu`na 10. Tahsin Vergin Gençlik Günleri kapsamında İMO İzmir Şubesinden 20 kişilik bir ekip katılarak maratonu tamamladı. Ekipten Abdullah İncir kendi yaş kategorisinde 3. oldu.

Kocaeli Şubemiz Gebze Temsilciliğinden Depremzede Çocuklara Oyuncak Hediyesi

İMO Gebze Temsilciliği, depremin merkez üssü Elbistan’da, depremin en çok etkilediği çocuklara oyuncak hediye ederek onların yüzünü güldürdü.

Manisa Şubemizde Kahramanmaraş Depremleri, Hasar ve Göçme Nedenleri, Güçlendirme ve Çözüm Önerileri Semineri

Doç. Dr. Halil Nohutcu`nun `Kahramanmaraş Depremleri, Hasar ve Göçme Nedenleri, Güçlendirme ve Çözüm Önerileri` konulu Semineri 10 Mayıs 2023 tarihinde İMO Manisa Şube Konferans Salonunda gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 480 / 16 Mayıs 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88