Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Artık Bilimin ve Aklın Gerektirdiği Gibi Davranmalıdır! Afetlere Karşı Yapı Güvenliğinin Sağlanması İçin Talebimiz Net: Yetkin Mühendislik!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği taslağı hakkında 28 Nisan 2023 tarihinde yaptığı açıklama.

Kamuda Çalışan Meslektaşlarımızın Özlük Haklarının İyileştirilmesi ve İstihdamın Arttırılması İçin Sonuç Alana Kadar Çalışmalarımıza Devam Edeceğiz

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun kamuda çalışan meslektaşlarımızın özlük hakları konusunda 27 Nisan 2023 tarihli açıklaması.

Ülkemizin Özgür ve Mutlu Günleri İçin, 1 Mayıs Kutlu Olsun!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun 1 Mayıs nedeniyle yaptığı açıklama.

1. Yüksek Yapılar Sempozyumu 4-5 Mayıs’ta

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası adına İstanbul Şubesi tarafından 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Yerleşkesi Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu`nda 1. Yüksek Yapılar Sempozyumu yapılacaktır.

Yapı-Deprem Mühendisliği Açısından 6 Şubat 2023 Depremleri Paneli Yapıldı

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Yapı- Deprem Mühendisliği Açısından 6 Şubat 2023 Depremleri Panel etkinliği, 27 Nisan 2023 tarihinde YTÜ Davutpaşa Kampüsü Avrupa Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

İzmir’de “Mühendislerin Toplumdaki Yeri ve Geleceğe Dair…” Söyleşisi Gerçekleşti

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Mühendislerin Toplumdaki Yeri ve Geleceğe Dair… söyleşisine İMO Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş ve Doç. Dr. Güven Gürkan Öztan konuşmacı olarak katıldı.

İMO SEM’de Adli Mühendislik Yapı Bilirkişiliği Eğitimi Açıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi (İMO SEM) çalışmaları çerçevesinde İnşaat Yüksek Mühendisi Nejat Bayülke ve Dr. İnşaat Mühendisi Av. Levent Mazılıgüney tarafından hazırlanan Adli Mühendislik Yapı Bilirkişiliği Kursu 24 Nisan 2023 tarihinde açıldı.

 Şubelerden Haberler

Bursa Şubemizde Silindirle Sıkıştırılmış Beton Semineri

Bursa Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Mardani, Silindirle Sıkıştırılmış Beton Semineri ve Silindirle Sıkıştırılmış Beton Özellikleri kitap tanıtımını İMO Bursa Şube’de gerçekleştirdi.

İstanbul Şubemizde Afet ve Acil Durumlarda Tahliye Çeşitleri ve Uygulama Esasları Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Deprem Özel Seminerleri kapsamında düzenlenen “Afet ve Acil Durumlarda Tahliye Çeşitleri ve Uygulama Esasları” semineri 24 Nisan 2023 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemizde İstanbul’un Trafiği Söyleşi ve İmza Günü

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen ve konuşmacı olarak Prof. Dr. Ergun Gedizlioğlu’nun katıldığı “İstanbul’un Trafiği” başlıklı Söyleşi ve İmza Günü Şube Harun Karadeniz Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Yapı Fuarı- Altın Mıknatıs Yarışmasında

Uluslararası YAPI İstanbul Fuarı 26-29 Nisan 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi/Beylikdüzü’nde gerçekleşiyor.

İstanbul Şubemiz Zerobuıld Summıt’23 - 4. Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesinde

ZeroBuild Institute olarak düzenlenen ZeroBuild Summit’23 - 4. Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi 29 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Adalet Nöbetinde

Adalet Nöbetinin 367. günü 27 Nisan 2023 tarihinde Mimarlar Odası`nın Karaköy`deki binasının önünde devam eden nöbete meslektaşlarımız destek verdi.

İzmir Şubemizde “Yurt Dışı Projelerde Yol Haritası” Semineri

Özer Yıldırım’ın sunduğu, moderatörlüğünü Dilan Yılmaz’ın yaptığı “Yurt Dışı Projelerde Yol Haritası” semineri 27 Nisan 2023 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İzmir Şubemiz Türk Sanat Müziği Korosu Konseri Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesinin Selim Öztaş yönetimindeki Türk Sanat Müziği Korosu`nun 25 Nisan 2023 tarihinde EÜ Atatürk Kültür Merkezi`nde verdiği konser üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 478 / 2 Mayıs 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88