48. Dönem İMO Yönetim Kurulu ve Şube Yönetim Kurulları 3. Ortak Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 48. Dönem Yönetim Kurulu ve Şube Yönetim Kurulları 3. ortak toplantısı 15 Nisan 2023 tarihinde, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

1. Yüksek Yapılar Sempozyumu 4- 5 Mayıs 2023 Tarihinde İstanbul`da Gerçekleşecek

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası adına İstanbul Şubesi tarafından 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Yerleşkesi Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu`nda 1. Yüksek Yapılar Sempozyumu yapılacaktır.

Betonarme Binaların Taşıyıcı Sistemlerin Deprem Etkileri Altında Değerlendirme ve Güçlendirmesi Kursu Ön Talep Duyurusu

“TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Deprem Etkisi Altında Mevcut Bina Sistemlerinin Değerlendirilmesi ve Güçlendirme Tasarımı Alanında Çalışan İnşaat Mühendislerinin İMO İnternet Sayfasında Yayınlanması Yönergesi” kapsamında iki farklı başvuru yöntemi bulunmaktadır.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB VE TDB’den 1 Mayıs 2023 Çağrısı: Emek Bizim Gelecek Bizim!

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) 12 Nisan 2023 günü DİSK Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısı ile 1 Mayıs 2023’e çağrı yaptı.

TMMOB Sanayi Kongresine Giderken; AKP İktidarının 20 Yılı Etkinliği Gerçekleştirildi

TMMOB adına Makina Mühendisleri Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen TMMOB Sanayi Kongresi 2023 öncesi kongre kapsamındaki Sanayi Kongresine Giderken AKP İktidarının 20 Yılı etkinliği 15 Nisan 2023 tarihinde MMO Eğitim ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemizin Açtığı Dava Sonucunda Sincan Belediyesi Tarafından Alınan Müellif Kayıt Ücreti İptal Edilmiştir

İMO Ankara Şubesi’nin Sincan Belediyesi`nin uygulamasına ilişkin açtığı dava sonucu `Müellif Kayıt Ücreti` iptal edildi.

Antalya Şubemiz Arama Kurtarma Ekibi Kuruyor

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi tarafından deprem başta olmak üzere afet durumunda görev yapacak gönüllü arama kurtarma ekibi kurulacak.

Bursa Şubemiz: Nilüfer’de Taşıyıcı Sistem Tespitleri Başladı

Nilüfer Belediyesi Ticari Birimler Taşıyıcı Sistem Tespit Tutanağı Protokolü çerçevesinde İMO Bursa Şubesi ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından görevlendirilen ekiplerle tespit çalışmaları devam ediyor.

Bursa Şubemiz ve Mudanya Belediyesi İş Birliği Görüşmesi Yapıldı

Mudanya Belediyesi’nde görevli meslektaşlarımız Gökay Demir, Görkem Kaya İMO Bursa Şubesinde ağırlanarak, proje kontrol süreçlerinde Odamız ile iş birliğini arttırmak üzerine yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

İstanbul Şubemizde Hasar Tespit ve Yıkım Çalışmalarında İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Deprem Özel Seminerleri kapsamında düzenlenen “Hasar Tespit ve Yıkım Çalışmalarında İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi” başlıklı seminer 10 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemiz Afet Öncesi ve Sonrası Planlamadan Uygulamaya Afetlere Dirençli Tarımsal Varlıklar Etkinliğinde

Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen ve İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun Sümer’in konuşmacı olarak katıldığı “Afet Öncesi Ve Sonrası Planlamadan Uygulamaya Afetlere Dirençli Tarımsal Varlıklar” başlıklı etkinlik 11 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Temel Fotoğraf Tekniği Atölyesi

İMO İstanbul Şubesinde Temel Fotoğraf Tekniği Atölyesi 10 Mayıs 2023 tarihinde başlıyor.

İstanbul Şubemiz YTÜ Çarşamba Etkinlikleri-Deprem ve İstanbul Etkinliğinde

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından Çarşamba Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun Sümer Konuşmacı olarak katıldı.

İstanbul Şubemiz YTÜ Danışma Kurulu Dış Paydaşlar MÜDEK Toplantısında

Yıldız Teknik Üniversitesi Danışma Kurulu Dış Paydaşlar MÜDEK toplantısı 13 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemize Kamu Mühendisleri Platformundan Ziyaret

Kamu Mühendisleri Platformundan Vedat Yılmaz, Mustafa Karakuru, Mehmet Ali Arslan, Muhammed Emin Toprak İMO İstanbul Şubesini ziyaret etti.

İstanbul Şubemizde Adalet Nöbetine Destek

13 Nisan 2023 tarihinde Mimarlar Odası`nın Karaköy` deki Binası`nın önünde, Adalet Nöbetine yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımız destek verdi.

İstanbul Şubemiz Yapı – Deprem Mühendisliği Açısından 6 Şubat 2023 Depremleri Paneli

İMO İstanbul Şubesi tarafından 27 Nisan 2023 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Avrupa Kongre ve Kültür Merkezi’nde Yapı- Deprem Mühendisliği Açısından 6 Şubat 2023 Depremleri Panel etkinliği yapılacaktır.

İstanbul Şubemizde 2023 Kahramanmaraş Depremleri: Yapısal Hasarların Kapsamlı Analizi ve Etkileyen Faktörler

Seminerde Kahramanmaraş Depremlerinin etkilerinin kapsamlı analizine yer verildi ve deprem bölgelerindeki yapıların tasarımı ve güçlendirilme konuları irdelendi.

Kocaeli Şubemiz Kadın Komisyonunun Yardım Malzemeleri Deprem Bölgesine Ulaştı

Bu seneki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün ana temasını “dayanışma” olarak belirleyen İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Kadın Komisyonu, depremden etkilenen kadınlar ve çocuklar için başlattıkları yardım malzemelerini yerlerine ulaştırdı.


e-Bülten Sayı 476 / 18 Nisan 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88