TMH 513 Yayımlandı

Türkiye Mühendislik Haberleri Dergisinin 513. sayısı yayımlandı.

SİM ve İTB Sahibi Üyelerimiz için Betonarme Yapılarda Güçlendirme Eğitimi Açıldı

İnşaat Mühendisleri Odası Eğitim Platformu olan İMO SEM’de (Sürekli Eğitim Merkezi) Prof. Dr. Barış Binici ve Prof. Dr. Erdem Canbay tarafından hazırlanan Betonarme Yapılarda Güçlendirme Eğitimi açıldı.

Mühendislikte Makro Programlama Eğitimi

İnşaat Mühendisleri Odası Eğitim Platformu olan İMO SEM’de (Sürekli Eğitim Merkezi) İnşaat Mühendisi Kazım Karaağaç tarafından hazırlanmış olan Mühendislikte Macro Programlama Kursu kayıtları devam etmektedir.

TMMOB 5. Kadın Sempozyumu 15 Nisan 2023 Tarihinde Gerçekleştirilecek

TMMOB 5. Kadın Sempozyumu, `Var Olmak, Var Etmek` başlığı ile 15 Nisan 2023 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Basında İMO

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç ve 2. Başkanı Nusret Suna çeşitli basın yayın kuruluşlarına açıklamalarda bulundu.

Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Emeğini Yok Sayamazsınız! Taleplerimizden Vazgeçmeyeceğiz!

Kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesi talebimize ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 10 Nisan 2023 tarihinde basın açıklaması yapıldı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemizi Fransız Deprem Mühendisliği Derneği Ziyaret Etti

İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, Fransız Deprem Mühendisliği Derneği Direktörü Dr. İng. Pierre Alain Naze’ye Kahramanmaraş depremlerinin bölgede yarattığı etki üzerine bilgi verdi.

Adana Şubemiz, Ceyhan’da Bilimin Rehberliğinde Depreme Dayanıklı Kent Panelinde

İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, Ceyhan Belediyesi tarafından 4 Nisan 2023 tarihinde düzenlenen Bilimin Rehberliğinde Depreme Dayanıklı Kent Panelinde, Çukurova Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ulvi Can Ünlügenç ve Prof. Dr. Sedat Türkmen ile birlikte konuşmacı olarak yer aldı.

Bursa Şubemiz Gemlik Belediyesi ile Taşıyıcı Sistem Protokolü İmzaladı

İMO Bursa Şubesi ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından Gemlik Belediyesi ile hazırlanan Ticari Birimler Taşıyıcı Sistem Tespit Tutanağı Çalışması için İş Birliği Protokolü imzalanarak ticari alanlarda taşıyıcı sistemlerin kontrolü sağlanacak.

Bursa Şubemiz Nilüfer’de Taşıyıcı Sistem Tespiti Öncesi Toplantı Yaptı

Nilüfer Belediyesi ile teknik iş birliği kapsamında imzalanan Ticari Birimlerde Taşıyıcı Sistem Tespit Protokolü`ne bağlı olarak başlayacak saha çalışmaları öncesi, Şube Yönetim Kurulu, Belediye İmar Müdürlüğü ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu bir araya geldi.

Bursa Şubemizden Meslek Tanıtımı

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Emrah Ünal ve Oktay Dibap, Mümin Canbaz Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri ile bir araya gelerek, mesleğimizi tanıttı.

Bursa Şubemizde Güçlendirme Semineri Düzenlendi

İMO Bursa Şubesinde Bursa Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün’ün sunumuyla Yapı Güçlendirme Semineri gerçekleştirildi.

Bursa Şubemiz Sahada Görev Alacak Üyelerine Eğitim Veriyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile yapılan ‘Hızlı Tarama Yöntemi’ ile Bina Risk Değerlendirmesi yapmak üzere Teknik İş Birliği Protokolü ve Nilüfer Belediyesi ile imzalanan Ticari Alanlarda Taşıyıcı Sistem Kontrolleri Protokolü için sahada görevlendirilecek üyelerine eğitimlere başladı.

İstanbul Şubemizde TBDY-2018 Tasarımında Yapı Dinamiği ve Deprem Parametreleri Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Deprem Özel Seminerleri kapsamında düzenlenen “TBDY-2018 Tasarımında Yapı Dinamiği ve Deprem Parametreleri” başlıklı seminer 3 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde 1. Yüksek Yapılar Sempozyumu Düzenleme Kurulu İkinci Toplantısı Yapıldı

Odamız adına İMO İstanbul Şubesi tarafından 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda yapılacak olan 1. Yüksek Yapılar Sempozyumu Düzenleme Kurulu toplantısı, 5 Nisan 2023 tarihinde çevrimiçi ortamda gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde 9. Geoteknik Sempozyumu Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Odamız adına İstanbul Şubesi tarafından 22-23-24 Kasım 2023 tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan, 9. Geoteknik Sempozyumu Yürütme Kurulu toplantısı 5 Nisan 2023 tarihinde çevrimiçi ortamda yapıldı.

9. Geoteknik Sempozyumu 3. Duyuru

Odamız adına İstanbul Şubesi tarafından 22-23-24 Kasım 2023 tarihlerinde, İstanbul’da düzenlenecek olan 9. Geoteknik Sempozyumu’nun 3. Duyurusu yayınlandı.

İstanbul Şubemizde 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremlerine Genel Bakış Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Deprem Özel Seminerleri kapsamında düzenlenen “6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremlerine Genel Bakış: İyi-Kötü-Çok Kötü Davranış Örnekleri” başlıklı seminer 6 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü (ENSO) Söyleşisinde

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü (ENSO) tarafından 06.04.2023 tarihinde gerçekleştirilen, “Deprem Öncesinde Alabileceğimiz Önlemler ve Sonrasında Yapılması Gerekenler” konulu söyleşiye İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun Sümer katıldı.

İstanbul Şubemizde Temel Seviye SAP 2000 Kursu

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Sap 2000 Kursu, Prof. Dr. Bilge Doran eğitmenliğinde 14 Mart-5 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz İstanbul Mirasının Deprem Riskinin Yönetimi Çalıştayı

İMO İstanbul Şubesi - İBB işbirliği ile düzenlenen “İstanbul Mirasının Deprem Riskinin Yönetimi Çalıştayı” İPA Florya Kampüsünde gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Yeşil İyileşme Forumunda

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), deprem felaketinin ardından enkaz kaldırma çalışmalarından yaşam alanlarının inşasına kadar geçecek süreci değerlendirmek üzere Yeşil İyileşme Forumu düzenledi.

İstanbul Şubemizde SİM Belgeli Meslektaşlarımızla Toplantı

İMO İstanbul Şubesi tarafından SİM Belgeli meslektaşlarımıza yönelik düzenlenen toplantı 8 Nisan 2023 tarihinde Şubemiz seminer salonunda yapıldı.

Trabzon Şubemizde Deprem Seminerimi

İMO Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen Deprem Bölgesi Gözlemleri ve Trabzon ve Deprem konulu deprem seminerimiz 05 Nisan 2023 tarihinde Ortahisar Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 475 / 11 Nisan 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88