Adalet Bakanlığına Çağrımızdır, Soruşturmalar Cadı Avına Dönüştürülmesin!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun 15 Mart 2023 tarihli açıklaması.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odasının 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremleri Hasar Tespit Çalışmaları Hakkında Değerlendirme Raporu

Ne Deprem Ne De Sel Felaketi Kaderdir; Bilime ve Mühendisliğe Kulak Verin!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Şanlıurfa ve Adıyaman`daki taşkın olayıyla ilgili 21 Mart 2023 tarihli açıklaması

22 Mart 2023 Dünya Su Günü: Su Tüm Canlıların Yaşamı ve Doğanın Sürdürülebilir Dengesi İçin Temel Bir İhtiyaç ve Yaşam Hakkıdır!

İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun Dünya Su Günü nedeniyle 22 Mart 2023 tarihinde yaptığı açıklama

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun!

İMO SEM “Ustalar Anlatıyor” Eğitim Serisi Başlıyor

İMO Sürekli Eğitim Merkezi, “Ustalar Anlatıyor” ana başlığı altında ilk eğitim serisi olan Betonarme Yapı Davranışı Eğitimi Prof. Dr. Tuğrul Tankut tarafından hazırlandı ve İMO SEM platformunda verilmeye başlandı.

Basında Odamızın Hasar Tespit Çalışmaları Değerlendirme Raporu

İMO tarafından hazırlanan 6 Şubat Depremleri Hasar Tespit Çalışmaları Değerlendirme raporunun çeşitli basın yayın kuruluşlarında yer alan haberleri

Odamızın Basında Yer Alan Haberleri (8-18 Mart 2023)

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odasının 8-18 Mart tarihleri arasında çeşitli basın yayın kuruluşlarında yer alan haberleri

Tüm Zorlukları Birlikte, Dayanışmayla Aşacağız

Deprem Bölgesindeki inceleme ve temaslarını sürdüren Emin Koramaz başkanlığındaki TMMOB Heyeti 12 Mart 2023 tarihinde Diyarbakır`da bir basın toplantısı düzenleyerek gözlem ve değerlendirmelerini basın mensuplarıyla paylaştı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemizin Betonarme Yapılarda Etriyenin Önemi Konusunda Bilgilendirmesi

İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, 6 Şubat`ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan binaların ardından gündeme gelen etriyelerle ilgili AA muhabirine açıklamada bulundu.

Antalya Şubemizde Sta4CAD Kursu

İMO Antalya Şubesinde 21 Şubat 2023 - 16 Mart 2023 tarihleri arasında 8 dersten oluşan Sta4CAD meslek içi eğitim kursu tamamlandı.

Antalya Şubemizde Proje Kontrollerı̇nde Uygulama Bı̇rlı̇ğı̇ Toplantısı

Belediyelerin proje kontrol birimlerinde çalışan meslektaşlarımız ile proje konulu toplantı gerçekleştirildi.

Antalya Şubemiz: Her Şantiyeye Bir Şef

İMO Antalya Şubesi tarafından `Her Şantiyeye Bir Şef`` başlığı ile düzenlenen basın açıklaması 13 Mart Pazartesi günü Şube Hizmet Binası Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Bursa Şubemizde Hasar Tespit Etkinliği

Adıyaman ve Adana’da yürütülen hasar tespit çalışmalarına gönüllü olarak katılan üyelerimiz İMO Bursa Şubesinde gerçekleştirilen etkinlik ile gözlemlerini aktardı.

Gaziantep Şubemizde Üye Toplantısı

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube tarafından 10 Mart 2023 Cuma günü Şubeye kayıtlı İTB/SİM sahibi statik proje üreten üyelerle 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli ve 11 İli kapsayan depremlerle ilgili geniş katılımlı genel değerlendirme toplantısı yapıldı.

İstanbul Şubemiz Deprem ve Kentsel Dönüşüm Etkinliğinde

Arguvan Vakfı tarafından düzenlenen Deprem ve Kentsel dönüşüm konulu etkinlik 19 Mart 2023 tarihinde Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı’nda gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde “6 Şubat 2023 Pazarcık ve Elbistan Merkezli Depremlerde, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta Hasar Tespit Çalışmaları ve Çıkarımlar” Etkinliği

İMO İstanbul Şubesi tarafından 6 Şubat Depreminin ardından Deprem bölgesine gönüllü olarak giden meslektaşlarımıza yönelik yapılan düzenlenen “6 Şubat 2023 Pazarcık ve Elbistan Merkezli Depremlerde, Adıyaman ve Kahramanmaraş’da Hasar Tespit Çalışmaları ve Çıkarımlar” başlıklı etkinlik Şube Harun Karadeniz Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Deprem Gerçeği ve Afet Yönetimi Etkinliğinde

İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Elif Ersoy’un konuşmacı olarak katıldığı CHP Küçükçekmece İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen `Deprem Gerçeği ve Afet Yönetimi” konulu etkinlik 17 Mart 2023 tarihinde gerçekleşti. Ersoy, `binalarımız depreme hazır mı`, `yapı kayıt belgesi` ve riskli bina tespiti gibi konuları içeren bir sunum yaptı.

İstanbul Şubemiz Adalet Nöbetinde

Adalet Nöbetinin 326. günü 17 Mart 2023 tarihinde Mimarlar Odası`nın Karaköy` deki Binası`nın önünde, yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımız destek verdi.

Uluslararası Katılımlı 9. Geoteknik Sempozyumu`na Bildiri Özeti Gönderme Süresi Uzatıldı

Uluslararası Katılımlı 9. Geoteknik Sempozyumu`na Bildiri özeti gönderme süresi 4 Nisan 2023 tarihine kadar uzatılmıştır.

Manisa Şubemizde Yapı Envanterinin Oluşturulması İçin Eğitim

İnşaat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Celal Bayar Üniversitesinin ortak düzenlediği Manisa merkez ve 17 ilçesinde yapı envanterinin oluşturulması için eğitim 13 Mart 2023 tarihinde düzenlendi.

Uşak Şubemiz Bina Hasar Tespitleri Eğitimini Gerçekleştirdi

İMO Uşak Şube tarafından üyelerimizin Deprem Hasar Tespitleri Eğitimi ile ilgili olarak 08-09-13 Mart tarihlerinde toplantı salonunda Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hayri Baytan Özmen’in sunumu gerçekleştirildi.


e-Bülten Sayı 473 / 21 Mart 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88