TMMOB’ye Bağlı Oda Temsilcileri CHP Genel Başkanıyla Görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen Ulusal Afet Stratejisi Toplantısında TMMOB’ye bağlı oda temsilcileri ile bir araya geldi.

TMMOB 47. Dönem I. Danışma Kurulu Gerçekleştirildi

TMMOB 47. Dönem I. Danışma Kurulu Toplantısı, 4 Mart 2023 tarihinde `Bilgilendirme ve Genel Durum Değerlendirmesi; 06 Şubat 2023 Depremleri ve Yapılması Gerekenler` gündemleri ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Hasar tespit: Depremde yıkılmayan binalar nasıl inceleniyor?

Hasar tespit çalışmalarında gönüllü olarak emek veren İMO üyesi tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Afet Bölgesinde İkamet Eden Üyelerimizin İTB Ücretleri ve Üye Aidatlarının 2023 Yılı Tahsiliyle İlgili Duyuru

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, 6 Şubat Depremlerinin etkilediği ve OHAL ilan edilen 11 ilde ikamet eden üyelerimizin yaşamakta oldukları sürece destek olmak amacıyla 2023 yılı İTB ücreti ve üye aidatının tahsili ile ilgili düzenlemeye gidildi.

Ölüm Hep Bize, Bize Mi Düşer…

3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü dolayısıyla işçi sağlığının ve iş güvenliğinin önemini vurgulamak ve ülkemizdeki iş cinayetlerine dikkat çekmek için TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı.

İmar Affında Sorumluluğu Olanlar Yargılanmalıdır!

2018 yılında çıkarılan ve 7 milyonun üzerinde kaçak bağımsız yapının ruhsatlandırıldığı İmar Affının yasalaşmasında sorumluluğu olan siyasilerin yargılanmasına ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 1 Mart 2023 tarihinde basın açıklaması yapıldı.

Odamızın Yazılı Basında Yer Alan Haberleri

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, 2. Başkanı Nusret Suna, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş ve İMO Yönetim Kurulu Üyesi Gülsun Parlar`ın yazılı basında yer alan haberleri

Odamızın Görsel Basında Yer Alan Haberleri

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, 2. Başkanı Nusret Suna ve Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş`un görsel basında yer alan haberleri

Odamızın İnternet Medyasında Yer Alan Açıklamaları

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, 2. Başkanı Nusret Suna, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Gülsun Parlar ve Tansel Önal`ın çeşitli internet haber sitelerinde yer alan açıklamaları

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemiz İMO-çocuk, Yaratıcı Drama Atölyesi’nde Buluşuyor

İMO Ankara Şubesi İMO-çocuk tarafından 4-12 yaş arası çocuklara yönelik `Yaratıcı Drama Atölyesi` düzenleniyor.

Basında Ankara Şubemiz

İMO Ankara Şubesinin basına yansıyan haberi.

Antalya Şubemizde Bilgilendirme Toplantısı

İMO Antalya Şubesinde afet bölgesinde hasar tespit ve bilirkişi faaliyeti görevlerinde bulunan üyelerimizin kendi hazırladıkları sunumlarıyla bölgeye dair teknik değerlendirmelerini aktardıkları Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Antalya Şubemizle Döşemealtı Beledı̇ye Başkanlığı Arasında “Teknı̇k İş Bı̇rlı̇ğı̇ ve Meslekı̇ Denetı̇m Protokolü” İmzalandı

Döşemealtı Belediye Başkanı Mimar Turgay Genç İMO Antalya Şubesini ziyaret etti.

Antalya Şubemizde Meslek İçı̇ Eğı̇tı̇m Kursları

İMO Antalya Şubesinde 01 Şubat 2023 - 27 Şubat 2023 tarihleri arasında 8 dersten oluşan Sta4CAD meslek içi eğitim kursu düzenlendi.

Bursa Şubemiz ‘Güvenli Bina Üretim Süreçleri, Depreme Dirençli Toplum Ve Depreme Dirençli Kentler` Seminerinde

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, RUMELİSİAD’da düzenlenen seminerde afetlerin yönetilebilmesi için toplumun bilinçlendirilmesi gerektiğini belirterek, İl Risk Analizlerinin açıklanması ve buna göre hazırlık yapılması gerektiğini söyledi.

Bursa Şubemiz, Bursa’da Başlayacak Bina Risk Değerlendirmesi İçin Protokol İmzaladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi`nin koordinasyonuyla, İMO Bursa Şubesi, Mimarlar Odası Bursa Şubesi, JMO Güney Marmara Şubesi, Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım Belediyeleri, Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi arasında ‘Hızlı Tarama Yöntemi` ile Bina Risk Değerlendirmesi yapmak üzere Teknik İşbirliği Protokolü imzalandı.

Bursa Şubemizde Tekla Structures Başlangıç Seviyesi Düzenlendi

İMO Bursa Şubesi’nde İnşaat Mühendisi Berker Turan eğitmenliğinde düzenlenen Tekla Structures (Başlangıç Seviyesi) Kursu tamamlandı.

Uşak Şubemizin Meslektaşımıza Yapılan Saldırıyı Kınamak İçin Yaptığı Basın Açıklaması

Değerli Uşak Kamuoyu ve Değerli Basın Mensupları: Öncelikle ülkemizin ve insanımızın zor günler yaşadığı şu günlerde karşınıza böylesine üzücü bir olayla çıkmak istemezdik.

Uşak Şubemiz Deprem Bölgesine Gönderilen Hasar Tespit Ekibi İnceleme ve Görsellerini Basın Mensupları Ve Üyelerimizle Paylaştı

İMO Uşak Şube toplantı salonunda 25.02.2023 tarihinde basın mensuplarına ve üyelerimize yönelik yapılan toplantıda deprem bölgesindeki izlenimler ve görseller paylaşıldı.

Uşak Şubemizde Bina Riskli Yapı Tespiti Konulu Meslek İçi Eğitimi

İMO Uşak Şubesi tarafından 24 Şubat 2023 tarihinde Şube toplantı salonunda, sunumunu Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Celal Onur Şahal`ın yaptığı Bina Riskli Yapı Tespiti konulu eğitim gerçekleştirildi.


e-Bülten Sayı 471 / 7 Mart 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88