48. Dönem İMO Yönetim Kurulu ve Şube Yönetim Kurulları 2. Ortak Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 48. Dönem Yönetim Kurulu ve Şube Yönetim Kurulları 2. ortak toplantısı 25 Şubat 2023 tarihinde, hibrit olarak gerçekleştirildi.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Deprem Etkisi Altında Mevcut Bina Sistemlerinin Değerlendirilmesi ve Güçlendirme Tasarımı Alanında Çalışan İnşaat Mühendislerinin İMO İnternet Sayfasında Yayınlanması Yönergesi Yayınlandı

Acımız büyük… Depremde Yitirdiğimiz Meslektaşlarımızı ve Yurttaşlarımızı Saygıyla Anıyoruz

Şu ana kadar edindiğimiz bilgilere göre yaşamını yitirenler arasında 12 meslektaşımız, 3 öğrenci üyemiz ve 1 personelimizin de bulunması inşaat mühendisleri olarak acımızı katladı...

Yeni Afetlere Yol Açacak Olan Yerleşme ve Yapılaşmaya İlişkin Kararname İptal Edilmelidir

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz 24 Şubat 2023 tarihli 32114 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 126 no’lu Cumhurbaşkanlığı kararnamesi üzerine aynı gün bir basın açıklaması yaptı.

TMMOB Tarafından Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliği’ne Dava Açıldı

23.12.2022 tarih ve 32052 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanan Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’e TMMOB tarafından Danıştay’da dava açıldı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz Kahramanmaraş Depremleri ile İlgili Basın Toplantısı Yaptı

İMO Adana Şubesi, Kahramanmaraş ili, Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen iki büyük depremle ilgili Şube binasında basın toplantısı yaptı.

Ankara Şubemiz: Yapı Denetim Faaliyeti Yürüten Meslektaşlarımıza Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz! Takipçisiyiz

20 Şubat 2023 tarihinde yapı denetim firmasında görev yapmakta olan iki meslektaşımız, Ankara’da yaptıkları denetleme faaliyetleri sırasında şantiyedeki inşaatın temelinin demir ve kalıp kontrolünde karşılaştıkları eksikliklerin giderilmesini talep etmesi sebebiyle yapı müteahhidi ve çevresindekiler tarafından organize bir şekilde saldırıya uğramıştır.

Ankara Şubemizin Basına Yansımaları

İMO Ankara Şubesinin basında yer alan haberleri

Bursa Şubemiz Gençlik Komisyonu Kahramanmaraş Depremi Bildirgesi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ili etkileyen büyük depremler ile ilgili bildirge hazırladı.

Bursa Şubemizin Basına Yansımaları

İMO Bursa Şubesinin basında yer alan haberleri

İstanbul Şubemiz Yardım ve Erzak Dağıtımı

İMO İstanbul Şubesi tarafından TMMOB İstanbul İKK Sekreterliği aracılığıyla, bölgedeki TMMOB Afet Koordinasyon Merkezlerine üç yardım tırı gönderildi.

İstanbul Şubemizde Tarihi Yığma Yapıların İnşaat Mühendisliği Açısından Değerlendirilmesi ve Güçlendirilmesi Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Seminerleri kapsamında düzenlenen “Tarihi Yığma Yapıların İnşaat Mühendisliği Açısından Değerlendirilmesi ve Güçlendirilmesi” başlıklı seminer 20 Şubat 2023 tarihinde Şube Harun Karadeniz Konferans Salonunda gerçekleşti.

İstanbul Şubemize İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığından Ziyaret

İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Özlem Tut, İstanbul Şehircilik Atölyesi Müdürü, meslektaşımız Rahmi Hızır ve Müdür Yardımcısı, meslektaşımız Hasan Hüseyin Aydoğdu İMO İstanbul Şubesine ziyarette bulundu.

İstanbul Şubemize Şişli Belediyesinden Ziyaret

Şişli Belediyesi`nden meslektaşlarımız İmar Müdürü Erol Açıkalın ve Belediye Meclis Üyesi Birol Akgüneş İMO İstanbul Şubesine ziyarette bulundu.

İstanbul Şubemize Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneğinden Ziyaret

ZMGM (Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği) Başkanı Rasin Düzceer ve Değerli hocamız Prof. Dr. Kutay Özaydın İMO İstanbul Şubesine ziyarette bulundu.

İstanbul Şubemizin Basına Yansımaları

İMO İstanbul Şubesinin basına yansıyan haberleri

İstanbul Şubemiz Adalet Nöbetinde

Adalet Nöbetinin 298. günü 17 Şubat 2023 tarihinde Mimarlar Odasının Karaköy`deki Binası`nın önünde, İMO İstanbul Şube yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımız destek verdi.

Manisa Şubemizi AKUT Derneği Manisa Temsilcileri Ziyaret Etti

İMO Manisa Şubesine 23 Şubat 2023 tarihinde Akut Derneği Manisa Temsilcileri tarafından ziyaret gerçekleştirildi.

Manisa Şubemizin Basına Yansımaları

İMO Manisa Şubesinin basında yer alan haberi


e-Bülten Sayı 470 / 28 Şubat 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88