İnşaat Mühendisleri Odası 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan Depremleri Ön Değerlendirme Raporu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan Depremleri Ön Değerlendirme Raporu

TMMOB Heyeti Hatay`da

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 6 Şubat 2023 depremlerinin ardından incelemelerde bulunmak ve yürütülen çalışmaları koordine etmek üzere Adana’da TMMOB heyeti ile Adana ve Mersin İKK’ları bir araya geldi.

TMMOB Kahramanmaraş Depremi Güncel Durum Tespiti -2- (14 ŞUBAT 2023)

TMMOB ve bağlı odalarımız bünyesinde oluşturulan teknik heyetlerin deprem bölgesinde yaptığı çalışmalar ile birlikte Odalarımızın şube ve temsilcilikleriyle yaptığımız görüşmeler doğrultusunda 13 Şubat 2023 günü akşam saatleri itibariyle aldığımız değerlendirme sonuçlarını kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Tüm Yurttaşlarımıza Geçmiş Olsun!

Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesinde, 7 kilometre derinlikte, büyüklüğü Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 7,4 olarak bildirilen yıkıcı bir deprem meydana gelmiş, deprem sonrasında 6’nın üzerinde 3; 5’in üzerinde 14; 4’ün üzerinde 34 artçı deprem gerçekleşmiştir.

Bina Hasar Tespiti ve Mevcut Bina Durum Tespiti Çalışmaları Hakkında Duyuru

Yaşadığımız büyük afetin ardından bina hasar tespiti ve mevcut bina durum tespiti çalışmaları hakkında kamuoyunda oluşan tedirginliklere ilişkin TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından bilgi notu oluşturulmuştur.

İnşaat Mühendisliği Eğitiminin Uzaktan Yapılamayacağı Konusunda Çağrımızdır

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odasının 13.02.2023 tarihli açıklaması.

Meslektaşlarımıza Teşekkür Ediyoruz

TMMOB Ön Değerlendirme Raporu Yayımlandı

Afet bölgesindeki iller hakkında şube ve temsilciliklerimizle yaptığımız görüşmeler doğrultusunda 07.02.2023 günü akşam saatleri itibariyle aldığımız ilk değerlendirme sonuçları ve açıklamalarla beraber ulaşım durumu şu şekildedir:

Türkiye İnşaat Mühendisliği 18. Teknik Kongre ve Sergisi Youtube’da

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 7-8-9 Kasım 2022 tarihlerinde düzenlenen 18. Türkiye İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi İMO Youtube kanalında yayımlandı.

Uluslararası Katılımlı 9. Geoteknik Sempozyumu 1. Duyurusu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası adına İstanbul Şube tarafından 22-23-24 Kasım 2023 tarihlerinde, İstanbul’da düzenlenecek olan Uluslararası Katılımlı 9. Geoteknik Sempozyumunun 1. Duyurusu yayımlandı.

Zeki Erginbay`ı Saygı ve Özlemle Anıyoruz

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odasının yayın organı olan Teknik Güç dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yapan Zeki Erginbay`ı aramızdan koparılışının 46. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

Ali Terzibaşoğlu`nu Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz

İnşaat mühendisliği mesleğinin duayenlerinden, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 9. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Terzibaşoğlu`nu aramızdan ayrılışının 2. yıl dönümünde saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemizde İnşaat Proje Yönetiminde Tasarım, BIM ve Mühendislik Hizmetleri ve Önemi Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 2 Şubat Perşembe günü “İnşaat Proje Yönetiminde Tasarım, BIM ve Mühendislik Hizmetleri ve Önemi” semineri düzenlendi.

Bursa Şubemizde Başlangıç Seviyesi Tekla Structures Kursu Düzenlendi

İnşaat Mühendisi Berker Turan eğitmenliğinde gerçekleştirilen başlangıç seviyesi Tekla Structures Kursunun ilki tamamlandı.

Bursa Şubemizde Geosentetiklerin Kullanımı Semineri Düzenlendi

Zemin ve Dayanma Yapılarının, Prekast Çift Cidarlı Duvarların Tasarım ve Güçlendirilmesinde Geosentetiklerin Kullanımı Semineri İnş. Yük. Mühendisi Hakan Özçelik, İnş. Mühendisi Ülkü Küçükkayalar, İnş. Mühendisi Satuğ Küçükkayalar ve İnş. Mühendisi Merve Korkmaz’ın sunumuyla gerçekleşti.

Bursa Şubemizde Zemin Enjeksiyonları Semineri

İMO Bursa Şube Geoteknik Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Eyübhan Avcı’nın sunumuyla Zemin Enjeksiyon Uygulamaları Semineri düzenlendi.

Bursa Şubemize Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Talha Gezgin’den Ziyaret

Bursa Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Talha Gezgin ve meslektaşımız Nuriye Yazici İMO Bursa Şubesini ziyaret etti.

Bursa Şubemizde Zemin Sıvılaşma Semineri

Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu`nun sunumuyla düzenlenen Zemin Sıvılaşması, Analiz ve İyileştirme Yöntemleri Semineri üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Bursa Şubemizde Ruhsat Süreci Toplantıları

Belediyeler arası işleyiş farklılıkları ve yapı denetim uygulamaları hakkında sorunları ortaya koymak ve çözüm önerileri oluşturmak üzere gerçekleştirilen toplantı İMO Bursa Şubesinde düzenlendi.

Bursa Şubemiz TOSAB ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

Bursa Tekstil Boyahaneleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSAB) Müdürü inşaat mühendisi Tayfun Selen ile TOSAB Kontrol Amiri meslektaşımız Şenol Elles ve İmar Birim Şefi Harita Mühendisi Taner Hacıoğlu’nun da bulunduğu ziyarette işbirliği protokolü yapılarak yeni inşa edilecek sanayi yapılarının uygun projelendirilmesi için İMO Bursa Şubesinin teknik destek sağlaması görüşüldü.

İstanbul Şubemizde Ritim Atölyesi

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Perküsyon Ustası İsmet Kızıl ile Ritim Atölyesi 27 Ocak 2023 tarihinde Şube fuaye katında gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemiz ile İBB Bölgesel İstihdam Ofisi İş Birliği Toplantısı

İMO İstanbul Şube tarafından inşaat mühendisliği 4. sınıf öğrencilerine ve 0-5 meslek yaşına sahip üyelerimize yönelik hazırlanan Mesleğe Hazırlık Temel Eğitimi Programı kapsamında, İBB Bölgesel İstihdam Ofisi ile bir toplantı gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemizde İstanbul Ulaşım Çalıştayı Ön Hazırlık Toplantısı

İMO İstanbul Şube tarafından gerçekleştirilmesi düşünülen İstanbul Ulaşım Çalıştayına yönelik ön hazırlık toplantısı 30 Ocak 2023 tarihinde Şube binasında gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemizde Söyleşi ve İmza Günü-Ataol Behramoğlu

İMO İstanbul Şubesi tarafından 30 Ocak 2023 tarihinde düzenlenen Söyleşi ve İmza günü etkinliğine konuşmacı olarak şair, yazar, çevirmen, edebiyatçı ve akademisyen Ataol Behramoğlu katıldı.

İstanbul Şubemizde Afet ve Acil Durumlarda Tahliye Çeşitleri ve Uygulama Esasları Semineri

İMO İstanbul Şube 2023 Tekil Seminerleri 09 Şubat 2023 Perşembe günü saat 19.30` da `Afet ve Acil Durumlarda Tahliye Çeşitleri ve Uygulama Esasları` başlıklı seminerle devam ediyor.

İstanbul Şubemiz Zeki Erginbay’ı Mezarı Başında Andı

1977 yılında, İnşaat Mühendisleri Odasının yayın organı olan Teknik Güç dergisinin yazı işleri müdürü olarak görev yaptığı sırada karanlık güçler tarafından kaçırılan ve katledilen İTÜ İnşaat Fakültesi öğrencisi Zeki Erginbay aramızdan koparılışının 46. Yıl dönümünde İstanbul Çamlıca Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anıldı.


e-Bülten Sayı 468 / 14 Şubat 2023


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88