İMO: Emeğimizin Karşılığını İstiyoruz Yeterli İstihdam Adil Atama

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından “Talebimiz Geleceğimiz” kampanyası başlatıldı. İnşaat mühendislerinin istihdam, atama ve özlük hakları için yürütülen çalışma 21 Aralık 2022 Çarşamba günü İMO Merkezinde ve eş zamanlı olarak tüm şubelerde düzenlenen basın toplantısıyla başladı.

İMO İstihdam ve Özlük Haklarımıza Dair Sorunlar/Çözüm Önerileri Özet Raporu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan İstihdam ve Özlük Haklarımıza Dair Sorunlar/Çözüm Önerileri Özet Raporu yayımlandı.

Gölyaka-Düzce Depremi Ön Değerlendirme Raporu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan `23.11.2022 Gölyaka-Düzce Depremi Ön Değerlendirme Raporu` yayımlandı.

Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları İçin 2023 Yılı Asgari Ücreti 17.500 TL Olarak Belirlendi

TMMOB Yönetim Kurulu tarafından alınan karar uyarınca ücretli çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Asgari Ücreti 2023 yılı için brüt 17.500 TL olarak tespit edildi.

19 Aralık İnşaat Mühendisliği Haftası: Gündeme Dair Söyleşisi Düzenlendi

İnşaat Mühendisliği Haftası kapsamında 20 Aralık 2022 Salı günü İMO Rüştü Özal Salonu’nda ülke gündemine dair söyleşi düzenlendi.

Oda Yönetim Kurulu ve Oda Kurul Komisyon Başkanları Toplantısı Yapıldı

İMO Yönetim Kurulu ve kurul-komisyon başkanları ortak toplantısı 13 Aralık 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Toplantıda Oda çalışma programının 2023 yılı süreci ve kurul komisyon çalışmaları ile ilgili planlamalar görüşüldü.

`Talebimiz Geleceğimiz` Kampanyamızın Basına Yansımaları

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından başlatılan `Talebimiz Geleceğimiz` kampanyası ulusal ve yerel medya organlarında geniş yer buldu.

Meslektaşlarımızın Mevcut Durumu Hakkında Odamızın Hazırladığı Rapor Birgün Gazetesinde

Gölyaka Deprem Raporu Birgün Gazetesinde

İMO tarafından hazırlanan Düzce Gölyaka Deprem Raporu 21 Aralık 2022 tarihinde Birgün Gazetesinde yayımlandı.

Kazı Destek Yapıları Hakkında Yönetmelik Yayımlandı

18 Aralık 2022 Pazar tarihli Resmî Gazetenin 32047. sayısında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından: Kazı Destek Yapıları Hakkında Yönetmelik yayımlandı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz, Odamızın 68. Yılı Dolayısıyla Kuruluş Etkinliği Düzenledi

İMO Adana Şubesi tarafından Odamızın kuruluşunun 68. yılı dolayısıyla 75. Yıl Sanat Galerisinde gerçekleştirilen etkinlikte, meslekte 60, 50, 40 ve 25 yılı dolduran üyelerimize plaket ve onur belgeleri, üniversiteye bu yıl başlayan öğrencilere ilk baretleri takdim edildi.

Ankara Şubemizde Çelik Yapı Tasarımına Giriş Atölyesi Düzenlendi

İMO Ankara Şubesi tarafından 10-17 Aralık 2022 tarihlerinde 4. Sınıf genç-İMO ve 0-3 yıllık mezun üyelerimize özel 8 saatlik “Çelik Yapı Tasarımına Giriş Atölyesi” düzenlendi. Atölyeye 23 kişi katıldı.

Basında Ankara Şubemiz: Emeğimizin Karşılığını İstiyoruz Yeterli İstihdam Adil Atama

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 21 Aralık 2022 Çarşamba günü basın toplantısıyla başlatılan `Talebimiz Geleceğimiz” kampanyasının basına yansıması

Ankara Şubemizde Deli Bayramı Oyunu Sahnelendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi İMOT Tiyatro Topluluğu tarafından 24 Aralık 2022 Cumartesi günü İMO KKM Teoman Öztürk Salonu`nda `Deli Bayramı` oyunu sahnelendi.

Ankara Şubemiz İMO-Çocuk Yılbaşı Partisi Düzenlendi

İMO Ankara Şubesi tarafından 24 Aralık 2022 Cumartesi günü İMO-çocuk Yılbaşı Partisi düzenlendi. İMO-çocuk Drama Atölyesinin katıldığı partide her ailenin getirdiği yiyeceklerle sofra birlikte kuruldu.

Ankara Şubemizde Kurs: Temelden İleri Seviyeye EXCEL Eğitimi

7-8-10-13-14-15 Ocak 2023 tarihlerinde İMO Ankara Şubesi`nde `Temelden İleri Seviyeye Excel Eğitimi` düzenlenecektir.

Gaziantep Şubemizden Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesinin düzenlediği Kış Balosuna sanatçı Levent Yüksel katıldı.

Basında İstanbul Şubemiz

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından İnşaat Mühendislerinin İstihdamı, Çalışma Koşulları ve Özlük Hakları ile İlgili başlatılan kampanya kapsamında Şubemiz tarafından 21 Aralık 2022 tarihinde yapılan basın toplantısı yazılı ve görsel basında yer aldı.

İstanbul Şubemiz: Trafik Mühendisliği Kitabı Çıktı

Trafik Mühendisliği kitabı, detaylı anlatımı ve anlaşılması kolay diliyle hazırlanmış büyük bir emeğin ürünüdür. Bu alanda önemli katkılar sunacak, bu konuda çalışan öğrenciler ve meslektaşlarımız tarafından önemli bir kaynak olarak değerlendirilecektir.

İstanbul Şubemizde Deprem Nasıl Afete Dönüşür? Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Tekil Seminerler kapsamında düzenlenen “Deprem Nasıl Afete Dönüşür?” başlıklı seminer 22 Aralık 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa İnşaat Kulübü – SECTOR’22 Etkinliği

İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa İnşaat Mühendisliği Kulübü’nün düzenlemiş olduğu SECTOR’22 etkinliği 22.12.2022 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Avcılar Merkez Kampüsü Konferans Salonu `nda gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemizden Adalet Nöbetine Destek

Adalet Nöbetinin 242. gününde Mimarlar Odası’nın Karaköy’deki binasının önünde, İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve meslektaşlarımızla destek verdik.

İstanbul Şubemiz 100. Yıla Doğru Türkiye’de Basın ve Kadın Özgürlüğü Etkinliği

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından Odamızın 68. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “100. YILA DOĞRU TÜRKİYE’DE BASIN VE KADIN ÖZGÜRLÜĞܔ başlıklı söyleşi Şube Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Meslekte 40, 50, 60 Yıl Plaket ve Onur Belgesi Töreni

İMO İstanbul Şubesinin Odamızın 68. Kuruluş yıldönümü kapsamında düzenlediği Meslekte 40, 50, 60 Yıl Onur Belgesi Plaket Töreni Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Harun Karadeniz`i Anma Etkinliği

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından Odamızın 68. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Harun Karadeniz`i Anlama ve Anma Etkinliği 23 Aralık 2022 tarihinde İMO İstanbul Şubesi Harun Karadeniz Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemizde EKB Uzmanlığı Eğitimi

Kurs Tarihi: 10-11-12-13 OCAK 2023

İstanbul Şubemizde 60`ından Sonra Suluboya Resim ve Çakıltaşı Mozaik Sergisi

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından Odamızın 68. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “60`INDAN SONRA SULUBOYA RESİM VE ÇAKILTAŞI MOZAİK SERGİSİ” açılışı Şube Fuaye katında gerçekleşti.

İzmir Şubemizde Meslekte 60-50-40-25. Yıl Plaket Törenimiz Gerçekleşti

İMO İzmir Şube Meslekte 60, 50, 40 ve 25. Yıl Plaket töreni 20 Aralık 2022 tarihinde Tepekule Kongre Merkezi`nde gerçekleşti.

genç-İMO İzmir Forumu Gerçekleşti

İMO İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Düztaş ve üyemiz İnş. Müh. Erkay Kılıç`ın katıldığı genç-İMO forumumuz 17 Aralık 2022 tarihinde Şubemizde gerçekleşti.

İzmir Şubemizde Bilgisayar Destekli Yapısal Tasarım Kursumuz Tamamlandı

genç-İMO üyesi öğrenci üyelerimize yönelik olarak düzenlenen Bilgisayar Destekli Yapısal Tasarım kursu tamamlandı.

İzmir Şubemiz Mesleğe Köprü Dönem Toplantısı Gerçekleştirildi

İMO İzmir Şubesi tarafından üniversitelerin inşaat mühendisliği bölümünde öğrenim gören son sınıf öğrencilerini, donanımlı, iş hayatında başarılı ve toplumsal bilinci yüksek mühendisler olarak yetiştirilmesi amacıyla başlatılan Mesleğe Köprü projesinin 3. Yıl toplantısı 18 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşti.

İzmir Şubemizde Türk Sanat Müziği Korosu Konserimiz Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesinin Selim Öztaş yönetimindeki Türk Sanat Müziği Korosu`nun 22 Aralık 2022 tarihinde EÜ Atatürk Kültür Merkezi`nde verdiği konser üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

İzmir Şubemizde Hazır Beton Sektöründe Sürdürülebilirlik Seminerimiz Gerçekleşti

Prof. Dr. Özge Andiç Çakır ve Y. İnş. Müh. Yasin Engin Sunduğu Hazır Beton Sektöründe Sürdürülebilirlik Semineri 22 Aralık 2022 tarihinde İMO İzmir Şubesinde gerçekleştirildi.

Manisa Şubemizde 19 Aralık Etkinliği

İnşaat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi tarafından 17 Aralık 2022 tarihinde, İnşaat Mühendisleri Günü Kutlandı.


e-Bülten Sayı 463 / 27 Aralık 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88