19 Aralık İnşaat Mühendisleri Günümüz Kutlu Olsun!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, 19 Aralık İnşaat Mühendisleri Günü nedeniyle yaptığı açıklama.

İMO 48. Dönem 2. Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 48. Dönem 2. Danışma Kurulu toplantısı 10 Aralık 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Medet Özbek`i Saygı ve Özlemle Anıyoruz...

Aramızdan ayrılışının 6. yılında, Odamız eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Medet Özbek`i saygı ve özlemle anıyoruz.

Bilirkişilik Daire Başkanlığına Bilirkişilik Asgari Ücret Tarifesi Hakkında TMMOB Görüşü Gönderildi

TMMOB tarafından Bilirkişilik Daire Başkanlığına `bilirkişilik asgari ücret tarifesi` üzerine 6 Aralık 2022 tarihinde görüş yazısı gönderildi.

TMMOB Bilirkişi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazetede Yayımlandı

Resmi Gazete’nin 7 Aralık 2022 tarihli, 32036. sayısında TMMOB tarafından; TMMOB Bilirkişi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı.

ODTÜ Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Türkiye’nin Afet Risk Yönetimi Yuvarlak Masa Toplantısı

ODTÜ Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi `Türkiye’nin Afet Risk Yönetimi Yuvarlak Masa Toplantısı` bilimsel etkinliği duyurusu.

Uluslararasi AERS2023 Kongresi

24-26 Nisan 2023 tarihlerinde Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi ev sahipliğinde uluslararası “International Congress on Advanced Earthquake Resistant Structures (AERS 2023)” kongresi yapılacaktır.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz “Konut Sorunu ve Barınma Hakkı” Konferansı düzenledi

İMO Adana Şubesi tarafından 10 Aralık İnsan Hakları Gününde, “Konut Sorunu ve Barınma Hakkı” Konferansı düzenlendi.

Ankara Şubemiz 19 Aralık Mühendislik Haftası Programı

İMO Ankara Şubesinin her sene Odamızın kuruluşunun yıl dönümünde düzenlediği Mühendislik Haftası etkinliklerinin 2022 yılı programı belli oldu.

Ankara Şubemizde Meslekte 25, 40, 50, 60. Yıl Töreni Düzenlendi

19 Aralık Mühendislik Haftası etkinlikleri kapsamında İMO Ankara Şubesi tarafından 16 Aralık 2022 Cuma günü İMO KKM Teoman Öztürk Salonunda meslekte 25, 40, 50 ve 60. yılını dolduran üyelerimiz için plaket töreni düzenlendi.

Ankara Şubemizin Açtığı Dava Sonucunda Kastamonu Belediyesi’nin Yasal Dayanağa Aykırı `İş Bitirme Ücreti` ve `Müelliflik Kayıt Ücreti` Uygulamaları İptal Edilmiştir

Ankara Şubemizin Açtığı Dava Sonucunda Etimesgut Belediyesi’nin Yasal Dayanağa Aykırı `Müelliflik Kayıt Ücreti` Uygulaması İptal Edilmiştir

Ankara Şubemiz Gazi Üniversitesi`nde İMO, genç-İMO Tanıtımı

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde İnşaat Mühendisliğine Giriş dersi kapsamında İMO ve genç-İMO tanıtımı yapıldı.

Ankara Şubemizde Yıkım İşlerinde Asbest Tehlikesi: Farkındalık Eğitimi Semineri

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 8 Aralık Perşembe günü “Yıkım İşlerinde Asbest Tehlikesi: Farkındalık Eğitimi” semineri düzenlendi.

Eskişehir Şubemizde Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlar Gösterisi

“Düşten Düşünceye ZAMANSIZ KADINLAR” tiyatral gösterisi 5 Aralık 2022 tarihinde Hasan Polatkan Kültür Merkezinde sahnelendi.

Gaziantep Şubemizde genç-İMO Temsilcilik Seçimleri

Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü genç-İMO 2022-2023 Üniversite ve Sınıf temsilcileri seçimleri yapıldı.

Gaziantep Şubemizde Plaket ve Onur Belgesi Töreni

İMO Gaziantep Şube olarak meslekte 25, 40, 50 ve 60. Yılını dolduran meslektaşlarımız için `Plaket ve Onur Belgesi Törenimiz` Şube Hizmet Binamızda kokteyl ve müzik dinletisi eşliğinde düzenlendi.

İstanbul Şubemizde Söyleşi: Depremini Bekleyen İstanbul

İnşaat Mühendisleri Odası 68. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri kapsamında Şubemiz tarafından gerçekleştirilen söyleşiye konuşmacı olarak Nasuh MAHRUKİ (AKUT VAKFI Başkanı) ve Can SÖZEN (Afet Eğitimcisi) katıldı.

İstanbul Şubemiz, Kadıköy Kent Suçlarını Takip ve Teşhir Ağı : Söğütlüçeşme’de AVM İstemiyoruz Açıklamasında

Kadıköy Kent Suçlarını Takip ve Teşhir Ağı, `Viyadük İnşaat ve Çevre Düzenlemesi` adı altında, Kadıköy ilçesinde bulunan Söğütlüçeşme Marmaray İstasyonu bölgesindeki ağaç kıyımına dair bir protesto eylemi gerçekleştirdi.

İstanbul Şubemiz, “Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının tanınmasının yıldönümü kutlu olsun”

Kadınlar, 1934 yılından bu yana eğitimden siyasete, sağlıktan ekonomiye, spordan sanata, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına hayatın her alanında başarıyla yer almaya devam ediyor.

İstanbul Şubemiz, Döngüsel Ekonomide Değer Yaratmak: Prekast ile Nasıl Daha Hızlı, Daha Güvenli ve Daha Sürdürülebilir İnşa Edebiliriz?

İstanbul Şubemiz tarafından Şantiye Seminerleri kapsamında düzenlenen “Döngüsel Ekonomide Değer Yaratmak: Prekast ile Nasıl Daha Hızlı, Daha Güvenli ve Daha Sürdürülebilir İnşa Edebiliriz?” başlıklı seminer 5 Aralık 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz TUCSA-23. Yapısal Çelik Günü Etkinliğinde

Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından düzenlenen 23. Yapısal Çelik Günü etkinliği 6 Aralık 2022 tarihinde Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde 9. Geoteknik Sempozyumu Ön Hazırlık Toplantısı

Odamız adına İstanbul Şubemiz tarafından 22-23-24 Kasım 2023 tarihlerinde, İstanbul’da düzenlenecek olan 9. Geoteknik Sempozyumu’nun ön hazırlık toplantısı İMO İstanbul Şubesinde yapıldı.

İstanbul Şubemize Doğru Partisi İstanbul İl Başkanlığı’ndan Ziyaret

Doğru Partisi İstanbul İl Başkanı Arda Ateş ve il yönetim kurulu üyeleri, 6 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Şubemize ziyarette bulundular.

İstanbul Şubemizde Toplanma Alanları Organizasyonu Eğitimi

AKOM, AKUT VAKFI ve AFET GÖNÜLLÜLERİ iş birliğinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “SEN DE GÖNÜLLÜ OL; İSTANBUL SENİNLE GÜVENDE!” projesine yönelik olarak, 7 Aralık 2022 tarihinde Şubemiz Konferans Salonu’nda eğitim gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz İstanbul Bilgi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’ne Giriş Dersinde

İstanbul Bilgi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencileri ile çevrimiçi olarak gerçekleştirilen İnşaat Mühendisliği’ne Giriş dersi 9 Aralık 2022 tarihinde çevrimiçi gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde 14. Ulaştırma Kongresi Düzenleme Kurulu 1. Toplantısı

Odamız adına İstanbul Şubemiz tarafından 18-20 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 14. Ulaştırma Kongresi’nin Düzenleme Kurulu birinci toplantısı 9 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Şubemizde gerçekleşti.

İstanbul Şubemizden Adalet Nöbetine Destek

Adalet Nöbetinin 228. gününde Mimarlar Odası’nın Karaköy’deki binasının önünde, yönetim kurulu üyelerimiz ve meslektaşlarımızla destek verdik.

İstanbul Şubemizin 19 Aralık Haftası Etkinlikleri İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 19 Aralık Haftası etkinlikleri:

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 19 Aralık Haftası etkinlikleri:

İstanbul Şubemizde Deprem Yalıtım Sistemleri ve Uygulaması Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Seminerleri kapsamında düzenlenen “Deprem Yalıtım Sistemleri ve Uygulaması” başlıklı seminer 12 Aralık 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Yeditepe Üniversitesi Yapı Kulübü YUCONES - CIVIL YEDITEPE`23 Etkinliğinde

Yeditepe Üniversitesi Yapı Kulübü YUCONES’in düzenlemiş olduğu CIVIL YEDITEPE`23 etkinliği 10.12.2022-11.12.2022 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası İnan Kıraç Salonu`nda gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemizde Tarihi Yapıların Yapı Mühendisliği Açısından Değerlendirilmesi ve Davranışlarının İyileştirilmesi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Tekil Seminerler kapsamında düzenlenen “Tarihi Yapıların Yapı Mühendisliği Açısından Değerlendirilmesi Ve Davranışlarının İyileştirilmesi” başlıklı seminer 15 Aralık 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İzmir Şubemiz Beyaz Baretli Kadınlar Projesi Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Projeleri Yarışması Ödülü Aldı

İzmir Şubemizin Beyaz Baretli Kadınlar Projesi Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) ve İsveç Olof Palme International Vakfı tarafından düzenlenen Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Projeleri Yarışmasında (Fırsat Eşitliği ve Eğitim Alanında Sunulan En İyi Uygulama) Birincilik Ödülü aldı.

İzmir Şubemiz Efes Antik Kenti ve Şirince Gezisi Gerçekleşti

Efes Antik Kenti ve Şirince gezimiz üyelerimiz ve öğrenci üyelerimizin katılımıyla 4 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşti.

İzmir Şubemiz İzmir Ekonomi Üniversitesi genç-İMO Tanıtımı

genç-İMO İzmir tarafından, 7 Aralık 2022 tarihinde İzmir Ekonomi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde açılan stantta yeni öğrencilere Odamız ve genç-İMO tanıtılarak öğrenci üye kayıtları alınmaya başlandı.

İzmir Şubemiz Karşıyaka Belediyesi ile BBK Protokolü İmzaladı

İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimine devam eden kadın öğrencilere öğrenim bursu, mentorluk, teknik ve sosyal mühendislik eğitimi ile birçok yönden desteklemek amacıyla yürüttüğümüz Beyaz Baretli Kadınlar Projemizi destekleyen Karşıyaka Belediyesi`yle projenin dördüncü yılı için 7 Aralık 2022 tarihinde bir protokol imzalandı.

İzmir Şubemizde Betonun Mekanik Özellikleri Konulu Seminer

Prof. Dr. Ali Uğur Öztürk`ün sunduğu `Betonun Mekanik Özellikleri` konulu seminer 8 Aralık 2022 tarihinde Şubemizde gerçekleşti.

İzmir Şubemiz Beyaz Baretli Kadınlar 4. Yıl Başlangıç Toplantısı

İMO İzmir Şubesi tarafından sürdürülen Beyaz Baretli Kadınlar projesinin 4. Yıl Başlangıç Toplantısı 11 Aralık 2022 tarihinde Balçova Orman İçi Kafe`de gerçekleşti.

İzmir Şubemiz İZSU ile İş Birliği Protokolü İmzaladı

İZSU Genel Müdürlüğü ile Şubemiz arasında mesleki eğitim, teknik destek, danışmanlık vb. alanlarda iş birliği konularını içeren protokol 13 Aralık 2022 tarihinde İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu ile Şube Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar tarafından imzalandı.

İzmir Şubemizde İş Arayan Üyelerimize Yönelik `STA4CAD` Kursu

İş Arayan üyelerimize yönelik olarak düzenlenen, eğitmenliğini İnş. Müh. Harun Murat`ın yaptığı `STA4CAD` Kursu 13 Aralık 2022 tarihinde İzmir Şubemizde başladı.

İzmir Şubemizde Betonda Kalite Kontrolü Konulu Seminer

Prof. Dr. Selçuk Türkel ve İnş. Müh. Fatih Özer`in sunduğu `Betonda Kalite Kontrolü` konulu seminer 13 Aralık 2022 tarihinde Şubemizde gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 462 / 13 Aralık 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88