Yurttaşlarımızın Deprem Korkusu Duymadan Yaşama Hakkı Vardır!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun Düzce Depremi hakkında 23.11.2022 tarihli basın açıklaması

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, BBC News Türkçe`de

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, Düzce`de meydana gelen deprem ile ilgili BBC News Türkçe`ye açıklamalarda bulundu.

İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna Kanal B Televizyonunda

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 2. Başkanı Nusret Suna, Düzce`de meydana gelen deprem ile ilgili Kanal B Televizyonuna açıklamalarda bulundu.

İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna Halk Tv`de

İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna Düzce`de meydana gelen deprem ile ilgili Halk TV`ye açıklamalarda bulundu.

Basında İMO

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun Düzce Depremi hakkında 23.11.2022 tarihli basın açıklaması çeşitli basın yayın kuruluşlarında yer aldı

Kadına Yönelik Şiddetin Farkında Olup Şiddete Dur De!

İMO Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle yapılan açıklama.

14. Ulaştırma Kongresi Ön Hazırlık Toplantısı Gerçekleştirildi

Odamız adına 18-20 Ekim 2023 tarihlerinde İMO istanbul Şubesi tarafından düzenlenecek olan 14. Ulaştırma Kongresi ön hazırlık toplantısı 23 Kasım 2022 tarihinde yapıldı.

Uluslararası 11. Beton Kongresi Birinci Duyurusu Yayımlandı

İnşaat Mühendisleri Odası adına 28-30 Eylül 2023 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Kongre ve Kültür Merkezi – Erzurum’ da İstanbul ve Erzurum Şubelerinin ortaklaşa düzenleyeceği “ 21 Yüzyılda Beton “ Temalı “Uluslararası 11.Beton Kongresi” Birinci duyurusu yayımlandı.

Betonarme Yapı Davranışı Kursu

İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde Prof. Dr. Ali Tuğrul TANKUT tarafından hazırlanmış olan Betonarme Yapı Davranışı Kursu açılmıştır.

İnşaat Mühendisleri Odası Eğitim Platformu İMO SEM`de Eğitim Kayıtları Başladı

Mühendislikte Makro Programlama Kursu

İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde İnş. Müh. Kazım KARAAĞAÇ tarafından hazırlanmış olan Mühendislikte Makro Programlama Kursu açılmıştır.

Teknik Dergi İsim Değişikliği Gerçekleştirildi

Odamızın bilimsel ve akademik yayını olan Teknik Dergi’nin adı “Turkish Journal of Civil Engineering” olarak değişti. Türkçe ve İngilizce makalelerin kabul edildiği dergimizin ilk sayısı Ocak 2023 tarihinde yayınlanacak.

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!

TMMOB Tarafından “Özellik Arz Eden Binaların Tasarım Gözetimi ve Kontrolü Hizmetlerine Dair Yönetmelik ”in İptali İstemiyle Dava Açıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca Resmi Gazetede yayımlanan “Özellik Arz Eden Binaların Tasarım Gözetimi ve Kontrolü Hizmetlerine Dair Yönetmelik “in yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle TMMOB tarafından Danıştay’da dava açıldı.

Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Özlük Hakları ve Ekonomik Talepleri ile ilgili Hazırlanan Kanun Teklifleri Milletvekillerine İletildi

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının özlük hakları ve ekonomik taleplerini içeren ek gösterge, ek ödeme ve ücret iyileştirmelerine yönelik kanun tekliflerini hayata geçirilmesi ve kanunlaştırılması amacıyla TBMM’de yer alan mühendis, mimar ve şehir plancı milletvekillerine göndermiştir.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz genç-İMO Üyelerine Yönelik Kahvaltı Düzenledi

İMO Adana Şubesi, genç-İMO üyelerine yönelik 20 Kasım 2022 Pazar günü, Şube Yönetim Kurulu Üyelerinin de katılımıyla kahvaltı düzenledi.

Ankara Şubemizin Açtığı Dava Sonucunda Çorum Kargı Belediyesi Tarafından Alınan Büro Tescil Belgesi Dosyalama Ücreti İptal Edilmiştir

İMO Ankara Şubesi tarafından, Çorum Kargı Belediyesi`nin uygulamasına ilişkin açtığı dava sonucu `Büro Tescil Belgesi Dosyalama Ücreti` iptal edildi.

Ankara Şubemizde İskelelerde Hesap Yöntemleri Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 24 Kasım Perşembe günü “İskelelerde Hesap Yöntemleri” semineri düzenlendi.

Ankara Şubemiz: Mücadele Kazandırır ve Kadınlar Kazanacak

İMO Ankara Şubesi Kadın Komisyonu tarafından25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle yaptığı açıklama

Bursa Şubemize BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit’den Ziyaret

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (BESOB) Başkanı Fahrettin Bilgit ve Yönetim Kurulu üyeleri İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar ve Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti.

Gaziantep Şubemizden Gaziantep Barosuna Tebrik Ziyareti

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Yönetim Kurulu; Gaziantep Barosu Başkanlığına yeniden seçilen Av. İskender KAHRAMAN ve Yönetim Kuruluna tebrik ziyaretinde bulundular.

Gaziantep Şubemizden Gaziantep Ticaret Odasına Tebrik Ziyareti

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Yönetim Kurulu, Gaziantep Ticaret Odası Başkanlığına yeniden seçilen M. Tuncay YILDIRIM ve Yönetim Kuruluna, Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanlığına yeniden seçilen M. Hilmi TEYMUR ve inşaat sektöründeki Meslek Komite Üyelerine tebrik ziyaretinde bulundular.

Gaziantep Şube Yönetim Kurulumuzdan Kilis Ticaret ve Sanayi Odasına Tebrik Ziyareti

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Yönetim Kurulu, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacı Mustafa CELKANLI ve Yönetim Kuruluna tebrik ziyaretinde bulunmuşlardır.

Gaziantep Şube Yönetim Kurulumuz Şube Toplantısını Kilis Temsilciliğimizle Yaptı

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Yönetim Kurulu 24 Kasım 2022 tarihli Şube Yönetim Kurulu toplantısını İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Kilis Temsilciliğinde, Kilis Temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirmiştir.

İstanbul Şubemiz Prof. Dr. Nesrin Yardımcı Tiryakioğlu’nu Anma Törenine Katıldı

Yeditepe Üniversitesi tarafından gerçekleşen Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI TİRYAKİOĞLU’nu Anma Töreni 24 Kasım 2022 tarihinde Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonunda gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Uygulama Örnekleriyle Sismik İzolasyon Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Tekil Seminerler kapsamında düzenlenen “UYGULAMA ÖRNEKLERİYLE SİSMİK İZOLASYON” başlıklı seminer 24 Kasım 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şube Başkanımız DW Türkçe`ye Açıklamalarda Bulundu

İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun SÜMER, Deprem Toplanma Alanlarına ilişkin DW Türkçe’ye açıklamalarda bulundu.

İstanbul Şubemiz Kent Yoksulluğu Çalıştayına Katıldı

İstanbul Kent Konseyi tarafından düzenlenen `Kent Yoksulluğu Çalıştayı` 26 Kasım 2022 tarihinde Metro Akademi Büyük Salonda gerçekleşti.

İstanbul Şube Başkanımız FOX Habere Katıldı

İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun SÜMER, 23 Kasım 2022 tarihinde yaşanan deprem sonrası “Toplanma Alanları” konusunda Fox Haber’e açıklamalarda bulundu.

İstanbul Şubemizden Adalet Nöbetine Destek

Adalet Nöbetinin 214. gününde Mimarlar Odası’nın Karaköy’deki binasının önünde, İMO İstanbul Şube yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımızla destek verdik.

İzmir Şubemiz Basında

Yakın zamanda İzmir ve Düzce`de meydana gelen depremler sonrasında İMO İzmir Şube Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar`ın basında yer alan açıklamaları:

İzmir Şubemiz İzmir Katip Çelebi Üniversitesi genç-İMO Tanıtımı

genç-İMO İzmir tarafından, 24 Kasım 2022 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde açılan stantta yeni öğrencilere Odamız ve genç-İMO tanıtılarak öğrenci üye kayıtları alınmaya başlandı.

Mersin Şubemiz Tarafından Performans Analizleri, Uygulama Sınırları ve Raporlama Formatı Semineri Düzenlendi

İMO Mersin Şubesi tarafından Performans Analizleri, Uygulama Sınırları ve Raporlama Formatı konulu seminer 24 Kasım 2022 tarihinde düzenlendi.

Uşak Şubemiz, Uşak Sorkun Köyü ``Tarımsal Sulama Ve İçme Suyu Barajı`` İnşaatına Teknik Gezi Düzenledi

İMO Uşak Şubemiz tarafından ; DSİ 23. Şube Müdürlüğünce yapımı devam etmekte olan Uşak Sorkun Köyü `` Tarımsal Sulama ve İçme Suyu Barajı `` inşaatına üyelerimizin katılımı ile Teknik Gezi gerçekleştirildi.


e-Bülten Sayı 460 / 29 Kasım 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88