Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Yapılan Değişiklik, Beklentileri Karşılamaktan Uzaktır

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Resmi Gazetede yayımlanan “Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik` hakkında 18.11.2022 tarihinde yaptığı açıklama.

İMO SEM Eğitim Platformumuz Güncellenmiştir

İnşaat Mühendisliği uzmanlık alanlarında yüzlerce seminer ve onlarca kursların yer aldığı eğitim platformumuz güncellenmiştir.

İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna Vatan Gazetesinde

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna, “Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik` hakkında açıklamalarda bulundu

11. Uluslararası Beton Kongresi Düzenleme Kurulu Birinci Toplantısı Yapıldı

Odamız adına İstanbul ve Erzurum Şubeleri olarak, 28-29-30 Eylül 2023 tarihlerinde Erzurum’da gerçekleştireceğimiz 11. Uluslararası Beton Kongresi’nin birinci toplantısı 17 Kasım 2022 tarihinde çevrimiçi ortamda gerçekleşti.

Prof. Dr. Nesrin Yardımcı Tiryakioğlu’nu Kaybettik

Ailesine, sevdiklerine ve meslektaşlarımıza başsağlığı diliyoruz.

İMO Bilirkişilik Komisyonu 6. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bilirkişilik Komisyonu altıncı toplantısını 16 Kasım 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

Meslek İçi Eğitim Kurulu 7. Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Kurulu 7. toplantısını 17 Kasım 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

İMO Yapı Denetim Komisyonu 3. Toplantısını Yaptı

İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Denetim Komisyonu 3. toplantısı 17 Kasım 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Teknik Dergi Yayın Kurulu 4. Toplantısını Gerçekleştirdi

Teknik Dergi Yayın Kurulu 4. Toplantısı 18 Kasım 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar, Şehir Plancıları Bütçeden Emeğinin Karşılığını İstiyor!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu`nda görüşmeleri devam eden 2023 Yılı Merkezi Bütçesi kapsamında, kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının ücretlerine ilişkin talepleri içeren bir basın açıklamasını 17 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirdi.

İstiklal Caddesinde Gerçekleşen Bombalı Saldırıyı Kınıyoruz!

DİSK, KESK, TMMOB, TTB 18 Kasım 2022 tarihinde `İstiklal Caddesi’nde Gerçekleşen Bombalı Saldırıyı Kınıyoruz` başlıklı bir basın açıklaması yaptı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubesi Kahramanmaraş Temsilciliğimiz Şantiyelerde İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Semineri Düzenledi

İMO Adana Şube Kahramanmaraş Temsilciliği, İSG Uzmanı Sinan Nakış’ın konuşmacı olduğu `Şantiyelerde İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Konusunda Alınacak Tedbirler` konulu Seminer düzenlendi.

Adana Şubesi Kahramanmaraş Temsilciliğimiz Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Konusunda Seminer Düzenledi

İMO Adana Şube Kahramanmaraş Temsilciliği, Onikişubat Sosyal Hizmet Merkezi Psikolojik Danışmanı Şeyma Kişi’nin konuşmacı olduğu “Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele ve 6284 Sayılı Kanun” konulu Seminer düzenlendi.

Adana Şubemiz ‘STA4CAD Programı ile Betonarme Yapı Tasarım Esasları’ Kursu Düzenledi

İMO Adana Şubesi, 20 saat süren STA4CAD Programı ile Betonarme Yapı Tasarım Esasları Kursu düzenledi. Kurs bitiminde katılımcılara sertifikalarını takdim edildi.

Adana Şubemiz Adnan Menderes Bulvarındaki İşgallerin Kaldırılması Konusunda Açıklama Yaptı

İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, Seyhan Baraj Gölü kıyısında yer alan Adnan Menderes Bulvarındaki yasa dışı işgallerin bir an önce ortadan kaldırılması gerektiği konusunda 17 Kasım 2022 tarihinde basın açıklaması yaptı.

Ankara Şubemizde Yüz Yüze Seminer: İskelelerde Hesap Yöntemleri Semineri Düzenlenecektir

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 24 Kasım 2022 Perşembe günü saat 19.00`da “İskelelerde Hesap Yöntemleri” semineri düzenlenecektir.

Ankara Şube Afyonkarahisar Temsilciliğimizde Kurs: Deprem Etkisi Altında Mevcut Bina Sistemlerinin Değerlendirilmesi ve Güçlendirme Tasarımı İçin Özel Kurallar ve Özellik Arz Eden Binaların Tasarım Gözetimi ve Kontrolü Hizmetlerine Dair Yönetmelik Kursu D

Ankara Şube Bartın Temsilciliğinde Zemin İyileştirme Yöntemleri ve Forekazıklı Temeller Semineri Düzenlenecektir

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Bartın Temsilciği tarafından 26 Kasım 2022 Cumartesi günü saat 14.00`de “Zemin İyileştirme Yöntemleri ve Forekazıklı Temeller” semineri düzenlenecektir.

Ankara Şubemizde Çelik Yapı Tasarımına Giriş Atölyesi Düzenlenecektir

10-17 Aralık 2022 tarihlerinde İMO Ankara Şubesi tarafından gerçekleştirilecek olan “Çelik Yapı Tasarımına Giriş Atölyesi”nin bilgi afişi aşağıda sunulmuştur.

Çanakkale Şubemizde genç-İMO Temsilcileri Seçimi Yapıldı

İMO Çanakkale Şubesinde 14 Kasım 2022 tarihinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda genç-İMO üniversite ve sınıf temsilcileri seçimi yapıldı.

Gaziantep Şubemiz Tarafından Korkut Küçükcan`ı Anma Töreni Düzenlendi

Akkent Camii inşaatında göçük altında kalarak hayatını kaybeden meslektaşımız Korkut KÜÇÜKCAN vefatının 3. yıldönümünde Gaziantep Akademik Meslek Odaları Birliği ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından İMO Gaziantep Şubesi Korkut Küçükcan Konferans Salonunda basın açıklaması yaptı.

İstanbul Şubemizde Yangın Mühendisliğine Giriş Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Tekil Seminerler kapsamında düzenlenen “YANGIN MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ” başlıklı seminer 17 Kasım 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Yapısal Olmayan Riskler Eğitim Toplantısına Katıldı

Etkinliğe konuşmacı olarak İMO İstanbul Şubesi adına Afete Hazırlık ve Müdahale Komisyon Başkanı Temel PİRLİ katıldı.

İstanbul Şubemizde Ürün Tanıtım Semineri “ Fab2018 Entegre Ön Üretimli Betonarme Binalar Analiz ve Tasarım Programı ” Gerçekleşti

İMO İstanbul Şubesi tarafından Ürün Tanıtım Seminerleri kapsamında düzenlenen “FAB2018 ENTEGRE ÖN ÜRETİMLİ BETONARME BİNALAR ANALİZ VE TASARIM PROGRAMI” başlıklı seminer 15 Kasım 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şube Başkanımız Doğuş Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’ne Giriş Dersine Katıldı

İMO İstanbul Şube Başkanı E. Fusun Sümer Doğuş Üniversitesi’nde gerçekleştirilen İnşaat Mühendisliği’ne Giriş dersine “İnşaat Mühendisliği ve İnşaat Mühendisleri Odası” başlıklı sunumu ile 15 Kasım 2022 tarihinde konuşmacı olarak katıldı.

İstanbul Şube Başkanımız KRT TV`de Yer Aldı

İMO İstanbul Şube Başkanı Füsun Sümer, Osman Güdü`nün Hazırlayıp Sunduğu `Kent ve Yaşam` programının “DEPREMİ BEKLERKEN, İMAR AFFI MI ÇIKIYOR?” konulu bölümünde program konuğu olarak katıldı.

İstanbul Şubemizde EOTA TR069`a Göre Filiz Ekimi Tasarımı ve Demo Uygulaması Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Seminerleri kapsamında düzenlenen “EOTA TR069`A GÖRE FİLİZ EKİMİ TASARIMI VE DEMO UYGULAMASI” başlıklı seminer 14 Kasım 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz YTÜ Yapı Kulübü- İlk Baretim Etkinliğine Katıldı

İlk Baretim etkinliği kapsamında katılımcılara İMO İstanbul Şubesi tarafından baretleri hediye edildi.

İzmir Şubemizde Betonda Kullanılan Kimyasallar Semineri Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesinde İnş. Müh. Bimen Kadiroğlu`nun sunduğu `Betonda Kullanılan Kimyasallar` semineri gerçekleşti.

İzmir Şubemizde İleri Excel Kursu Başladı

İMO İzmir Şubesinde Eğitmenliğini İnş. Müh. Atakan Aktaş`ın yaptığı İleri Excel Kursu başladı.

İzmir Şubemizde genç-İMO `Mesleğimiz ve İMO` Söyleşisi Gerçekleşti

genç-İMO İzmir tarafından düzenlenen Mesleğimiz ve İMO söyleşisi 12 Kasım 2022 tarihinde İzmir Şube hizmet bainasında gerçekleştirildi.

İzmir Şubemizde Karabağlar Atatürk Gençlik Merkezi İnşaatı Teknik Gezi Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesi Karabağlar Atatürk Gençlik Merkezi İnşaatı Teknik Gezisi gerçekleşti. Gezide şantiye alanında çeşitli uygulamalar hakkında detaylı bilgi verildi.

İzmir Şubemizde genç-İMO İzmir Temsilciler Toplantısı Gerçekleşti

genç-İMO İzmir Temsilciler Toplantısı İzmir Şube hizmet binasında gerçekleşti.

İzmir Şubemizde Örnek Bir Projenin Adım Adım Uygulama Detayları Kursu Başladı

İMO İzmir Şubesinde İnş. Müh. Şeref Alpago`nun eğitmenliğini yaptığı ``Örnek Bir Projenin Adım Adım Uygulama Detayları`` kursu başladı.

İzmir Şubemizde Erhan Karaesmen İmza Günü ve Söyleşi Etkinliğimiz Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Dr. Erhan Karaesmen’in çeşitli dergi ve gazetelerdeki yazılarından oluşan `Erhan Karaesmen’den Seçmeler` kitabına ilişkin “İmza Günü ve Söyleşi” etkinliği 17 Kasım 2022 tarihinde Şube hizmet binasında gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 459 / 22 Kasım 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88